Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha igaz amit az Őrtorony...

Ha igaz amit az Őrtorony hirdet a halál utáni életről, akkor Pál apostol miért akart a Mennyországba menni? Ő sem volt kiválasztott.

Figyelt kérdés
ápr. 16. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,

de igen, kiválasztott volt, méghozzá személyesen Krisztus választotta ki.

Biztos hallottad már a sokat idézett párbeszédek Krisztius és Saul (a későbbi Pál apostol) között:

„Saul, Saul, miért üldözöl engem?” —

„Ki vagy te Uram?” — kérdezi Saul.

„A Jézus vagyok, akit te üldözöl” — jön a válasz.

Saulnak, akit a természetfeletti fény megvakított, azt mondja Jézus, hogy menjen Damaszkuszba, és ott várja az utasításait. Ezután Jézus megjelenik látomásban egyik tanítványának, Anániásnak. Jézus ezt mondja Anániásnak Saullal kapcsolatban: „Ez a férfi választott edényem, hogy nevemet a nemzetekhez, valamint a királyokhoz és Izrael fiaihoz elvigye.”

Apostolok Cselekedetei nevű bibliai könyvben olvashatod ezt a 9.fejezet első 19 versében.

Később a nemzetek apostola néven vált ismertté, sok levelet írt a Bibliában, gyülekezeteket alapított, végül mártírhalált halt ,mivel követte az Urat.

Ő egyike volt a "kiválasztottaknak", (1 Péter 1:1) vagy ahogy máshol még a Szentírás fogalmaz a "felkenteknek", (2Korintusz 1:21,22) akik égi elhívásban reménykedhettek.

Ezt már Pál írja többes szám első személyben önmagára és a többi "felkent" társára vonatkozóan a fenti korintuszi idézetben:

"De Isten az, aki garantálja, hogy ti is, és mi is Krisztushoz tartozunk, és ő az, aki felkent bennünket. A pecsétjét is ránk tette, és a szívünkbe adta a zálogát mindannak, ami a jövőben történik, vagyis a szellemet"

ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván akkor nem igaz, amit az őrtorony hirdet. Ők kiragadnak egy-egy mondatot vagy fél mondatot és például Jézus beszédeit is ahhoz ferdítik.
ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

1


Pál nem bizonyosodott meg róla, hogy ki az, aki Jézusnak adta ki magát. Pedig maga Jézus figyelmeztet, hogy sokan akarnak majd a helyébe lépni.

Pál gyilkolt, nem is egyszer! Nem ment a Mennyországba, s Jézus sem választotta ki!

ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem az Őrtorony hirdeti, hanem ezt támasztja alá a Biblia.
ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Biblia pont nem támasztja ezt alá, legfeljebb egy két kiragadott részlet.
ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 5! Elég sok részletet kell akkor bizony kiragadni, egész fejezetek szólnak Pál -korábban Saul életéről, tetteiről és arról, hogyan találkozott a megdicsőült Krisztussal, aki elhívta és megbízta, hogy "apostola legyen". Aztán ott van Anániás Damaszkuszban, akit szintén elküld Jézus higy menjen "az Egyenesnek nevezett utcába" és keresse meg Júdás házát, mert ott van Saul, és épp imádkozik ...és tanítania kellett őt a keresztény útra, pont arra, amit eddig üldözött. Szóval sokszereplős ez a történet, így aztán nem elég Pál elhívását megkérdőjelezned.

Pál összes levele a Bibliában akkor kuka? nagyon sokszor utal benne vissza saját múltjára, beszél arról, mennyire értékótelennek érznói magát mindazért amit azelőtt tett. Máshol azt írja, pont a múltja miatt ad bele "apait-anyait" a szolgálatába, mert nagyra értékeli, higy Jézus Érte is meghalt...és még sorolhatnánk .

Ráadásul közismert a "Pálfordulás" kifejezés, amikor valaki homlokegyenest az ellenkezőjét teszi-mondja, mint korábban., ahogy Pál.

ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz és miért nekem céloztad ezt. Én arra vonatkozóan írtam, hogy az Őrtorony nem támasztja alá, de ha te el akarod hinni azt a sok hazugságot, amit terjesztenek, akkor tedd.

ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, úgy értelmeztem, hogy Pál égi elhívására írod, hogy "A Biblia pont nem támasztja ezt alá, legfeljebb egy két kiragadott részlet"

Mondjuk a kérdésben összefolyik az Őrtoronyban olvasható égi élet és Pál égi reménysége - így igazából nem tudom, a Kérdező mire is kíváncsi ...kicsit lehet hogy menet közben elvesztettem a fonalat.

ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!