Ha a vallásos emberek is csak a külső alapján és a politikai beállítottság alapján ítélik meg az embereket, ki jó, ki nem, akkor mi értelme a keresztény tanításnak?
A vallásos, és a valódi keresztény életet élők nem egy és ugyan az.
Isten nem nacionalista, ezért ahogy Jézus tanította, tette, és az első követői is tették a minden napi életükben, egy keresztény nem lehet személy válogató.
Egy Keresztény nem része a világnak, ezért ahogy az első századi minta is mutatja, nem folyhat bele, és nem is vehet részt, politikai megnyilvánulásokban, nem foglal állást ilyen dolgokban, mivel ezen a téren semleges.
Ugyanakkor tiszteletben tartja azt, csak nem avatkozik bele.
#3 "Isten nem nacionalista"
Nem hát, persze hogy nem az. Ezért van neki kiválasztott népe is, ugye?
Csúsztatás nacionalistának nevezni egy embert, aki egy nemzethez tartozónak érzi magát.
Ez olyan, mintha azt mondaná valaki a gyülekezetben: Nem szeretheted jobban a családodat, mint a többi testvért, mivel ha jobban szereted őket, akkor a többieket automatikusan gyűlölni fogod.
Egy keresztény nem akkor viselkedik keresztény módon, ha semleges. Aki nem szavaz, pedig lenne joga rá, az automatikusan a győztesre szavaz. A keresztényeknek nem kell támogatniuk az abortuszt, viszont aki nem ment el a legutóbbi ír népszavazásra, pedig joga lett volna hozzá, az az abortuszra szavazott.
Pontosan az lenne az értelme hogy ne ezt tegyék! Megtanulják hogy nem ezt kellene tenniük!
A tapasztalatod nagyon is reális és egyben nagyon is sajnálatos dolog hogy így van! A keresztény tanításnak ezeket a dolgokat is ellensúlyoznia kellene! De az orvosság is csak akkor ér valamit ha azt a beteg rendszeresen szedi. A tanítás is csak akkor ér valamit ha azt alkalmazzák is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!