Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek milyen világban...

Szerintetek milyen világban élnénk?

Figyelt kérdés
Milyen világban élnénk ha a felvilágosodás és az ipari forradalom sosem történt volna meg? Ha az egyház hatalma ma is töretlen lenne és csak azok a technikai újítások kaptak volna térnyerést amit az egyház engedélyez. Ha ma is bíborosok és a pápa irányítana mindent a földön. Hogyan néznének ki a mindennapjaink? Hogyan hatott volna ez a világra?

2022. márc. 9. 18:32
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%

20.


Láttom te is ezt a gyerekes módszert alkalmazod.

Nem megvéded magad/nézeted/bibliát/stb hanem elkezded sorolni hogy "de a másik is gonosz volt".

Amiket leírták hogy is jönn ide?



Ezenfelül a bibliai istenre tettem negatív megjegyzést. Ha ezzel nem értesz egyet arra ott van pár másik nem olyan régi kérdés. Vitáz erről ott.


A többi leírt dolog pedig továbbra is ötlet volt a történethez. Ha ezzel van bajod akkor az a te bajod. Én legalább próbáltam segíteni a kérdezőnek.

2022. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, menni fog mindenkinek a zöld kéz, de kérlek ne felejtsétek el hogy ez nem egy teológiai kérdés! 😔 Egy dark fantasyhoz várok ötleteket ami egy ilyen világban jatszodna. Isten meg sem jelenne a történetben, és a való életben sincs semmi bajom egyik vallással sem, csupán az egyházat helyeznem a legfőbb hatalomra a történetben. külön köszönöm a 14-es valaszolonak, hasonló ötletekre vadászok 😄
2022. márc. 10. 14:40
 23/31 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem első körben akkor a vallást kéne kitalálnod. Ez alapján lehet aztán előrejelzéseket adni, hogy milyen lenne a világ.

A "vallás" maga nagyon általános és bármit takarhat, mert nem igazán egy objektív dolog, mivel emberek alkotják meg.

Miben hisznek? Mennyire rugalmas a hitük?

Lehetnek szuper fejlettek is, ha nem ragaszkodnak csökönyösen dogmákhoz és meg akarják ismerni az istenek teremtette világot.

De lehet egy rémálom is, ahol azért is bírság jár, ha feltételezel valamit, ami nincs leírva egy ezer éve íródott könyvbe.

2022. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
A vallás adott, mindenképpen a kereszténységre és annak elferditesere szeretném építeni
2022. márc. 10. 21:34
 25/31 anonim ***** válasza:
65%
Legalább lenne munkahely, pl. boszorkányégető, inkvizítor, gyermekmolesztáló megállapító munkatárs, vádló eretnekséggel, stb. nagyon fasza kis munkakörök. Most csak a WC pucolás van.
2022. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténységből is rengeteg értelmezés és hozzáállás létezett. A megégetettek nagy része szintén keresztény volt, akik máshogyan értelmezték ezt a vallást.
2022. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Igazából már a felvilágosodás előtt jóval nem az Egyház uralt mindent. A felvilágosodás nem egy ok, hanem egy következmény már. Lásd, a reformáció és következményei, melyek ezt mutatják. A vesztfáliai béke 1648-ban a pápság teljes kihagyásával történt. Lehet erre legyinteni, de ez komoly jele annak, hogy a pápaság elvesztette az európai politikában korábban betöltött szerepét.

Nem tudjuk lemodellezni, hogy mi lenne most. Minden bizonnyal népegyház lenne, ami azt jelenti, hogy azt jelenti, hogy az állam népe azonos az egyház népével. Tehát nincs olyan, hogy valaki életében ne találkozna a keresztény egyházzal. A hit más kérdés, de a hétköznapokat átszövik pl. a vallási ünnepek, események.

A tudományos fejlődés vagy az ipari forradalom nem feltétlenül maradna el. Elég sok (akár a korábbi nézeteket felforgató) tudományos újdonság eredt korábban is az Egyház berkeiből pl. csillagászat, fizika terén, de akár műszaki téren is (elég pl. Jedlik Ányosra gondolni).

2022. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
63%
Szia Kérdező! Szerintem nem biztos, hogy egy abszolút megfigyelésen alapuló, minden embert megfigyelő és kontrollálni akaró társadalomról beszélnénk. Nyilván más rendszer lenne mint most (mivel az egyház erősen hierarchikus felépítésű), de egy diktatúra fenntartásához eszement öszzegek kellenek. Szerintem a technológia egy része is megvalósulhat és idővel kialakulhatnának lightosabb irányzatok is (pl ami nem szó szerint értelmezi a Bibliát, hanem helyenként szimbolikusan vagy akár az akkori világ szerinti "modern" sztenderdjei szerint). Nyilván sok tudós és tudományos munka veszett kárba egyházi tevékenység miatt, de bizonyos helyeken az egyházhoz tartoztak az írástudók. Szóval szerintem lennének az egyházon túlmutató ágazatok (pl jog, természettudományok), de ezekre erősen ráhatna a teológia (pl jogtudósoknak sokszor teológiailag is meg kéne védenie az álláspontját, hiszen akkor a törvények egy része is a Bibliából alakulna ki). A kötelező templom és bérmálkozás nem kérdés. Szerintem nem figyelné meg az embereket egy pap minden sarkon (habár abban a világban valószínűleg sok lenne belőlük, hiszen jövedelmező és népszerű állásuk lenne), de aki durvábban hangoztatja a nézeteit (pl tüntetéseket vagy lázongást szít) enyhébb börtönnel tudnák sújtani. Persze megbüntetni a tüntetés után tennék, a résztvevőket meg megbirságolják. A pápának nagyobb tekintéje lenne és aki merényletet kísérel meg ellene azt nagyon szigorúan büntetnék. Az egyház a nő-férfi kérdésben lehet hozna olyan rendeleteket, ami a hagyományos felállást "segítik elő", de aki eltér a normától (mert ez a felállás eléggé bele lenne ivódva az emberekbe) azt csak kinézik maximum vagy nem kap meg állásokat. Nem lenne olyan szabad világ, mint most, de szerintem az egyház is tudna valamennyire fejlődni. A szekták elfogadottabbak lennének (persze a megfelelő Istennel), viszont ha sötétebb regényre vágysz, szerintem szó lehet (legális) emberáldozatokról is. Amúgy hol láthatjuk majd a könyvet?
2022. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
96%

"pl ami nem szó szerint értelmezi a Bibliát, hanem helyenként szimbolikusan vagy akár az akkori világ szerinti "modern" sztenderdjei szerint"

Halkan merem megjegyezni itt a sok történész és teológus között, hogy például a katolikusok sose értelmezték szó szerint a teljes Bibliát. Ez sokkal inkább a 19-20. században kialakult fundamentalista szektákra jellemző.

2022. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
4%
28 abban hatalmasat tévedsz hogy a kereszténység miatt veszett oda sok kutatás és tudós! Pont hogy fordítva… esetleg max az iszlám miatt ami erősen fundamentalista és a muszlim országok 98%-ban a Koránt teszik meg törvény könyvnek! (A muszlim szent könyvet…) láthatjuk is mennyire sikeresek ezek az országok meg megnézhetjük Törökországot és az egyesült arab Emirséget…
2022. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!