Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn az, ha pár dolog igen...

Bűn az, ha pár dolog igen kedves számomra ebből a világból? (1 János 2,15)

Figyelt kérdés
Megvallom, szeretem a telefonomat (S7 edge) és a kis gagyi játékomat rajta(Clash Royale), ezen kívül még szeretem a déli harangszót, az erős Pistát, a sárga villamost és a mákos gubát is, de sajnos az említett igeszakasz engem igen csak megrémít...

2018. jan. 2. 17:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Ami a világban van az a pénz imádata, a testért való rajongás, minden, ami Isten helyett más istent rak a helyére és Isten kimarad az életből.
2018. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha picit tovább olvasod:

1 János 2,16 Mert mindaz, a mi a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.

2018. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2-es én ugyanezeket érzem a felsoroltakkal kapcsolatban.
2018. jan. 2. 18:21
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem baj, ha van számodra sok kedves tárgy, inkább akkor van baj, amikor nem tudsz lemondani a világi dolgokról.


Van egy történet egy hajléktalan férfiról, aki többre tartotta kuporgatott "kincseit", mint saját életét és ezért nem ment be a szállóba télen.

Jó, ezt hosszabban és szebben szokták mondani, de a lényeg benne van.

2018. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom kedves 4-es, számomra János szavai súlyosabbnak érződnek ennél.
2018. jan. 2. 18:47
 6/17 KZitus ***** válasza:
100%

Szia


A 1János2:15-öt jobban megérted, ha összeveted más versekkel, mint pl.:

Róma 12:2

És ne formáljon többé titeket ez a világrendszer, hanem változzatok meg azáltal, hogy megújítjátok a gondolkodásmódotokat. Így meg lesztek győződve arról, mi Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata.

1Korintusz 7:31

és akik hasznát veszik a világnak, mint akik nem teljesen veszik hasznát. Mert változik e világ színtere.

Titusz 2:11, 12

Mert Isten kimutatta a ki nem érdemelt kedvességét, amely mindenfajta ember megmentéséhez vezet. Kedvessége arra tanít minket, hogy utasítsuk el az istentelenséget és a világias kívánságokat, és hogy úgy éljünk a jelenlegi világrendszerben+, hogy józanul gondolkodunk, igazságosak vagyunk, és odaadóan szolgáljuk Istent,


Máté 6:24

Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak. Mert vagy az lesz, hogy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az, hogy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti. Nem szolgálhattok rabszolgaként Istennek is, és a gazdagságnak is.

Jakab 4:4

Házasságtörők, nem tudjátok, hogy a világgal való barátság ellenségeskedés Istennel? Aki tehát a világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé teszi magát.

2018. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 KZitus ***** válasza:
100%
egyébként a válasz a kérdésedre - nem.
2018. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ mennyire része az életedben.


Ha rabja vagy a játékaidnak és telefonodnak, az baj. Ha csak sima időtöltés, és nincs hátránnyal az Istennel való kapcsolatodra, akkor játssz nyugodtan...

2018. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn. Nem azért vagyunk ezen a világon, hogy utáljunk mindent, ami ideköt. Én is sok mindent szeretek, pl a zenét, könyveket... miért lennének ezek rossz dolgok, ha az életünket és mások életét megszépítik?
2018. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Oké, Krisztus követők, Jézusnak mely tárgyak voltak kedvesek Neki?
2018. jan. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!