Eljön egyszer az idő, amikor belátjuk, hogy a hiedelmekből fakadó vallások irdatlan energiát vonnak el az emberiségtől? Eljön e valaha az a kor, amikor a tudás váltja fel a szellemi rabszolgaságban élők milliárdjait?
A tudomány mai állása szerint nem tagadható egy 'teremtő kéz' létezése, hiszen fogalmunk sincs mi volt a van előtt.
Ki, vagy mi teremtette az univerzumot? Mi volt a kiváltó erő, vagy gondolat? Szeretném, ha vallási fanatikusok nem, vagy építő jelleggel szólnának hozzá. Köszönöm!
"A tudomány mai állása szerint nem tagadható egy 'teremtő kéz' létezése"
Ez egy ordas nagy butaság.
Ezt a "kezet" ki teremtette?
Hiszen akkor ehhez is teremtő kellene.
Másrészt az ősrobbanástól kezdve remekül látható, hogyan alakult a világ MAGÁTÓL.
Úgy, hogy nem kellett hozzá teremtő.
Miért akarsz a vallásosoktól annyira építő jellegű hozzászólásokat, ha már te eleve provokatív módon, degradáló, bunkó stílusban írtál róluk a kérdésedben?
"Eljön e valaha az a kor, amikor a tudás váltja fel a szellemi rabszolgaságban élők milliárdjait?"
Egyébként ékes példája vagy, hogy nem csak a vallás vonhatja el az energiát, hogy tudatlan, buta maradjon az ember.
Szia
Igen, ír arról a Biblia, hogy egyszer "telve lesz a föld Jehova ismeretével", de az sokkal magasabb szintű ismeret lesz, mint amellyel ma a(tökéletlen) ember rendelkezik. Az az ismeret teljesen meg fogja változtatni az ember gondolkodását, jellemét, életminőségét az Ézsaiás 11:6,7,9 versei szerint.
Szia,
Itt egy hasonló ilyen kérdés, ahol sokan írtak:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..
Ha az ember nem böjtöl, akkor többet fog tudni diétázni.
Ha az ember nem zarándokol, akkor többet fog turistáskodni.
Sok olyan dolgot csinálnak a hívők szakrális jelleggel, amit szakralitástól is megfosztva végeznék talán.
Mindenki azt csinálja a maga szabadidejében, amit szeretne.
Nem biztos, hogy eljön az az idő. Sok ember nem kényszerként fogja fel a vallást, hanem megnyugvást ad számára betegség, magárahagyatottság, szabadságvesztés esetén. A XX. század előtt a vallás egy társadalmi jelenség is volt, és egy 80-90 tapasztalt falusi pap pótolta a pszichológust, szerzetesek, apácák gondoskodtak öreg, magatehetetlen emberekről. Sok pap volt a tudósok között is (történészek, nyelvészek, irodalomtörténészek, sőt még fizikusok között is), és gyakran az egyházi iskolák biztosították – bármilyen meglepően hangzik – a legmagasabb oktatási színvonalat. A művészetek (szépirodalom, festészet, szobrászat, építészet, zeneművészet) területén is igen magas (még a XX. században is) a vallásos ihletettségű alkotások száma. Nem mindenki élte meg ezeket a dolgokat rabszolgaságként – bár nyilván sokan.
A teológia egyfajta, filozófiához hasonló egyetemes jellegű gondolatrendszer, csak tanítja a látható (anyagi, materiális) valóság mellett a nem látható (spirituális, szellemi) valóságot is, és különböző következtetéseket von le az életre. Azon túl, hogy bizonyos állításokat tartalmaz a társadalom- és természettudományos módszerekkel mérhető jelenségekre, gyakran a gyakorlati életre is hatással van az etikai tanításaival (szegénygondozás, emberi méltóság tisztelete). Ha ez utóbbi nem lenne, a "struggle for life" gondolatköre talán még kegyetlenebb világot szülne – bár nyilván sok ateista elfogadja azokat az etikai nézeteket, amelyeket a kereszténység tanít.
Van az a mondás, hogy "gondolj az átlagos intelligenciájú emberre, és szembesülj vele, az emberek fele hülyébb annál."
Van némi kölcsönhatás, de azért általánosságban azt gondolom, hogy nem a vallás hibája, hogy nem mindenki atomfizikus. Vallástól függetlenül is tele lenne a világ szerényebb mentális képességű emberekkel, és inkább azt gondolom, hogy a vallás is ezért annyira elterjedt. Vagy akár az is lehet, hogy ha az emberek átlagosan okosabbak lennének, akkor a vallások teológiája is magasabb szintű lenne (mint ahogy már most is messze magasabb, mint amit az átlag hívő képes befogadni). Mondjuk akkor nem azon vitatkoznánk minden nap, hogy Jézus jelent-e meg a pirítóson, hanem komolyabb dolgokon.
Nem is értem, miből gondolod, hogy olyan társadalom felé haladunk, ahol mindenki nagyon éles elméjű és ateista. Nem tudok olyan tendenciáról, ami ezt mutatná.
Erre csak ezt a választ tudom:
HA NINCS REMÉNYSÉGÜNK, AKKOR MIT ÉR AZ ÉLETÜNK!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!