Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Hitgyüli vezetője (Németh...

A Hitgyüli vezetője (Németh Sándor) süllyedhet még ennél is mélyebbre?

Figyelt kérdés

Mostanában igen csak borzolja a kedélyeket.

Először a jóga démonizálása, majd az aktuális pofátlan kijelentése, mégpedig hogy Gesztesi Károly (akit sajnálatos módon bűvkörébe vont ez az ember) halálát a Sátán okozta.

Van még lejebb, egyáltalán nem szégyelli magát ez az ember?


2020. jan. 17. 23:00
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
45%

[link]


"

Jóga nem jó - a pápa egész hivatala a jóga ellen

A Vatikán ugyanis már 2003-ban közzétette álláspontját a New Age név alatt összegyűlt többé-kevésbé vallásos nézetekről és gyakorlatokról. Várható volt, hogy a még II. János Pál pápasága alatt született tanulmány nem fogja kitörő örömmel üdvözölni a spiritualitás új formáit, és valóban, a Katolikus Egyház szigorúan elzárkózik a nyugatra behozott keleti filozófiák felé való nyitástól.

"

2020. jan. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
38%

Látom, 29%-ost nem zavarják a tények véleményének kialakításában. Ez persze önmagában nem gáz, és van, aki nem is törődik olyan apróságokkal, mint hogy agymosott félcédulásnak nézik. Ha 29%-osnak és lelki vezetőjének ez volt a célja, akkor ők sikeres emberek: elérték.


A tény az, hogy a jóga jóval a vallások előtti időből származik. A hagyomány és a tudomány még a védikus idők ellőttre vezeti vissza (ezt csak azért mondom, mert a Védák valójában nem vallási tartalmú iratok, de a nyugatiak oda szokták sorolni) a jóga kialakulását, és térnyerését.


Informálódni nem bűn. Ostobának lenni se bűn! Csak ciki.

2020. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Persze a jóga negatív olyan szélsőségesen elvakult, a dogmákat elfogadó emberek, közösség számára, ahol az egyén döntései, szándéka, akarata, mindennemű törekvései csak másod vagy sokadlagosak.

Egyszerűen máshogy közelíti meg egy ilyen ember önmagát és környezetét.

Számára nem fontos a belső béke, egyszerűen nem is érti mi az, hiszen mindenben istene kezét látja.

Istene váltja meg, ő hozzá imátkozik, hozzá tér majd meg egyszer.

Nincs is ezzel baj, csak legyünk már tisztába vele, hogy a mai világban ez már kevéssé vonzó.

Az ember individuálisan a mostani korban igencsak ki tud teljesedni, ugyanakkor pedig nagyon mélyre süllyedni a technika által (hiába a sok okos eszköz, ezek csak butitják az embert).

Szóval én azt vallom legyen akármilyen formája a lelki, szellemi, spirituális gyakorlatoknak, melyet magáénak vall az ember (amennyiben nem árt senkinek, beleértve a természetet is), az csak a hasznára válhat ebben a mai rohanó, modern világban.

2020. jan. 18. 08:39
 14/34 anonim ***** válasza:
53%

Egy református oldal a jógáról:


[link]


részlet:

"

Keresztyén értékelés

A legfontosabb kérdés, amire válaszolnunk kell, hogy vajon a meditáció vagy kontempláció (csöndes misztikus gondolkodás Istenről), bibliai szempontból egy megengedhető, legitim imaforma vagy nem? Van-e összefüggés a bibliai imádság és keleti meditáció közt s milyen jelentése van a meditáció fogalomnak a Biblia felől nézve?


Gondolkodás az Igéről. A Biblia nem tesz egyenlőségjelet az imádság és a misztikus meditáció közé. Épp ellenkezőleg: a józan gondolkodást-elmélkedést parancsolja Isten szava felett. (Zsolt 1,2) A csendességeink alatt gondolkodunk az Igéről, vagyis a csendesség nem valami szavak nélkül imádkozás, hanem a töprengés Isten Igéje felett! A hívő értelem figyelmesen vizsgálja, kutatja, megfontolja Isten Igéjének racionális tartalmát, keresi annak alkalmazását a maga, ill. mások életében. Ez nem olyan cselekmény, melynek során értelmét kikapcsolja, és nem gondol semmire. Mielőtt az Igéről gondolkodnék, előtte el kell olvasnom s közben tudnom lehet, hogy a Szentlélek segít értenem az Igét. (Zsolt 119,18)


