Szerintetek milyen világban élnénk?
20.
Láttom te is ezt a gyerekes módszert alkalmazod.
Nem megvéded magad/nézeted/bibliát/stb hanem elkezded sorolni hogy "de a másik is gonosz volt".
Amiket leírták hogy is jönn ide?
Ezenfelül a bibliai istenre tettem negatív megjegyzést. Ha ezzel nem értesz egyet arra ott van pár másik nem olyan régi kérdés. Vitáz erről ott.
A többi leírt dolog pedig továbbra is ötlet volt a történethez. Ha ezzel van bajod akkor az a te bajod. Én legalább próbáltam segíteni a kérdezőnek.
Szerintem első körben akkor a vallást kéne kitalálnod. Ez alapján lehet aztán előrejelzéseket adni, hogy milyen lenne a világ.
A "vallás" maga nagyon általános és bármit takarhat, mert nem igazán egy objektív dolog, mivel emberek alkotják meg.
Miben hisznek? Mennyire rugalmas a hitük?
Lehetnek szuper fejlettek is, ha nem ragaszkodnak csökönyösen dogmákhoz és meg akarják ismerni az istenek teremtette világot.
De lehet egy rémálom is, ahol azért is bírság jár, ha feltételezel valamit, ami nincs leírva egy ezer éve íródott könyvbe.
Igazából már a felvilágosodás előtt jóval nem az Egyház uralt mindent. A felvilágosodás nem egy ok, hanem egy következmény már. Lásd, a reformáció és következményei, melyek ezt mutatják. A vesztfáliai béke 1648-ban a pápság teljes kihagyásával történt. Lehet erre legyinteni, de ez komoly jele annak, hogy a pápaság elvesztette az európai politikában korábban betöltött szerepét.
Nem tudjuk lemodellezni, hogy mi lenne most. Minden bizonnyal népegyház lenne, ami azt jelenti, hogy azt jelenti, hogy az állam népe azonos az egyház népével. Tehát nincs olyan, hogy valaki életében ne találkozna a keresztény egyházzal. A hit más kérdés, de a hétköznapokat átszövik pl. a vallási ünnepek, események.
A tudományos fejlődés vagy az ipari forradalom nem feltétlenül maradna el. Elég sok (akár a korábbi nézeteket felforgató) tudományos újdonság eredt korábban is az Egyház berkeiből pl. csillagászat, fizika terén, de akár műszaki téren is (elég pl. Jedlik Ányosra gondolni).
"pl ami nem szó szerint értelmezi a Bibliát, hanem helyenként szimbolikusan vagy akár az akkori világ szerinti "modern" sztenderdjei szerint"
Halkan merem megjegyezni itt a sok történész és teológus között, hogy például a katolikusok sose értelmezték szó szerint a teljes Bibliát. Ez sokkal inkább a 19-20. században kialakult fundamentalista szektákra jellemző.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!