Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az ateizmus bukásáról szóló videóról?


2023. jún. 20. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hogy csak ingyenreklámot akarsz csinálni neki.
2023. jún. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Az ateizmus nem tud megbukni
2023. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy ha bárki bebizonyította volna isten létezését (bármelyik istenét), akkor az már az összes tudományos folyóiratban megjelent volna, a szerzője meg rég Nobel díjas lenne.

A videóban szereplő csávónak meg egy youtube videója van... hát nem győztél meg :D

2023. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Kb első percben rosszul definiálja az ateistákat a videóban a pasi.... innentől kezdve értelmetlen minden érvelése.

Ateistaként nem abban hiszek, hogy nincs isten. Azt nem hiszem el, hogy van. Ha a különbséget nem érted, nézz utána, de hogy az se értse, aki erről egy megmondóvideót készít... siralmas szinten van az érvelés vallásos körökben.

2023. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Így alakult az elmúlt tíz évben a világ népességének vallási megoszlása:


kereszténység: 29% > 31%

iszlám: 24% > 25%

ateizmus: 16% > 16%

hinduizmus: 15% > 15%

buddhizmus: 7% > 5%


Ezt bukásnak nem nevezném, de kétségtelenül a kereszténység és az iszlám sikeresebb az ateizmusnál jelenleg.

2023. jún. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

kereszténység: 6% > 4%

iszlám: 9% > 11,3%

ateizmus: 100% > 100%

hinduizmus: 15% > 10%

buddhizmus: 8% > 7%

2023. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Ateizmus tud megbukni 1000%


Létezik-e Isten? — Néhány tudós válaszol


ULRICH J. Becker, a Massachusettsi Műszaki Intézet fizikaprofesszora, amikor Isten létezéséről beszélt, a következőket jelentette ki: „Hogyan is létezhetnék teremtő nélkül? Nem ismerek egyetlen meggyőző magyarázatot sem.”


Rácáfolt-e ezzel tudományos nézeteire? A professzor gondolatébresztő válasza így hangzott: „Ha felfedezed, hogyan forog az »óra« egyik kereke, találgatásokba bocsátkozhatsz arról, hogyan működik a többi kerék, de nincs jogod ahhoz, hogy e találgatást tudományosnak nevezd, s jobb, ha nem próbálsz meg válaszolni arra a kérdésre, hogy ki húzta fel az órát.”


Néhány ember véleményével ellentétben, számos köztiszteletben álló tudós nem zárja ki Isten, a világegyetem és az ember teremtése mögött álló Nagy Elme létezésének a gondolatát.


Vizsgálj meg még két példát erre. Amikor John E. Fornaesst, a Princetoni Egyetem matematikaprofesszorát megkérdezték arról, hogy mit gondol Isten létezéséről, így válaszolt: „Hiszek abban, hogy létezik egy Isten, s hogy ő felelős a világegyetem szerkezeti felépítéséért, az élőlények elemi részecskéitől kezdve a galaxisok szuperhalmazainak szerkezetéig.”


Henry Margenau, a Yale Egyetem fizikaprofesszora kijelentette, hogy meggyőződése szerint a természet törvényeit Isten alkotta, majd hozzáfűzte: „Isten a semmiből teremtette a világegyetemet, s e mozdulattal az időt is létrehozta.” Majd hozzáfűzte, hogy a The Mystery of Life’s Origin (Az élet eredetének rejtélye) című könyvben három tudós kifejti, hogy a Teremtő elfogadható magyarázat az élet eredetére. Fred Hoyle csillagász e nézetet támogatva azt mondta, hogy az abban való hit, hogy az első sejt véletlenül jött létre, olyan, mintha elhinnénk, hogy egy Boeing—747-es repülőgép különvált és szétszóródott alkatrészeivel teli szeméttelepen az átsöprő szélvihar egy 747-es gépet tud előállítani.


E válaszokat kiegészíthetjük a bibliaíró, Pál szavaival: „ami benne [Istenben] láthatatlan: örök ereje és isteni mivolta, arra a világ teremtése óta műveiből következtethetünk” (Róma 1:20, Katolikus fordítás).


Igen, Isten valóban létezik! Milyen okból engedi azonban, hogy a világ ebben a jelenlegi szánalmat keltő állapotban legyen? Mi a szándéka a földdel? Megtudhatjuk pontosan, ki az igaz Isten?



„Ha felfedezed, hogyan forog az »óra« egyik kereke, találgatásokba bocsátkozhatsz arról, hogyan működik a többi kerék, de . . . jobb, ha nem próbálsz meg válaszolni arra a kérdésre, hogy ki húzta fel az órát”

2023. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vallásosok számára elmés kijelentések bizonyíték nélkül...

Nem egy nobel díjas tudós kijelentte viszont,hogy a vatikán komoly befolyása a tudományos életre efféle vélekedéseket okoz,mert különben elvesztik bevételeiket.

2023. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Számos köztiszteletben álló tudós nem zárja ki Isten, a világegyetem és az ember teremtése mögött álló Nagy Elme létezésének a gondolatát."


És? Teljesen mindegy, hogy két tudósnak eppen mi a szubjektív véleménye a témában, ugyanannyi tudós van, aki meg ateista. Abszolút nem ez dönti ez, hogy egy állítás (isten léte) igaz vagy sem.

2023. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!