Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus zsidó származása miért...

Jézus zsidó származása miért számít tabunak a legtöbb keresztény ember számára?

Figyelt kérdés

ápr. 26. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Miböl gondolod, hogy tabunak számítana?????
ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem az.
ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem számít annak.
ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

#2 vagyok. Miért kellett lepontozni a választ?

Én magam is keresztény vagyok, a családom legnagyobb része az, soha, senki nem tabusította, hogy Jézus zsidó lenne.

ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem érted, hogy mit jelen a "tabu" szó.
ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem számít annak.


[link]

ápr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos, ha létezik is azért van, mert a zsidó kifejezésre azt gondolják, hogy az a nemzetisége.

A zsidó, vagy is a judaizmust, az Izraeliták gyakorolják, tehát eredetileg Jézus először is az Izraelita nemzettségbe született bele. Tehát Jézus elsősorban nem zsidó volt, ha nem Izraelita származású.

Gyermekként, a nevelő szülei a judaizmusban nevelték, de a szolgálata kezdetekor elutasította az akkor már hitehagyott judaizmust, mert eltért az eredeti Istennek járó imádattól.

Jézus továbbra is tartotta az eredeti alapelveket, törvényeket, de nem úgy, hogy mindenféle szokást belekevert volna ebbe a "vallásba", ahogy a vallásvezetők tették.

ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Egy keresztény embernél se tabu, hogy Jézus zsidó volt.
ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Jézusról én már mindenféle ábrázolást láttam.

Legvalószínűbb, hogy úgy nézett ki, mint a legtöbb korabeli zsidó.

ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
Az egyik legnépszerűbb keresztény ábrázolás az úgynevezett fekete Madonna kompozíció, amin Máriát ábrázolják kezében a gyermek Jézussal, se nem fehérek, se nem szőkék, de még csak nem is kék szeműek rajta. Częstochowában van az egyik leghíresebb ilyen ikon, ezen felül számtalan templomban még másolata.
ápr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!