Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az "egyházadó" (évi 3000 FT...

Az "egyházadó" (évi 3000 FT kb) családonként van, vagy fejenként/fizetésenként?

Figyelt kérdés
Tehát ha egy családban mondjuk anyuka/apuka fizet csak egyházi adót, miközben a dolgozó gyerek nem fizeti, akkor a szülő által befizetett 3000 FT csak a szülőre "vonatkozik", vagy az egész családra?

2018. okt. 7. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a befizetésről adnak bizonylatot (vagy hogy nevezik azt). Azon annak a neve szerepel, aki, vagy akinek a nevében befizetik.


Pl. én járok ref. gyülekezetbe, így én szoktam befizetni édesanyám (aki nem jár gyülekezetbe) helyett is + saját részről. De anyu férje nem fizet sehova egyházadót, ő rk., de oda senki nem jár közülünk.

2018. okt. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyházi hozzájárulás és nem adó.

Amúgy helyenként változó. Általában a nettó jövedelem 0,5-1%-a, természetesen csak a fizetéssel rendelkező személyek után. De vannak akik ennél kevesebbet tudnak adni, vannak akik többek. A kevésből olykor 1%-ot adni is nehéz, nem fognak megorrolni arra, aki nem tud annyit befizetni.

2018. okt. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Én nem fizetem.
2018. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor akinek nincs fizetése, az nem tartozik bele. Akkor nem családonként van.
2018. okt. 7. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyházi hozzájárulás nem kötelező. Az Anyaszentegyház 5 parancsolatában az van, hogy az egyházat támogasd anyagi hozzájárulással. Nyilván mindenki belátására van bízva, hogy mennyit engedhet meg magának.

De egy irányárat meg szoktak adni, ez pl. itt nálunk 2500.-/év. Keresőnként, tehát a gyerek, nyugdíjas nem számít bele. De akinek ez megterhelő, akkor kevesebbet ad.

2018. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tőlem még sose kértek ilyet, régebben mikor jártam templomba akkor sem. A kis kosárkát küldték körbe, eléggé zavaró volt. Még azt hallottam, hogy szertartásokért mint esküvő, temetés kérnek pénzt "díszítésre" vagy ilyesmi. Honnan tudják ki fizet ilyen hozzájárulást? Mi van ha valaki fizeti és mi van ha nem? Mi a különbség?
2018. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
Fejenként. Azoktól kérik, akiknek van jövedelme, tehát nem tanul. Amíg gyerek voltam, csak anyáméktól kérték, utána ahogy végeztem, már kérték volna az enyémet is. Fogalmam sincs hogy honnan tudták meg hogy már dolgozok. Azóta amúgy anyám nem fizeti, én eleve sohasem fizettem (nem is lakom már ott) csak apám, mert ő nem bírja felfogni hogy attól hogy nem fizet, még lehet temetése csak pap nélkül. Full ateista amúgy csak már idős és azt hiszi, hogy nem kerülhet be a temetőbe ha nem fizet.
2018. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi mindig a család nevében fizettük be és eddig nem volt belőle gond, pedig volt temetés és esküvő is. Igaz, felénk nem megy az a keménykedés, amit 1-2 faluból hallottam, hogy fix tarifa van és aki nem virítja a lóvét, annak nincs temetés stb. Évente egyszer kapunk egy levélkét a postaládába az egyházadóról (régebben a sváb nénikék jártak körbe), hogy így és így lehet befizetni, a fizetés - azt hiszem - 1%-a az irányadó összeg, de nem muszáj most és ennyit.
2019. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!