Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek is nehéz fel fogni...

Nektek is nehéz fel fogni hogy az Isten Országában örökké jó idő van?

Figyelt kérdés

Nekem kicsit nehéz felfogni ezt a tényt hogy örökké jó idő van a Mennyországban.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2018. jan. 21. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ez értelmetlen. Eltérő embereknek egész mást jelent a jó idő.
2018. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
94%
Ez egy tény? Ki mondott ilyet???
2018. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Számomra a jó idő az mínusz 4-5 fokot jelent és szép havas tájat, remélem olyan lesz ott is az idő.


(Egyébként továbbra sem értem, hogy sokan miért fogják fel ennyire materalista módon például a mennyet.)

2018. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Mondta valaki, hogy ott időjárás van?

Ugye tudod, hogy ahhoz légkör is kellene?

2018. jan. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A "jó idő"ma mindenkinek mást jelent.


A mexikói 15 C fokban felvesz magára minden elérhető ruhát,kabátot,és úgy is láthatóan vacog,különösen akkor,amikor engem meglát rövidnadrágban,egy szál rövid pólóban,amint dolgozom,és élvezem a kaliforniai napsütést.Viszont nyáron,ők hosszú pólóban,nadrágban,kalapban dolgoznak,mint a hangyák,én pedig szenvedek a 45 C fokos hőségben.


Nem tudom,hogy az Isten Országához teremtéskorira átváltozott testünk mennyire fog alkalmazkodni a különböző hőmérsékletekre,de azt tudhatjuk,hogy ruhára nem lesz szükségünk,és jól fogjuk érezni magunkat ennek ellenére mindig.

2018. jan. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:
43%

Szia


Mielőtt a kérdésre választ lehetne adni: miért gondolod, hogy "Isten Országában" a mennyben van? van erre valami bizonyítékod?

Krisztus így tanított kérni "Isten Országát": Máté 6:10

"Jöjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod mint a MENNyBEN, ÚGY A FÖLDÖN IS"

Akkor hol képzeled el a jó időt? Fent, vagy lent? kicsit pontosítanád a kérdésedet?

2018. jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Így érvényes az Írás szava: Szem nem látta, fül nem hallotta, emberi szív föl nem fogta, amit Isten azoknak készített, akik őt szeretik." (1Korintus 2:9)

Nem sok minden tudunk a Mennyek országáról, de ez nem is fontos. Biztosan nagyon jó dolgunk lesz, panaszra senkinek sem lesz oka.

2018. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy csak egy állapot de egyfajta fizikai helyszín is kell hogy legyen mert Jézus Krisztus nem ment el akkor csak egy állapotba ami nagyon szép csak nincs ott semmi. Azért Ország mert ott van a nagy új Jeruzsálemi szent város nem csak egy nagy semmi
2018. jan. 22. 08:41
 9/10 anonim ***** válasza:

A Jelenések könyvében sok jelkép van, lehet, hogy az új Jeruzsálem is ilyen. A Mennyek országáról túlnyomó részben olyan magyarázatokat hallottam, miszerint ez egy állapot. Én egy kicsit kételkedem ebben. Jézus azt mondta: "Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem! Az én Atyám házában sok hajlék van; ha nem így volna, vajon mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni a számotokra? És ha majd elmentem, és helyet készítettem nektek, ismét eljövök, és magam mellé veszlek titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek." (János 14:1-3)

Aztán Pál apostol azt írja, hogy látta a Paradicsomot.

"Dicsekednem kell, habár nem használ; rátérek azért az Úr megjelenéseire és kinyilatkoztatásaira. Ismerek egy embert Krisztusban, aki tizennégy évvel ezelőtt elragadtatott a harmadik égig – hogy testben-e vagy testen kívül, nem tudom, csak Isten tudja. Én tudom, hogy az az ember – hogy testben-e vagy testen kívül, nem tudom, csak az Isten tudja – elragadtatott a paradicsomba, és olyan kimondhatatlan beszédeket hallott, amelyeket ember el nem mondhat." (2Korintus 12:1-4)

De számomra a legfontosabb: Isten örökre velünk marad, mert megígérte, mert ez volt a terve.

2018. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zenon ***** válasza:
27%

Ha nincs anyagiság, nincs idő sem. Időjárás sem.

Aki az esőt kedveli, az inkább a pokolban élvezze az örök nyarat? Isten feudális képe királyságot, országot feltételez. A régi berögződések. Államhatalom, egyházhatalom metaforája.

2018. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!