Egyenesen a vesztében rohan aki a keleti tanokban hisz? A Biblia szerint igen, A Sátán, e világ uralkodója plántálja ezeket a gondolatokat a fejünkbe. Õ, és bárki, aki az õ útjait követi, Isten ellensége (1. Péter 5:8).
„Alapvetõen jó ember vagyok, tehát a mennybe fogok menni.” „Jó, tettem néhány rossz dolgot, de több jó dolgot teszek, tehát a mennybe fogok menni” „Isten nem fog a pokolba küldeni csak azért mert nem a Biblia szerint élek. Az idõk megváltoztak!” „Csak a nagyon rossz emberek, mint a gyermekmolesztálók, és a gyilkosok mennek a pokolba”.
Ezek gyakori racionalizálások, de az igazság az, hogy mind hazugságok. A Sátán, e világ uralkodója plántálja ezeket a gondolatokat a fejünkbe. Õ, és bárki, aki az õ útjait követi, Isten ellensége (1. Péter 5:8). A Sátán félrevezetõ, és gyakran úgy állítja be magát, mint aki jó (2 Korintus 11:14), de mindazokat az elméket õ irányítja, amelyek nem tartoznak Istenhez. Ezek a hitetlenek azért nem képesek az örömhírt megérteni, mert ennek a világnak az „istene”, a Sátán elsötétítette a gondolkodásukat. Azt akarta, hogy ne láthassák az örömhír világosságát, amely Krisztus dicsõségérõl szól, aki minden tekintetben olyan, mint maga Isten (2 Korintus 4:4).
Hazugság azt hinni, hogy Istent a kis bûneink nem érdeklik, és hogy a pokol a „rossz emberek” számára van lefoglalva. Minden bûn elválaszt minket Istentõl még egy „kis ártatlan hazugság” is. Mindenki vétkezett, és senki sem elég jó ahhoz, hogy magától a mennybe jusson (Róma 3:23). A mennybe jutás alapja nem az, hogy a jó tetteink túlsúlyban legyenek a rosszakkal szemben, ha így lenne, mindannyian csõdöt mondanánk „Ha pedig kegyelembõl tette, akkor nem az emberek tettei alapján-különben a kegyelem nem lenne kegyelem” (Róma 11:6). Semmit sem tehetünk azért, hogy megdolgozzunk a mennybe jutásunkért (Titusz 3:5).
„A szûk kapun menjetek be! Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a pusztulásba vezet, és sokan járnak rajta” (Máté 7:13). Még ha mindenki más bûnben él egy olyan kultúrában, ahol Istenben bízni nem népszerû dolog, Isten akkor sem nézi ezt el. „Régebben szellemileg halottak voltatok vétkeitek és bûneitek miatt, amelyekben éltetek, akárcsak a többi ember-a jelenlegi korszakhoz igazodva. Azt a gonosz szellemi fejedelmet követtétek, aki most a levegõbeli hatalmasságok felett uralkodik. Ez a szellem mûködik mindazokon keresztül, akik nem engedelmeskednek Istennek” (Efézus 2:1-2).
A Sátán munkálkodására a legjobb bizonyíték a lelki békéd hiánya, kedves Kérdező.
Hited szerint az egyetlen üdvösségre vivő tanítás követője vagy, a világ legboldogabb embere kellene, hogy legyél, aki mindenkire mosolyog az igazság birtokosaként. Mégis itt vergődsz a teremtett világ dolgait bírálva, és ostorozod azokat az embereket, akik szerinted tévúton járnak.
Lassan elkezdhetnéd szeretni felebarátaidat ahogyan Krisztus tanította, nehogy aztán befűtsenek neked is egy üstöt odalent.
szia
Ha az első tanítványok és Jézus is így állt volna hozzá az igazsághoz, még több ellenséget szerzett volna magának.
Jézus páratlanul tanított, mondhatni művészien. Ezt ellehet sajátítani bár teljesen ugyan úgy nem fogunk beszélniés tanítani, mint Ő, a tanítványok igyekeztek hozzá hasonló módon az emberekkel beszélgetni.
Ahhoz, hogy valaki elhagyjon egy megszokott házat, először is megkell ismertetni egy másik házzal, annak külső és belső értékeivel, amivel a személy saját maga szeretne majd átköltözni a jobb minőségű, és kényelmes házba, és nem támadó szavakkal erőltetni.
