Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az istenhit igazolja a képzetl...

Az istenhit igazolja a képzetlenséget, alacsony iskolai végzettséget?

Figyelt kérdés

Fundamentalista hívők szoktak arra hivatkozni, amikor kiderül, hogy képzetlenek, hogy Isten a világ bolondjait választotta ki, hogy megszégyenítse a bölcseket. Merthogy az apostolok is műveletlenek voltak


Kiváló érv arra, hogy ne kelljen tanulni. Nem kell készülni a vizsgákra, nem kell az ELTE jogi karán izzadni a Diplomáért 5 évet, sőt még csak egy felsőfokú (C1) nyelvvizsgát sem kell letenni

Hiszen Istent nem érdekli a képzettség. Sőt, csak a nagy bibliai hősöket követik, akik szintén képzetlenek voltak, tehát a tanulatlanság még dicsőség is.


Bezzeg aki, éppen a doktori disszertációját írja, az csak "világi bölcsességgel" rendelkezik. Hiszen Isten szemében egy olyan ember, aki nem értelmiségi, viszont az "isteni tudás" birtokában van (=a vallási szervezet értelmezése), előrébb való, mint a doktorandusz.


Kérdem én ezek után:


Miért nem látják már be, hogy a vallás téveszme, és az elmebetegség enyhe formája?


2020. aug. 31. 09:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen igazad van. A vallásnak akkor volt létjogosultsága, amikor a tudomány nem tudta például, hogy mi a villám. Ma kevés kivétellel mindenre van tudományos ok, vírusok, betegségek, genetika, satöbbi, és mégis vannak, akik egy felsőbb elmében hisznek, aki egy felhő szélén ülve úgy dönt, hogy a most született szomszéd kisfiú legyen béna vagy kancsal. Szerintem a vallás a világ legnagyobb néphülyítése.
2020. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Kérdésed alapján te sem vagy jobb... Ugyanúgy általánosítasz és képtelen vagy kicsit árnyaltabban látni ezt.

Sok istenhívő (nem fundamentalista) keresztény van a magasan képzett emberek között. De természetesen vannak nem magasan képzett emberek is. Alapvetően nem a végzettség tesz emberré.

A legnagyobb szentek között vannak írni-olvasni nem tudók és saját koruk elismert, vezető értelmiségei, egyetemi tanárai vagy vezető államférfijai is.

2020. aug. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Mansour ***** válasza:
97%
Amit írsz, az szinte kizárólag csak a fundamentalista hívőkre igaz. A "normális" hívők többnyire inkább a műveltebb rétegből kerülnek ki.
2020. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem általánosítok, hiszen kiemeltem, hogy kifejezetten a fundamentalistákról beszélek.


Önmagában arra a jelenségre mutattam rá, hogy a vallást mennyi mindenre lehet használni. Lehet jóra is, de arra is, hogy jó emberek gonosz dolgokat tegyenek. De lám, - és

most kifejezetten erre mutattam rá - még a képzetlenséget is lehet igazolni vele. Ez már önmagában rámutat, hogy valószínűtlen, hogy a vallás Istentől.


Egy olyan dolog mögött, ami az emberek gondolkodását így meg tudja mérgezni, valószínűtlen, hogy valamilyen istenség áll.


Ám a vallás erős manipuláló, mindent igazoló mivolta mutat rá éppen arra, hogy a vallást emberek találták ki, pont azért, hogy azáltal uralkodjanak mások felett

2020. aug. 31. 09:38
 5/17 A kérdező kommentje:
*valószínűtlen, hogy a vallás Istentől származik.
2020. aug. 31. 09:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A vulgár materialista harcos ateisták szerint az istenhit igazolja a képzetlenséget, alacsony iskolai végzettséget.*


Kijavítottam. Nagyon szívesen.

2020. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mansour ***** válasza:
Azt nem tudom biztosra mondani, hogy csak emberek találták-e ki, de az már biztos, hogy emberek értelmezik, mégpedig nagyon gyakran a saját önigazolási és/vagy hatalmi érdekeik szerint.
2020. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Ha nem lenne vallás, az emberek átlagosan akkor sem lennének képzettebbek, műveltebbek, okosabbak. Ez a bibliai értelmezés inkább azoknak a megnyugtatása, akiknek egyébként sem lenne magas képzettsége. Nem lenne vallás nélkül sem, de így legalább nem csüggednek emiatt. Valószínűleg a Biblia sem azért írja ezt, hogy ne tanulj világi tudományokat, hanem azért, hogy ne gondold, hogy Istennek nem kellesz, vagy hátrébb sorol, ha nincs doktorid.


A fundamentalista szekták úgy forgatják ki a Biblia sorait a Biblia szándékolt szellemiségével szemben, hogy a tagjaikat elszigeteljék, a tudatlanságukban konzerválják, és a hitükben megerősítsék? Micsoda meglepetés.

2020. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Belinkelnél valami kutatást arról, kedves Kérdező, hogy a két dolog korrelál egymással? Köszi.
2020. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igazából nem kell mindenkit egy kalap alá venni, aki vallásos. Vannak azok, akik rendszeresen gyakorolják vallásukat, vannak akik nem járnak templomba, semmilyen imát nem ejtenek meg, csak annyiban hisznek, hogy valószínűleg lesz túlvilági élet. Én legalábbis ilyen katolikus vagyok. Mert pl én azt el se tudnám képzelni, hogy új jön létre egy világ, egy életforma, egy egész univerzum, hogy előtte semmi nem volt, még a semmi fogalmat sem lehetett társítani semmihez, mert semmi sem létezett, aztán hirtelen létrejött valami a semmiből, ami számomra eléggé irreális, mert magától nem tudott volna a folyamat elindulni. Tehát én nem az a babonás gyerek vagyok, hanem aki azért hisz abban, hogy lesz túlvilági élet valamilyen formában, így a teremtő sem lehet kizárható. De a vallások óta ezek örök kérdések maradnak, sajnos.
2020. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!