Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hazudhatnak-e A Jehova tanúi?

Hazudhatnak-e A Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Van egy barátom aki folyamatosan hazudgál össze vissza és nem tudom hogy szabad e ezt csinálnia Jehova létére?

#Jehova #Hazudgálás
máj. 30. 17:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
11%
Bár a Biblia egyértelműen elítéli a rosszindulatú hazugságot, ez nem jelenti azt, hogy egy személy köteles feltárni valós információkat olyanoknak, akik nem jogosultak azokra. Jézus Krisztus ezt tanácsolta: „Ne adjátok a kutyáknak azt, ami szent, és gyöngyeiteket se dobjátok a disznók elé, nehogy valamikor is megtiporják azokat lábukkal, azután megforduljanak, és széttépjenek benneteket” (Mt 7:6). Ezért volt az, hogy Jézus néhányszor nem volt hajlandó feltárni minden információt, illetve közvetlen választ adni bizonyos kérdésekre, amikor ez bajba sodorhatta volna (Mt 15:1–6; 21:23–27; Jn 7:3–10).
jún. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

#11

Magyarul hazudhattok.

jún. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%

Magyarul a kérdés sem jó és nem korrekt!

Ugyanis az a kérdés, hogy a BIBLIA szerint mi a hazugság és ezt hogyan kezelte Jézus!


Magyarán ez a kérdés, úgy mint sok másik, személyeskedés és provokáció.


Csak ilyenkor jó lenne mindenkinek a saját hitét és egyházát is megvizsgálni, mert egyeseket nagyon rosszul tudja érinteni, amikor az egyháza múltját és jelenét hasonlítják össze a bibliával és Jézus tanításaival!

jún. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

#13

Amikor valaki nem mond igazat, fél igazságokat mond, az hazugság. Ha pedig nem tetszik a kérdés, akkor ignoráld, nagyon visszataszító, ahogy személyeskedtek minden kérdezővel, aki bármit mer rólatok kérdezni és nem éppen dicshimnuszokat zengedez.

jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21%

Mégegyszer: a Biblia a mérce, ha más a véleményed, Isten Szavával vitatkozol!

A kérdés pedig önmagában személyeskedés, mint ahogyan te is ezt teszed 14!

jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%

Jó, a Biblia szerint a hazugság bűn és a sátán eszköze.

Te próbálod a hazugságot relativizálni, Jézus sose hazudott.

jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%

A Biblia az irányadó, NEM ÉN! Miért hazudtolsz meg? A bibliából érveltem.


De tessék:


[link]

jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi, de szemétdombról inkább nem csemegézem.


"ez nem jelenti azt, hogy egy személy köteles feltárni valós információkat olyanoknak, akik nem jogosultak azokra"

Ezzel viszont megpróbálod elég tágan értelmezni a hazugságot, illetve azt, hogy meddig nem számít helyesnek. Ha például megkérdezed, hogy milyen vallású vagyok, akkor nem bűn, ha nem válaszolok, de ha azt mondom, hogy nem vagyok xy vallású, pedig az vagyok, akkor már az sátántól jövő hazugság.

jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
16%

Én úgy gondolom, világosan beszéltem azzal, amit írtam. Ha mégsem, akkor kérdezz rá, ne csak kritizálj! Ráadásul azok a bibliaversek is egyértelműek, amelyek benne vannak alátámasztásul. Mert hogy az idézet szöveg arról az általad "szemétdombnak" minősített oldalról való. 😉


Innentől a te dolgod, hogyan értelmezed, vagy éppen hogyan forgatod ki!

jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Veteránmacska ***** válasza:
Az a baj, hogy még ők sem tudnak arról, hogy hazudnak.
jún. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!