Az inkvizíció alatt tettek ilyesmit, amitől nem hogy nem vonzódtak az emebrek, hanem kerülték azt. Sokan a félelem miatt maradtak, sem mint az Isten iránt érzett szeretet motíválta volna őket.
"Egyenesen a vesztében rohan aki a keleti tanokban hisz? "
Nem. Ez a te "biblia" értelmezésed. Ráadásul nem csak a keleti tanokat sem ismered, de Jézus tanításaid sem érted.
Különben látnád, hogy azok egységes képet festenek az üdvözülést illetően a "keleti" tanításokkal.
És mielőtt valaki ide idézné Krisztust, mi szerint csak rajta keresztül üdvözülhetünk, jelzem ismerem az igehelyet. És továbbra is azt mondom ismerjétek meg mélységében a "keleti tanításokat"
5
Nem tudok egyetérteni veled, mert Isten nem vallásköziséget alkalmaz az emberek életében. Soha nem tett ilyesmit, sőt a saját választott népét is megbüntette, ha más vallások tanításával keveredtek.
Isten mindig is egy egységes imádatot szervezett meg, és nem tanítások különbözőségében. Ha így volna, akkor maga Isten okozna káoszt ebben.
Isten a rend és az egység Istene.
A keleti vallások között számtalan olyan tanítás van, ami nem csak kizárja Isten létezését, de még ellent is mond a szándékának, elhatározásának.
Ugyanakkor magát Istent sem írja le olyannak, mint amilyennek Isten leírja saját magát a szavában.
Ehhez az is hozzá tartozik, hogy maga Isten határoz arról, hogy milyen imádatot fogad el. Jézus azt tanította, hogy az egész lakott Földön egységes imádat lesz, égen és földön, az egy pásztor vezetése alatt.
Ennek az elhatározásának napjainkban zajlik a megvalósulása, ahogy megígérte.
Nem a vallások határozzák meg Istent.
A vallások intézményét az emberek formálták.
Isten Egy. A teremtés Egy. A te vallásod is ezt tanítja. Mikor kizárod világodból a teremtés egyes részeit Istentől fordulsz el.
7
Nem zártam ki Isten teremtésének részeit.
Azt írtam, hogy Isten nem hozott létre vallásokat, sokkal inkább meghatározta a helyes módját annak, mit fogad el. Az tény, hogy emberek formálták a vallásokat, de nem Isten szándékával, gondolataival összhangban.
Ellenben olyan, hogy "választott nép", nem létezett volna, mivel minden vallás elfogadható lenne.
8-as ha jól értem 6-ost te írtad.
Abból egyértelmű számomra, hogy az Ószövetség Istenéről beszélsz. Az ottani tanítások jellemzője az, hogy más vallású népeket (idegen istenekről beszél) istentelennek bélyegez.
Ha ezen a vonalon idulunk el, azaz megkülönböztetünk isteneket, akkor már nem az EGY Istenről beszélünk. Az EGY nem számnév itt hanem minőség. Az aki egységben van, az az EGY akben minden EGYesül.
Sok vallás van a földön, mert sok kultúra alakult önmagában adott körülményeknek megfelelően. A teljességet szemlélve nincs okunk egyiket jobbnak tartani a másiknál. Ezt írod:
" magát Istent sem írja le olyannak, mint amilyennek Isten leírja saját magát a szavában"
De ezt a saját vallásodból kiindulva mondod. Csak egy példa:
ha elolvasnád a Bhagavas Gitát, látnád, hogy Isten pont olyam, "mint amilyennek leírja magát a szavában". Nem mellesleg abban nagyon hasonlít az Ószövetségihez ahogy beszél magáról, csak abban tér el, hogy nem gyűlölködik a többi vallás félé. Sőt konkrétan kimondja, hogy azok is mind hozzá vezető utak.
Bhagavat Gita szó szerint azt jelenti, hogy a Magasztos Éneke - értsd: Isten szava.
Ha nem feltételezed, hogy minden vallás ugyan arról az Istenről, az EGY Istenről beszél, akkor kizárod a többit. Pontosabban a sajátodat zárod ki. Magadat zárod el Isten teljességétől. Elfordulsz tőle.
Az Ószövetségi teológia szétválasztás. Azaz épp az ellenkezője az egységnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!