A bibliai igazságok megismerése nem misztikus meditációba vezet, hanem pl. dicsőítéshez és hálaadáshoz. (Zsolt 119,62)


A csend, nem Isten anyanyelve. Isten ugyanis racionális szavakban fordult hozzánk. (Jn6,63) Isten az ember felett áll, de Igéje és Lelke – melyek egymástól elválaszthatatlanok – beszél az emberi szívhez. A keleti meditáció, ami olykor keresztyén meditációként akarja eladni agát, utazás az ember belső világába, aminek során az ember minden gondolattól megüresíti magát és keresi Istent, anélkül, hogy szavakat használna, ami végül is azt jelenti, hogy az Isten írott Igéjét elveti. Ez pedig pogány gyakorlat, amit el kell vetni magunktól.


A meditáció az önmegváltás antikrisztusi formája. A meditáció során egy személy olyan mélyebb tudati szinteket ér el, ahol pszichikai erőket és lelki adományokat szabadít fel, önmaga meggyógyítására és problémái megoldására. Az ember találkozik a „benne élő istennel”, amit egészen tévesen a Biblia Istenével téveszt össze. Ez az istenség az, aki sötét és titokzatos és gonosz benyomásokat-nyomokat hagy maga után az ember tudatalattijában. Ez az istenség nem más, mint a Sátán, aki az ember romlott-bukott alaptermészete által munkálkodik, magát Istennek adva ki.

"

2020. jan. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Figyelj, nem tudom kit akarsz meggyőzni magadat, vagy minket.

Kétlem, hogy saját magad, viszont sokunkat pedig nem tudsz egyszerűen.

Oké, tehát a legtöbb keresztény felekezet így gondolkodik, de vannak ellenpéldák is.

Nem erre éleződött volna ki a kérdésem, de úgy látom te csak ezen lovagolsz.

Lapozhatunk, mert ha nem elkezdem a napi meditációm...

2020. jan. 18. 08:53
 16/34 anonim ***** válasza:
26%

"Lapozhatunk, mert ha nem elkezdem a napi meditációm..."


:DDD

2020. jan. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
38%

"Szóval én azt vallom legyen akármilyen formája a lelki, szellemi, spirituális gyakorlatoknak, melyet magáénak vall az ember (amennyiben nem árt senkinek, beleértve a természetet is), az csak a hasznára válhat ebben a mai rohanó, modern világban."-írod.


Tiszteletben tartva a véleményedet, azt elmondom, hogy a katolikus és a református egyház álláspontja ezzel ellentétes. Ettől még jógázhatsz, de a keresztény egyházak egyike sem javasolja a jógázást, lásd fenti cikkek.

2020. jan. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
41%

"A tény az, hogy a jóga jóval a vallások előtti időből származik."


Ez lehet, de a keresztény felekezetek ettől még véleményt mondhatnak róla. Az előző hozzászólásaimban ezeket idéztem.

2020. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
30%
Nem.értem az átfedest a háton fekvés is jóga póz..most akkor? Mindenki aki haton fekszik demonizalt? A törzshajlítas is,a hason fekves is....szóval nem értem higyan lehet egy mozdulatnak szellemi taralma kulonosen az ujszovetseg ota ahol minden hit által.mukodik....
2020. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
25%

Ó, természetesen mondhatsz véleményt, hogyne!


Bár eddig a véleményedet nem olvashattuk, csak másoktól származó idézeteket linkelgettél be, amik illusztrációnak megfelelnek ugyan, de nem a te saját véleményed, kedves 29%-os. Apropó, van saját tapasztalatod a jógával vagy elegendő az számodra, vagy elegendő annak a thinkboxnak a csinosítgatása számodra, amiben élsz?


Mi alapján választod meg az, hogy ki véleményét tartod követendőnek? Iksz úr -aki feltehetően jó pásztora nyájának, és megfelelő időben mutatja be az egyháza által jóváhagyott, és a hívek által igényelt performanszokat- mindenhez is ért? Az összehasonlító vallástörténethez, indológiához, őstörténetkutatáshoz? Vagy csak ahhoz, hogy visszhangozza az egyháza tanításait?

2020. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!