Van-e még valami a Biblián kívül, amiből az következik, hogy Isten létezik?
Még egy dolog. Isten létét természettudományos eszközökkel nem lehet bizonyítani (csak jeleket találhatunk, értelmes teremtő létét valószínűsítik).
Történelmi-jogi úton bizonyítható a léte, amennyiben Jézus tanúságtételét Róla hitelesnek elfogadjuk. Ehhez utána kell olvasni a kereszténység történetének, visszamenve a legkorábbi forrásokhoz, a szöveg megőrződésnek, az írásgyűjtemény létrejöttének. Ha mindezeknek utánajársz, elgendő bizonyíték hozható fel a beszámolók hitelességéről.
Idézet Josh McDowell: Válaszok a keresztyén hitet vizsgáló nehéz kérdésekre c. könyvéből:
Bizonyítható-e a kereszténység igazsága?
„Ha az igazságról, különösen a vallás igazságáról esik szó, gyakran megkérdezik: „Be tudod bizonyítani, hogy a kereszténység tanítása igaz?” Általában azonban így fogalmazzák meg a kérdést: „Állíthatod-e száz százalékos biztonsággal, hogy a kereszténység tanítása igaz?”
Az első kérdésre ez a válasz: „Igen, be lehet bizonyítani, hogy a kereszténység tanítása igaz.” Ez természetesen nem jelenti azt, hogy mindenki elfogadja a bizonyítékot, akármilyen szilárd bizonyíték is az. A második kérdésre azonban az a válasz, hogy „nem, száz százalékos biztonsággal nem”.
Egyesek úgy érzik, hogy ez a „nem” őket igazolja. A baj csak az, hogy félreértik a bizonyíték természetét. Nem a tökéletes vagy abszolút bizonyosság jelenti a megoldást, ahogyan egyesek hiszik, hanem az a bizonyíték, amely az emberek közös véleménye szerint bizonyosságot ad, vagy ésszerű kétely nélkül elfogadható.
A történelem folyamán ezt tekintették a bizonyítás mércéjének a bíróságokon. Ha a bíró döntésre szólítja fel az esküdteket, akkor nem a bizonyosság, hanem a valószínűség alapján kell dönteniük, ami a feltárt bizonyítékokra épül, nem pedig a bűntény végignézésének bizonyosságára. Ha az esküdtek csak száz százalékos bizonyosság esetén döntenének, akkor sohasem hoznának ítéletet.”
Nocsak, úgy tűnik kapható is megint a könyv (ez a második, javított kiadás)
Még egy utaló jel a teremtettségre. Az anyagi világban mindennek oka van, valami nem jöhet létre a semmiből.
Az anyagi világ létrejötte csakis egy nem anyagi okra vezethető vissza, azaz olyan teremtőre, akire nem érvényesek az anyagi világ szabályai. Mit szólsz?
Kiemelek egy részt belőle:
"Francis Collins, az Egyesült Államok Nemzeti Egészségügyi Intézetének igazgatója egy San Franciscó-i konferencián nyilatkozva kerek perec kijelentette: „Ma már nem használjuk ezt a kifejezést. Önhittség volt azt gondolnunk, hogy a genom egyes részeit figyelmen kívül hagyhatjuk – mintha eleget tudnánk ahhoz, hogy kijelenthessük, ezeknek semmi funkciója sincs.""
Nem fogod elhinni nekem, de az is Isten létére utal, hogy én tapasztalom a létét, erről más hívő is tanúságot tud tenni!
Egyszerűen érzékelni kezded a hétköznapi véletlenekben, történésekben Istent!
De ez a jutalom akkor adatik meg, ha mersz belevágni az Istennel való kapcsolattermtésbe, Jézus Krsiztusba vetett hit által.
Csak egy biztonságos útja van a természetfelettivel való kapcsolatfelvételnek:
Ján. 14,6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.
Van más út is természetfelettivel való kapcsolatfelvételre, de az nem biztonságos, mivel a szellemi szférában gonosz szellemek is jelen vannak.
Pál Efezusiakhoz írt levele
2,1 Titeket is megelevenített, a kik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,
2,2 Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik
6,12 Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.
#41
Történelmi-jogi úton semminek a léte sem bizonyítható. Ha van valami eset ami nem egyértelmű, hogyan történt, akkor jön a jog meg a szemtanúk.
Ha eleve azt sem bizonyítja semmi, hogy a kérdés tárgya létezik-e, ott a jog semmut nem tud tenni.
#43
Miért kéne bárminek is a semmiből létrejönnie? A semmiből valami eleve csak a vallások szerint létezik, ehhez mi köze a tudománynak?
#44
Ez nem hitkérdés se ma, se 2013-ban. A tudományban semmit nem számít, ki mit gondol vagy mit szeretne hinni.
A tudomány megbízhatóságát épp az adja hogy nem számít ki mit mond, akármilyen nagy tudós is. Az csak egy vélemény. Tudományos kijelentés az, amit alá is támasztanak a tudományos eredmények.
Olyasnit pedig senki nem tudott felmutatni, ami azt igazolná, hogy a DNS nagy részének, pláne egészének értelmes funkciója lenne. Hogy nem 2% a hasznos DNS, hanem mondjuk 2,1%, az nem változtat a tényen, hogy nagy része felesleges, és egy teremtőre nézve legfeljebb cáfolat lehet.
Kérdező: "Történelmi-jogi úton semminek a léte sem bizonyítható. "
Természettudományos úton nem fogod tudni bizonyítani Isten létét sem pedig nem létét!
Hogy létrejöhetett elviekben, a te hited szerint Isten nélkül is az anyagi világ, az még nem bizonyíték arra, hogy úgy is volt. A tied is puszta "hit".
Ha alaposan utánaolvasol a Jézus sztorinak, valószínűbb, hogy igaz, mint az hogy "kitalálták".
Már régen megdőlt, hogy az emberi DNS 99%-a hulladék lenne:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!