Léteznek az apokalipszis lovasai?
Az apokalipszis lovasai szimbolikus lesz, nem feltétlen lovas lesz, hamen egy hirtelen jött pl járvány aztán a mérleges ló, ami a gazdaságra fog útalni...
Ezeknek neg kell történnie, minden ami le van írva meg fog történni, de ne szó szerint értsd, ahogy a tengerből feljövő fenevad akinek 7 feje és 10 szarva van, ez birodalmakra fog útalni...
ezek nem lovakat és rajta ülő embereket jelentenek, hanem eseményeket, amik megtörténnek napjainkban.
Így megölni nem lehet. Mivel nem élőlényekről van szó.
Hehe, a Biblia jobb, mint a Füles.
Akkor Jézus kereszthalála meg azt jelenti, barack terem a paradicsomfán?
Ne szó szerint értsd!
Bár a kulcsszavak alapján nem is úgy érted. De akkor nem értem a kérdést.
Fura.
3-as!
Az kérdéses lovasok János apokalipszisében szerepelnek. Az apokalipszis felfedést jelent, azt ahogy Jézus Jánosnak látomásokban felfedte a jövőt.
Az egész könyv látomásokból áll. Ezek teljesen szürreális módon állnak össze és keverednek. Minden kép szimbólum. János apokalipszisének értelmezése a legbonyolultabb és a legvitatottabb.
Ezzel vitathatatlanul kilóg a többi szentirat közül.
Mi módon következik ebből számodra, hogy Jézus kereszthalálát tetszőlegesen lehet értelmezni?
Igen, vannak a bibliában átvitt értelemben is jelentéssel bíró történetek, de értelmezésük nem tetszőleges. A jó metafórának sok mindennek meg kell felelnie. A Biblia esetében pedig sok keresztbe utalás és jelzés van, ami az értelmezést behatárolja és pontosítja.
Ezeket persze csak akkor érti meg vagy veszi észre az ember, ha sokat olvassa Bibliát, és az is hozzáad ha tanul némi teológiát.
Nem lehet őket megölni.
Nem örök életűek.
A jelenések könyvéből (János apokalipszise) láthatod, hogy Isten terve szerint érkeznek majd ha eljön az idő (mondhatni teljesülnek bizonyos feltételek: az emberiség lezüllik a megfelelő szintre).
Isten szolgálatában teljesítik feladatukat, és ha végeztek megszünnek.
" és az is hozzáad ha tanul némi teológiát."
Nemcsak hozzáad, hanem sarkalatos kérdésekben dönt a teológia, ami egy, vagy több ember véleménye fontos kérdésekben.
Szent Ferenc, szent Ágoston, vagy a ferencesek, domonkosok és egyéb szerzetesek, továbbá a zsinatok döntenek, mi is a helyes értelmezés.
Meglepő Arisztotelész és Platón nagy hatása a teológiára.
Látható, hogy az évezredek során milyen komoly változások történtek a keresztény hitvallásban, még ha a Biblia esetleg nem is változott, elegendő, ha az értelmezés más szempontok szerint történik.
Már a módszerei szerint is lehet spekulatív, vagy misztikus, esetleg a hagyományokra alapozva tomista.
Nem egy egzakt valami a teológia, az általa levont következtetések meg pláne, hiszen nem empirikusak, vagyis nem kell őket bizonyítani, akár hasraütésszerűen is dönthet, hiszen még a szabályai is változnak.
8-as nak!
Üdv!
6-os hozzászólásom végén a teológia azon részére gondoltam, ami egyszerűen számba veszi az értelmezéshez szükséges ismereteket. A teológiai képzésnek, jó esetben ez jelentős része. Tehát szóhasználatomban a teológia nem értelmezést jelent (egy bizonyost, vagy többet), hanem az értelmezés képességét.
Mindenkinek van valamilyen értelmezési képessége. Ezzel jut valami értelmezésre.
A lehetséges értelmezés függ ismereteitől. Ez nem feltétlen jelenti más vélemények ismeretét, vagy azt, hogy valaki más véleményét fogadja el.
Az ateisták gyakran csak kiragadott Biblia részletek alapján alkotnak véleményt. Ez az ő teológiájuk. Csak azért nem nevezzük annak, mert egész nyilvánvalóan hiányosak az alapok.
Más lesz a teológiája annak aki elolvassa az evangéliumokat.
Ha valaki olvasta az egész Ó szövetséget és az Újat is, az egész Bibliáról lesz egyfajta tudása.
Az ott olvasottak értelmezése azonban sokban változhat ha az ember belemerül a történelmi szituációk megismerésébe, társadalmi folyamatokba, néprajzba (hagyományokba, addigi hitrendszere, hitrendszerek melyekkel érintkezhetett stb..). Ezzel összefügg a fordítások kérdése is. Mi volt az eredeti héber, görög, vagy arámi szó? Azt az adott kor kultúrája miként használta.
Tehát összességében nem (vagy nem csupán) saját korunk fejével értelmezünk, hanem figyelembe vesszük a írás és szerzők "kontextusát", nem csupán szó szerinti értelemben.
Szóval azért van a teológiának is "empirikus" része.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!