Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Hogyan lehet...

Kedves Tanúk! Hogyan lehet vakon követni a Russel nevű vallás alapitót?

Figyelt kérdés
Nem átlátható az élete mível a 19 században él.
2017. márc. 17. 15:34
 1/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Szerintem ugyanúgy, mint a Mózes vagy Pál nevű vallásalapítókat. Kettejük élete sem átlátható, mert tök rég éltek.

2017. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Az én vallásomat Jehova a Fián keresztül alapította. Ennek vagyok ma már "vakon" a követője, mert meggyőződtem arról, hogy rájuk bízhatom az életemet: kitűnően vezetik, jól érzem magamat évtizedeken óta a vezetésükben magamat.

Köszönöm érdeklődésedet :-)

2017. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, te egy Russel nevű fószer követője vagy, mert ő alapította azt a szervezetet, aminek tagja vagy. Jézus 2000 éve élt, szektátok pedig a 19. század vége óta létezik. Én látok bő 1800 év különbséget. Ha pedig kitűnően vezetnék, akkor nem módosítanák lényeges dolgokban a szervezet hitét időnként (előfordult már, hogy oda-vissza).
2017. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alex Fly ***** válasza:

Tehát Russel faterjának Jehova volt a neve.

Ennek ellentmond, hogy a rendelkezésre álló források Joseph Lytel Russell néven említik.

De mint tudjuk "Mater certa, pater semper incertus."

2017. márc. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1-es válaszadó az általad leírt hasonlat a sajnálkozás kategóriájába tartozik mivel két ilyen kaliberű Isten emberét mint Mózest és Pál apostolt, Russel nevű valakihez hasonlítani TUDATLANSÁG.
2017. márc. 18. 11:52
 6/10 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Csak az együgyű érvelésedre mutattam rá. Az a tény, hogy valaki régen élt, nem cáfolhatja a hitelességét.

2017. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves KZitus !



Válaszodat kommentelve szerintem te nem ismered teljesen és tökéletesen Jézust annyira ami megismerhető belőle a Biblián és személyes kijelentésen valamint prédikációkon keresztül mivel nálatok gond van az alapokkal, ezért nem tudom ezt rólad elképzelni amit ide írtál !

2017. márc. 18. 12:00
 8/10 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Egyébként a zsidó származású Sigmund Freud mondta, hogy a zsidóságot tulajdonképpen a despota Mózes hozta létre a törvényeivel, amit isteni rendelésekként tárt az emberek elé. Pál pedig inkább a bőszült rabbinista morált sugározta, mint a krisztusi lelkületet.

2017. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

Szia kedves kérdező


Ugye egyetértesz velem abban, hogy sem a te, sem az én véleményemnek nincsen jelentősége a másik ember hitével kapcsolatban! Csak egy számit: Mit gondol Jehova és Jézus Krisztus a nekik bemutatott imádatról. Naponta odafigyelek, hogy megmaradjak a tanításukban. Végül is ettől függ az életem:-)

Képzeld el, ha az én véleményem számítana abban, hogy te mit hiszel, vagy nem - na az nagyon szomorú lenne, ha egymást felülbirálnánk ebben a kérdésben, egyrészt. Másrésszy Isten sabad akaratot és választást adott ebben a kérdésben is. Mindannyiunk a saját gyümölcse jutalmát veszi, aratja le hamarosan. Egyet tudsz érteni velem ebben?

Miért feltételeed azt, hogy hazudok neked?(nem tudsz hinni nekem)

Ha hazudnék, már rég nem Istent, az Ördögöt szolgálnám, mert a haugság az ő gyümölcse(terméke). Erről mi a véleményed?

2017. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

Kedves KZitus!

Én azt feltételezem, hogy Isten -a Bibliában leírtaknak megfelelően- a szíveket vizsgálja és nem a jehovistákhoz hasonlóan egy-egy szó értelmezése miatt fogja elfogadni vagy elutasítani az emberek imádatát.

2017. márc. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!