Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem isten egy...

Csak szerintem isten egy rendkívül rossz tervező?

Figyelt kérdés

Szokás az Édent metaforikusan érteni mint Atlantiszt, de a biblia konkrét helynek írja le, amelyben "járkált" vagy legalábbis egy valós helyre helyezi ezt a karaktert. (Volt is erről egy dok film, na mindegy...)

Szóval, ha Lucifer csak megismertette a Ádámot és Évát a jó és rossz tudásával akkor nem lehet hoyg ráeszméltek a teremtés tökéletlenségére. Lucifer csak felnyitotta a szemüket. Tehát a teremtés amiben voltak rossz és hiányos volt. Kétség sem fér hozzá, hogy mind Lucifer, mind egy átlag fantasy író is jobb világot találna ki ennél és a szükségletekről nem si beszéltünk, a test sebezhetőségéről stb.

Nem csodálom hogy a történet béli Lucifer fellázadt ennél még bárki jobb világot találna ki, különböző fajokkal, lényekkel stb. Pl telepakolnám a galaktikát élettel.



2021. febr. 15. 23:13
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
:D
2021. febr. 17. 13:30
 32/38 anonim ***** válasza:
Ők. Kérdező. Honnan indult az ateizmus? Kérdés. Én hiszek egy értelmes tervezett égben, amit talán egy isteni lény iràmyít. Semmiféle vallàsban nem hiszek. Az pénzbeszedés. Mik az érveid az isteni lény nem létezése mellett. A "gexi vagy", nem érv.
2021. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Nem az hoyg nem hiszek, inkább lázadok ellene. Egyrészt ami a bibliában le van írva az egy zsarnok. Másrészt ha félrerakjuk azt a könyvet akkor is jól látható hogy ez ez univerzum rideg. A Pici Föld egy halott galaxisban helyezkedik el, annak is a szélén!

Semmi de semmi nem utal arra hogy fontos bolygó lenne a miénk. Ma a pszichológiából tudjuk, hogy előbb alakul ki a társadalom, aztán az istenkép. Ez bizonyított. Másfelől ha csak ennyit tud teremteni az milyen isten? Gyermekek halnak meg naponta! Milliók éheznek. Nagyon az a gyanúm hoyg nincs.

2021. febr. 17. 15:22
 34/38 anonim ***** válasza:
Hiba! Az Isten.dll fájl nem létezik!
2021. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Anahystor ***** válasza:
Újra kell indítani a rendszert.
2021. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy az időutazás jó lenne? Szerintem egy őskáoszt okozna, szerintem rossz. A telepátia is. Pl. a bábeli építkezést is rossznak tartotta az Isten, azért zavarta össze az emberek nyelvét. Az is baj, hogy az ember is Isten akar lenni.
2021. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Emberi ész fel nem tudja fogni, hogy Jézus mit készít az őt szeretőknek a mennyben... Ez a Földi élet miért kell, hogy tökéletes legyen, bűnben szenvedünk a Sátán miatt. Hol van leírva, hogy tökéletes?
2021. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 gungasam ***** válasza:
Szerintem ha van isten, megmenti a lelkünket, ha van lelkünk. Azt a békát, hogy hibásan tervezett le kell nyelnünk. Ha van isten. mert ugye kinek hiányzik , hogy vénségre jutása előtt kirohadjanak a fogai, csak példaképpen? És miért nem rohadnak ki a cápa fogai vagy nyuszi fogai? Szerintem baromi rendes hívők lehetnénk akkor is ha a fogaink életünk végéig jók lennének és rághatnánk a gittet. Akkor még csak a fogakat említettem pedig van itt hiba bőven. Az a véleményemm , hogy egy idióta kínzása az emberiségnek az a töméntelen betegség ami csak a test gyarlóságából fakad.Persze csak ha van TERVEZŐ. Még hogy a képmására teremtett...hahahaha
2022. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!