Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Néró Császár a fenevad...

Ha Néró Császár a fenevad akkor mi jelentősége tudni, a kilétét?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdést a 666-os szám miatt gondoltam érdekeltnek megvitatni, hiszen a modern Biblia tudomány már teljes bizonyossággal állítja, sőt tökéletesen le is vezeti a 666- szám személyének a kilétét, aki Néró, de miért? János apostol egy ennyire korai időszak eseményeit akarta meg"jósolni"? Személy véleményem szerint annak lenne értelme, ha egy olyan személyre, szerveződésre mutatna rá, amely az apokalipszis megelőző időszakban, vagy annak csúcspontjában résztvevő személyre mutatna rá.


Ti mit gondoltok?


Megkérném a Jehova Tanúit, Adventistákat, és a Hit Gyülekezet tagjait ne válaszoljanak, köszönöm.


2017. febr. 25. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nero császárnak ugyan volt egy kis flúgja, meg üldözési mániája, de nem volt rosszabb az "átlag-római császárnál". A keresztények szempontjából sem.
2017. febr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy Néró császárról van szó. Szervezett és módszeres üldözésével sikerült elég rossz nevet szerezni magának. Ráadásul mind előtte, mind utána (egy darabig) viszonylagos nyugalomban élhettek a keresztények. Ahogy írod, nevére is kijön a 666-os szám.


Nem gondolom, hogy csak a végső időkre kéne korlátozni a lehetőségeket, mert már a Jelenések könyve elején olvashatod, hogy "az idő közel van". Az akkori keresztények is közeli időre várták Krisztus 2. eljövetelét, sokan úgy készültek, hogy még életükben sor kerül erre.

2017. febr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

A fenevad minden olyan emberi uralkodás, illetve az egész világ politikai rendszere, ami Jézus helyett gondolja kormányzás uralkodás jogát, és azt gondolja, hogy Ők megtudják oldani az emberek minden problémáját.


azért állatias módszereket is bevet az emberek rendbe tartására, Pl háborúk,fizikai megtorlások, amik a civil lakosságot is érinti.


János, a jelenések könyvében leírja, hogy Jézus látomásban elvitte az Úr napjára.

Vagy is nyilván való, hogy ez az utolsó napok jeleiként azonosítható, összességében is.


A vadállat a sárkánytól vagy is Sátántól kapja a hatalmát és az erejét is, a módszereiben is látható.

Jézus nem így mutatta be az uralkodásának módszereit.

Ő a szeretet jegyében, és minden fizikai bántalmazást félre téve oktatott tanított illetve vezette a követőit.

2017. febr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Jujj BOCSÁNATOT KÉREK


Most láttam meg hogy nekem ide nem szabad válaszolni.


Töröljék a válaszomat kérem tisztelettel.

2017. febr. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kommentár zavaros, azt hagyjuk. A főkérdésre viszont: te nem szereted tudni a fenevadak viselkedésének módját, okát? Ennyire magabiztos vagy, hogyha jön és támad, azonnal tudni fogod, mi a teendő? Én úgy vélem, mindent érdemes ismerni, ami a környezethez tartozik. Tanulságként.
2017. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"János apostol egy ennyire korai időszak eseményeit akarta meg"jósolni"? Személy véleményem szerint annak lenne értelme, ha egy olyan személyre, szerveződésre mutatna rá, amely az apokalipszis megelőző időszakban, vagy annak csúcspontjában résztvevő személyre mutatna rá."


"Mert mindaz, ami a világban van, a test kívánsága, a szem kívánsága, és az élettel való kérkedés, nem az Atyától, hanem a világtól van. A világ pedig elmúlik, és annak kívánsága is, de aki Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké."


(1János 2:15-17)


"És csodálkoznak a föld lakói, akiknek nincs beírva nevük az élet könyvébe a világ kezdete óta, amikor látják, hogy a vadállat volt és nincsen, de megjelenik."


(Jelenések könyve: 17:8)


"Volt, és nincsen, de újra megjelenik." -> Azokat a "karizmatikus személyeket" jelenti, akik a "világ színpadán" szociopatikusan játsszák az agyukat, és szuggesztív retorikával próbálják irányítani a vak tömegeket, azt a benyomást keltve, mintha ők látnák a jövőt.


Nietzsche felfedezte, hogy János az ő "Übermensch"-ét már leírta régebben, nem véletlenül utal sokszor az Újszövetségre.

2017. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon röviden a kérdésedre a válasz a kérdésedre:


Egy könyv értelmezését mindig a műfaja határozza meg. A Jelenések pedig nem jóskönyv, hanem műfaji szempontból az apokaliptikus irodalomba tartozik. Az apokaliptika a Kr.e. 2. illetve a Kr.u. 1. század között virágzó műfaj volt.


Ebben a műfajban megfigyelhető az, hogy a látomásíró bemutatja a világtörténelmet úgy, mint ami szerinte tele van gonoszsággal, amelyet a végén Isten uralma zár majd le. A történelemből azonban a már megtörtént eseményeket mutatja be szimbolikus formában, a jövő időt használva, melyre a szakirodalom a "vaticinium ex eventu" kifejezést használja. Lásd pl. Énok könyvét, ami "megjósolja" Noé születését, noha a könyv első részei a hellenista korban keletkeztek [tegyük hozzá, hogy magának Noénak a létezése nem történeti tény, de ez most mellékes]. A látomásíró ebben a műfajban ezen kívül még a saját idejéről is beszél, értelemszerűen arról a legtöbbet, hiszen arról van a legtöbb infója.


A Jelenések szerzője is hasonló módon tesz, tulajdonképpen a világtörténelmet csak nyersanyagként használja annak annak szemléltetésére, amit mondani akar: ez pedig az, hogy bár sok szenvedés lesz, de tartsanak ki a hívők, mert Jézus Krisztus vissza fog jönni, lezárja a történelmet, és happy end lesz a vége.


Hogy a Jel. 13. fejezetében valóban Néró császárról van szó, azt nem csak a preterista [múlt idejű] értelmezésre utaló jelek támasztják alá, hanem az is, hogy a 666-os szám [ami gamátria = a régi nyelvekben a betűknek számértékük is volt] két szöveghagyományban maradt fent, ott van még a 616 is, amely Egy 2. századi forrás szerint elírás, bár nem biztos. Ugyanis mind a 666, mind pedig a 616 kiadja Néró császár nevét megfelelően olvasva. Ő az egyetlen, aki megfelel mind a két olvasatnak:


[link]


Még valami: egy elterjedt legenda szerint Néró császár nem halt meg, hanem visszatér majd. Minden bizonnyal erre akar utalni a (13,3) szakasz is.


Tisztelettel,


Dante

2017. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!