Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok! Az bűnnek számít,...

Vallásosok! Az bűnnek számít, ha egy olyan embert ölsz meg, aki veszélyezteti a többi ember életét?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból.

2018. márc. 29. 15:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10-esnek


Isten felügyelte a Háborúkat, ami a messiás megszületésének vonalát hivatott védeni. Így Isten határozott arról, hogy mikor, hol, és milyen módszerrel kell megvédeniük magukat az ellenséges támadásoktól.


Isten soha nem szorgalmazta hogy emberek egymás ellen támadjanak, haragból, vagy haszon szerzésből.

Minekutána a messiás megszületett és elvégezte a feladatot, már nem kell mit védeni, ezért Isten nem ad engedélyt arra, hogy a népe bárkivel, bármilyen oknál fogva harcoljon, mert nem alkothatja a világ részét, és nem folyhat bele az emberi csatározásokba.

2018. márc. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!;)
2018. márc. 30. 11:15
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

Helló, #5-ös vagyok. Jó lenne tudni, miért pontoztatok le. Nyilván tévedhetek is. De azt a francia rendőrt, aki pár napja bement a terroristához a túszok helyett, és ezt a rendőrt (aki ráadásul házasodni készült) ölte meg a terrorista, hősnek mondjuk, és szerintem is az.

Amikor Isten tette ugyanezt meg, mert látta, hogy Sátán fogságában vagyunk, aki meg fog ölni, és ő maga jött el emberi testben, hogy őt ölje meg a Sátán helyettünk, így, az erőszakot elszenvedve, és nem erőszakkal győzte le a Sátánt és a halált, ami felett addig Sátán volt az úr, azt miért kell lepontozni?

Csak azt írtam, hogy Isten megoldása nem az erőszak az erőszakra. Mivel van a bajotok?

2018. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem pontoztalak le, sőt szerintem is elsősorban mindig békés megoldásra kell törekedni, de van amikor nem lehetséges. Különösen, ha ártatlanokat ér sérelem. Az Atya valóban végig nézte a Fiú szenvedését, de a Fiú ezt önként vállalta. Amikor ártatlanokra törnek, és a védelmükben fognak fegyvert, akkor azzal nem szegik meg Isten parancsát, sőt...
2018. márc. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#9, A 158 szemelyzetu alakulatomnal kb en vagyok az eggyetlen ateista. Az alakulat papja es sok kollegam csak nezett mint a borju az uj kapura hogy ez most komoly?

Persze teny hogy sokan csak papiron keresztenyek, de nagyon sokan komolyan veszik a vallast. Erre varjal gombot...

2018. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hagyd, Andris, ő egy "keményvonalas" Jehova Tanúja, és egyrészt a JT-k csak és kizárólag saját magukat tartják keresztényeknek, másrészt meg nem katonáskodnak.
2018. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Csak mert gondolkodtam azon, hogy katonának menjek, hogy megvédjem az embereket (annyi mindenről hallani mostanság...). Ugye Magyarországon most nincs háború, de máshol bőven van... és ez szörnyű, rengeteg ártatlan hal meg. Csak nem vagyok biztos benne, hogy ez Istennek tetsző lenne (elég nagy istenfélő vagyok).
2018. márc. 31. 23:53
 18/19 anonim ***** válasza:

Magyar katonaként azért túl sokat nem tudnál tenni, sőt más ország katonájaként sem nagyon jelelnleg, hiszen nagyhatalmak játszóterévé vált a csatározás.


Bár van néhány katonai misszió, ami valóban humanitárius célokat segít.

2018. ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Minden emberölés bűn.Jogilag vitatható a dolog de az emberölés az emberölés.
2018. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!