Miért jellemző ez a mai társadalomra?
Egyrészt mert hülyülnek el az emberek. Hiányos ismereteik vannak a vallásról és a tudományról is. Az viták nagy része simán félreértéseken és a másik fél nem megfelelő ismeretén alapszik. Ha pl. valaki Dan Brown alapján akarja megismerni a vallást, az olyan, mintha Fekete Pákótól akarná megismerni a költészetet vagy Győzikétől a kvantumfizikát. Totál színvonaltalan bulvár baromságokat beszopnak az emberek és aztán ezzel mennek egymásnak vitában.
Másrészt, manapság nagyobb a társadalmilag/politikailag is direkt vagy indirekt módon gerjesztett ellentét a vallás és vallástalanság között. Szabályosan üldözik egymást a felek, vagy akár a vallások egymást (különösen a Közel-Keleten), de hazánkban is a liberális-konzervatív tábor között egyre nagyobb a feszültség. Holott éppenséggel a kereszténység nem egyenlő teljes mértékben se a konzervativizmussal, se a liberalizmussal, mert ezek pusztán politikai trendek.
Hát régen a nagyanyám korában mindenki keresztény volt a faluban. Pár zsídó talán volt.
De vagy katolikus vagy református volt.
Hogy mekkora szakadék volt köztük?
Nagyanyám elment a legjobb barátnöje esküvöjére, aki katolikus volt. A ez a barátnöje azért nem mehetett el mert katolikus volt. Abban az idöben a katolikusok a református templomokba nem tehették be a lábukat...
Mekkora is ez a szakadék?
Tévedsz, ezt mindig egy szűkebb közösség szemlélete határozta meg. Régebben a vallásos emberek el sem fogadták a vallástalanokat.
Ami a te problémád, az nem a vallással függ össze. Általánosan, de Magyarországon különösen erősen érvényesül az egoizmus, a rosszul értelmezett verseny, nálunk a gyűlölködés is. Általánosságban ez a nehezedő életkörülményekkel, a gyors változásokkal függ össze, ezt nehezen viselik az emberek, frusztráltak. Nálunk pedig ösztönzik az embereket a gyűlöletre, el nem fogadásra, minden utálatára, ami más, mint mi vagyunk. És ezt az emberek még a szomszédjukra, durva de nem ritka esetben a családjukra is alkalmazzák.
Ha a Biblia szerint akarsz élni, mindig lesz szakadék közted és a nem keresztény emberek között. Ez a szakadék ma talán azért nagyobb, mert a társadalmi erkölcs megváltozott az utóbbi évtized(ek)ben. De egyébként hogy mennyire fogadnak el, attól függ, milyen körben mozogsz.
Én pl. a munkahelyemen teljesen jól kijöttem a kollégáimmal, tiszteletben tartották, hogy én keresztény vagyok, viszont, mivel más értékrenddel bírok, mint ők, soha nem váltam igazán közülük valóvá. Azzal pl. nem tudtak mit kezdeni, hogy a szexszel a házasságig várok.
A titok nyitja, hogy amit régen nem tudtak megmagyarázni, azt a valláshoz vitték. Mára meg eljutott oda a tudomány, hogy rengeteg mindent megértettünk, értjük a működését... pár generáció és a vallások lehet teljesen eltűnnek.
A szakadék meg pont emiatt van, van akinek lehetetlen észérvekkel igazolni valamit, mert egyszerűen nem akarja elhinni.
Szia
Az első mondatoddal teljesen egyet értek. O gond ott van, amit ezután írsz.
Mert miért nézik le a vallásos embek zokat akik nam vallásoak? Krisztus lenézte őket? Nem. Tudta, hogy másként gondolkodnk. De ez nem ok arra, hogy felsőbbrendünek érezze magát! Mindenkinek megadta a tiszteletet, vallástól, kortól, nemtől függetlenül. Azt is mondta, hogy a tanítványait a közöttük lévő szeretetről fogják felismerni.
Az amiről írtál nagyon távol áll a krisztusi tanítástól, mentalitástól. Inkább azt a kérdést veti föl: tényleg a Biblia értkrendje szerint élnek? Sajnos nekem is vannak az általad leírt megtapasztalásaim .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!