Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Isten nem globalista"?

"Isten nem globalista"?

Figyelt kérdés

A Hitgyüli lelkipásztora így gondolkodott az istentiszteletén: "azt akarja Isten, hogy a nemzetek határokkal legyenek elválasztva, tehát Ő nem globalista"


Szerintem ez vitatható, keresztények mi a véleményetek erről? Lehet cáfolni vagy védeni ezt az "elméletet"?



2019. ápr. 6. 14:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

[link]


27:30 -nál van a linkelt videón

2019. ápr. 6. 14:17
 2/13 hollófernyiges ***** válasza:
50%
Na és mondjuk Skócia, Burgundia, Aragónia, a Nápolyi Királyság, Bajor Királyság esetében csak egy ideig akarta, hogy határokkal legyenek elválasztva, utána meggondolta magát?
2019. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Én református vagyok és egyet értek ebben a Hitgyülivel. Gondoljunk csak Bábel tornyának történetére, akár szimbolikusan, akár szó szerint értelmezzük, a lényege világos:


A Biblia szerint az ősidőkben "globalizmus" volt, és maga Isten avatkozott közbe, hogy az emberiség szétszóródjon a bolygón, és különféle identitású, nyelvű, kultúrájú nemzeteket hozzon létre.


Szerintem az, amit egyes liberális egyházak hírdetnek, valamint a katolikus egyház, főleg most mióta Ferenc a pápa, egy modernista tévtanítás. Gondoljunk csak a nyugat-európai germán országokra, ahol minden országnak saját nemzeti protestáns egyháza van, nálunk is Magyar Református Egyház van, ami nem csak a nevében "magyar", mint a "Magyar Katolikus Egyház", amit egy Rómában székelő, Argentin származású pápa vezet.



Amerikában is a hagyományos értékrendű protestáns egyházak mind hisznek az amerikai nacionalizmusban, és úgy tartják, hogy Isten az ő oldalukon áll, nempedig a balliberális demokratákén. Tudják, hogy Trumpnak milyen bűnei vannak, mégis látják, hogy Trump akármilyen hibás ember is, a keresztény értékrend érdekében teszi amit tesz, szemben mondjuk Hillary-vel, Obamával, akik talán személyesen "Jézusibbnak" tűnnek, de politikai tevékenységeik egyáltalán nem a keresztény értékrend szerint történnének.

2019. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
70%
Nem gondolom, hogy bármilyen vallásnak van politikai kompetenciája. Maximum ideológia téren. De a politika ennél sokkal árnyaltabb.
2019. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Honnan veszi a bátorságot BÁRKI is, hogy ő tudja, mit akar Isten, vagy mit nem.
2019. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Hülyeség amit mond Németh Sanyi, de mit várhatunk el tőle, hirtelen a fidesz szócsöve lett és nem Istené. Ugye van az a pénz...


A Szentírásban olvashatod, hogy:

"Itt nincs már többé görög és zsidó, nincs körülmetéltség és körülmetéletlenség, nincs barbár, szkíta, szolga és szabad, hanem Krisztus minden, mindenkiben."


Krisztusnak egy nyája van, egységre hív minden embert.


A bábeli zűrzavar elbeszéléséből is láthatod, hogy Isten eredeti terve az egységes emberi nem, a különböző nemzetek megjelenése csak büntetés volt.

2019. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

"Amerikában is a hagyományos értékrendű protestáns egyházak mind hisznek az amerikai nacionalizmusban, és úgy tartják, hogy Isten az ő oldalukon áll"

Ezen jót nevettem, a nacionalista orosz ortodoxok is azt hiszik, hogy Isten az ő oldalukon áll, akkor Isten hasonul meg önmagával, vagy elvetélt ötlet amit írtál? Szerintem Isten nem hasonul meg önmagával.

2019. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

"Ezen jót nevettem, a nacionalista orosz ortodoxok is azt hiszik, hogy Isten az ő oldalukon áll, akkor Isten hasonul meg önmagával, vagy elvetélt ötlet amit írtál?"


A válasz az, hogy mindkettejük oldalán áll, mert mindketten elvetik a modernista, liberális teológiát. Az amerikai konzervatív protestánsok és az orosz ortodoxok manapság jó kapcsolatokat ápolnak egymással. Sok amerikaitól olvastam már az interneten, hogy jó véleménye van Putyinról és Kirill Pátriárkáról, pedig Déli Baptista, vagy Felekezeten Kívüli Protestáns.

2019. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Ez a jó kapcsolat csak Trump révén politikai szinten nyilvánul meg, vagy esetleg teológiai értelemben is? Szerintem gondolkodj el kicsit ezen. Szerintem Jézus amikor egységért imádkozott, nem politikai szinten értette.

Egyébként te most egy igen apró kisebbségről beszélsz, a republikánusok többsége azért egészen más állásponton van.

2019. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4%

"Ez a jó kapcsolat csak Trump révén politikai szinten nyilvánul meg, vagy esetleg teológiai értelemben is?"


Mindkettőben. Amerikában Trump kormánya, és Oroszországban Putyin kormánya is hasonló konzervatív törvényeket hoznak, amik teológiailag is megfelelnek a konzervatív keresztény elveknek.


Politikán kívül, pusztán egyéni hitelveknél és vallásgyakorlásnál sincsen sok különbség aközött, hogy miket vall egy amerikai konzervatív protestáns, és egy orosz ortodox.


Metafizikai szinten már vannak különbségek pl. gondoljunk az ortodoxoknál a miszticizmusra, vagy a protestánsoknál a sola scriptura elvére, de a mindennapi hitbéli életvitel síkján ezen különbségek nem mérvadók, ha mindkét irányzat teológusai más módon, de ugyanarra a köznapi értékrendre és világnézetre jutnak.

2019. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!