Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténység vs Buddhizmus?

Kereszténység vs Buddhizmus?

Figyelt kérdés

Mennyiben tér el a kettő egymástól?

Lehet-e egy ember buddhista és keresztény is egyben?

Annyit tudok róluk, hogy a buddhizmus a reinkarnációban hisz, a kereszténység pedig a megváltásban, hogy halál után felmegyünk a mennybe és Istennel maradunk.


2017. nov. 15. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Az amelyiket Isten lefektette.


Gondolj a valamikori választott népére.

Ott megtűrte volna a sokféle vallási, vagy imádati gondolkodást? A válasz ebben rejlik.

2017. nov. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben eltér. Egy buddhista keresztény a totális skizofrénia megtestesítője. A buddhizmus egy önmegváltó filozófia, a kereszténység pedig hit a Megváltóban, Aki egy tőlünk függetlenül létező valóságos személy, Aki által az Atya a Világot teremtette, Akivel személyes kapcsolatba kell kerülni ahhoz, hogy a megváltás jogerőre lépjen az életünkben.
2017. nov. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mansour ***** válasza:
100%

Alapjaiban eltér. Vannak közös pontok is, pl. az erkölcsi tanításban, de mégis nagyon más út a kettő.

Gyakorló keresztény és gyakorló buddhista egyben nem lehet az ember, mert ha meg is próbálná, a gyakorlatban az egyik mindenképp háttérbe fog szorulni. És végül is mindkettő azt mondja, hogy egy ponton túl el kell vetned minden más utat.

Amúgy a buddhizmus nem a reinkarnációban "hisz". Inkább úgy kellene fogalmazni, hogy elfogadja, adottnak veszi a reinkarnációt. De a tanításának lényege éppen az ebből való szabadulás. Tehát, hogy (bár ők nem így fogalmazzák meg) "felmegyünk a mennybe és Istennel maradunk".

2017. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Vannak közös pontok. Keresztény szemmel elfogadhatsz bizonyos buddhista tanításokat, és bizonyos buddhista filozófia mellett is elfogadhatod a keresztény Istent.

A buddhizmusnak rengeteg ágazata van, de a négy nemes igazság a lényeg, és ha azt elfogadod, akkor már valamilyen szinten buddhista vagy.


1. Az élet nagyrészt szenvedés.

2. A szenvedés a vágyakból fakad.

3. Ez a szenvedés megszüntethető.

4. Van egy ösvény, ami által megszüntethető ez a szenvedés.


Eddig szerintem teljesen elfogadható egy keresztény embernek. Ők is látják és tudják, hogy az élet szenvedés részben, Jézus is azt tanította, hogy az igaz embereknek nem lesz könnyű a Földi lét. De ő is azt mondta, hogy ez megszüntethető, csak más módot ajánlott rá. Vagyis valamilyen szinten ugyanúgy az elfogadást. A megváltó elfogadását, a szenvedés elfogadását, hogy utána elérhess egy magasabb igazságot - Istent! A buddhizmus Nirvana-t mond, a teljes megsemmisülést, amikor nem kell visszaforognod a szenvedéssel teli világba. Szóval részben ugyanaz, csak máshogy képzelik el.


A buddhizmusban a nyolcrétű ösvény az az ösvény, ami elvezet a szenvedés megszűnéséhez.


1. A helyes szemlélet, azaz elfogadod a négy nemes igazságot. Továbbra is lehet egyeztetni a két dolgot.


2. Helyes szándék - vagyis helyes elhatározások - távoltartani tudatunkat a meggondolatlan helyzetektől

Keresztény szemszögből: elfogadni a szívünkben Krisztust, és olyan szándékkal élni, ami szolgálja őt, távol tartva magunktól a nem jó gondolatokat - Jézus is mondja a Bibliában, hogy akinek rossz gondolata van ...


3. Helyes beszéd - Itt Buddha négy dolgot említ: tartózkodás a hazugságtól, a rágalmazástól, a durva beszédtől és az üres fecsegéstől.

Biblia: Ami úgy, úgy, ami nem, legyen nem. Ugyanúgy beszél a sértegetésről. A durva beszédről stb.


4. Helyes cselekvés: A testtel elkövethető káros tettektől, érző lények elpusztításától, ártástól, nem adott dolog elvételétől és helytelen szexuális viselkedéstől, a vágyak mértéktelen kiélésétől való tartózkodást jelenti.

Keresztény szemszögből ugyanezeket tűzte ki Jézus és a Biblia. A szex nem baj, ha adott helyen kezeljük. Ne ölj stb.


5. Helyes életmód. Olyan életvitel, amelyben javainkat békés úton, tisztességesen és másoknak szenvedést nem okozva szerezzük meg, illetve nem hágjuk át a helyes beszéd és cselekvés elveit. Buddha öt foglalkozást említ negatív példaként. Elsőre idejétmúltnak tűnhetnek, ma is esedékesek: fegyverekkel, emberekkel, élőlényekkel, bódító szerekkel és mérgekkel való kereskedés.

A Bibliában is megtalálhatóak ezek a dolgok.


6. Helyes erőfeszítés:

Buddha négy elvet említ a helyes erőfeszítések között:

Megsemmisíteni mindazt a rosszat, ami már felmerült bennünk,

A még meg nem született rossz létrejöttét megakadályozni,

A még meg nem született jó létrejöttét elősegíteni,

A már meglévő jót megtartani, ápolni.

Biblia: Eredendő bűn felismerése, Jézus Krisztus elfogadása, megtartani a beszédeit.


7. Helyes éberség.

Felismerni az akadályokat és felismerni bennünk a megoldást. Felismerni az akadályokat, és felismerni bennünk Krisztust.


8. Helyes elmélyedés.

A buddhizmuban ez meditáció, a kereszténységben ima. Itt eltér a két megoldás.

2017. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kettő kizárja egymást.


Annyi a közös, hogy egyetértenek, hogy a jelenlegi állapotunk romlott. Ezt hirdette Jézus is amikor szembesítette az embereket Isten törvényeivel a hegyi beszédben, és erre jött rá Gautama Buddha is, amikor elment "világot látni", és látta a szenvedést és igazságtalanságot.


De mi az erre adott válasz?


Buddhizmus: Le kell mondani a vágyaidról és minél békésebben kell viselkedni (akkor nem fogsz szenvedni), és így beküzdeni magadat Nirvanába, így véget ér az újjászületés körforgás.


Keresztyén: Nem tudsz teljesen tökéletesen élni, ezért Jézus (csak ő élt tökéletesen) minden büntetést elszenvedett helyetted.

2017. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
-
2018. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Mindkettő ugyan az!!! Csakhogy Jézust követvén az örök életet éred el a mennyországban. Buddhát követvén pedig a kialvást. De itt a földi életre vonatkozóan ugyan azt tanítják nekünk.
2019. márc. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!