Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A neo-pogányok, wiccások,...

A neo-pogányok, wiccások, sátánisták, okkultisták (stb.) tényleg hisznek a vallásukban?

Figyelt kérdés

A nagy világvallások híveiről el tudom képzelni, hogy komolyan hisznek a vallásukban, de nem tudom elképzelni, hogy valaki tényleg hisz benne, hogy létezik Mithrász vagy Zeusz vagy Odin vagy Rá stb., sem pedig azt, hogy valaki tényleg hisz benne, hogy cigány kártyából és/vagy a csillagok állásából meg lehet jósolni a jövőt, sem azt hogy működik a szerelmi kötés, stb.

Természetesen mindenki abban hisz amiben akar, a kérdést nem provokáció gyanánt tettem fel.



2020. jún. 14. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Miért? Mitől másabb? Ugyanakkora baromságok a világvallások is. Ráadásul az egészet az egyiptomiaktól és sumerektől lopták. Szóval miért ne hihetne valaki az eredeti verzióban a lebutított változat helyett, amiben monoteisták hisznek?
2020. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Miért? Mitől másabb? Ugyanakkora baromságok a világvallások is. Ráadásul az egészet az egyiptomiaktól és sumerektől lopták. Szóval miért ne hihetne valaki az eredeti verzióban a lebutított változat helyett, amiben monoteisták hisznek?"


Jobban örültem volna ha olyan válaszol aki ilyesmikben hisz vagy személyesen ismer olyan aki ilyesmikben hisz, de egy harcos vulgár materialista ateista véleménye aki megveti a vallást pont nem érdekel, főleg akkor nem ha ilyen provokatívan, modortalanul és primitíven van megfogalmazva.

2020. jún. 14. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Én meg jobban örültem volna, ha nem olyan kérdez, aki ilyen kis hópihe.

Persze a te kérdésed nem provokatív, mert odaírtad a végére, hogy nem provokációnak szántad. És akkor még merészelsz normális választ várni.

2020. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyan személyt aki ténylegesen hívő politeista, hisz a szellemekben és a mágiában, utalt rá, hogy közel áll hozzá az északi pogányság, bár különösebben nem faggattam ki a hitéről, az elmondottak alapján kissé zavarosak a nézetei.

Ami a sátánizmust illeti, ezt az oldalt ajánlom, amit kicsit áttanulmányozva, talán választ kapsz arra a kérdéseidre:

[link]

2020. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
# 4 Köszönöm.
2020. jún. 14. 20:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kitalációkban, hanem valós bálványokban kell hinni, és akkor nincs ilyen hitetlenkedési gond. A Nap például hihető valami, és azzal sem mondok sokat, ha azt állítom, neki köszönhetjük, hogy nem fagyunk halálra... Amúgy meg az ember azért hisz, mert hinni akar. Sose fordítva. Aki ezt nem érti meg, nem érti a vallások működését. Nem az a lényeg, hogy valami van, vagy nincs, hanem, hogy azt akarod, hogy legyen. Innentől kezdve aztán le nem beszél róla senki semmiféle tényekkel. Mert a vallás nem tényeken alapszik, hanem akaráson. Pláne, amikor ez összepárosul a saját őseid kultúrájával, és végre nem a gyarmatosítók idegen vallását kell hallgatnod, akkor azt mondják, könny szökik a szemedbe. És hiszel, mert tudod, hogy hinni akarsz.


A pogány vallás emlékezete legfeljebb a legeldugottabb térségekben, mint Szibéria élt túl. Ott is csak több ezer km-re bármi úttól, vasúttól. Európában inkább csak álmodoznak róla, de hitelesen feleleveníteni már nem nagyon van mit.


Feltételezem, nem nagyon láttatok még pogány szertartásokat, ünnepségeket. A soron következő a nyári napforduló lesz, így néz ki a Naptisztelet a fagyos Szibériában:


https://www.youtube.com/watch?v=Nq9rp2xEWP0


https://www.youtube.com/watch?v=JdizKqrd24k


https://www.youtube.com/watch?v=sM82Hfj0kCw

2020. jún. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek valamiben csak mert szeretnék benne hinni, ezért vagyok agnosztikus.
2020. jún. 15. 05:24
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Azok az istenek lehetnek aspektusok, ez is energetika mint a kötés.
2020. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KriszTN ***** válasza:
73%
Tudod, furcsának hathat.. De amiket felsoroltál, azoknak a követői és gyakorlói mind meggyőződések alapján hozták a döntésüket. A Biblia nyíltan beszámol a különféle okkult praktikák létezéséről. Ha ismered Saul történetét, akkor tudod miről beszélek. De ezek a Sátán Istentől elidegenítő beavatkozásai által vannak jelen. Hallottam olyan emberekről közeli rokonságban, akik efféle dolgok által kigyógyultak halálos betegségekből. De azt követően szörnyű életet élt az illető, aminek végül ő maga vetett véget.
2020. jún. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Balasa Bence ***** válasza:
Én hiszek a magyarság isteneiben, és hogy az őseim vigyáznak rám
2021. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!