Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok különböző vallásokból...

Tudtok különböző vallásokból bölcsességeket mondani, mint ?

Figyelt kérdés
pl. Az embereknek életük során választaniuk kell jó és rossz között: a zoroasztrizmus szerint a világ két alapelve, a jó és a rossz harcának a színtere.
2017. febr. 18. 19:37
 1/8 Ozmium42 ***** válasza:
"Semmi holttestet meg ne egyetek; a jövevénynek, a ki a te kapuidon belől van, adjad azt, hogy egye meg azt, vagy add el az idegennek, mert szent népe vagy te az Úrnak, a te Istenednek." 5Mózes, 14,21
2017. febr. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pl. a Biblia;


Zsolt 34:15-22

Kerüld a rosszat és cselekedjél jót; keresd a békességet és kövesd azt.

Az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak kiáltásán;

Az Úr orczája pedig a gonosztevőkön van, hogy kiirtsa, emlékezetöket a földről.

Ha igazak kiáltnak, az Úr meghallgatja, és minden bajukból kimenti őket.

Közel van az Úr a megtört szívekhez, és megsegíti a sebhedt lelkeket.

0 Sok baja van az igaznak, de valamennyiből kimenti az Úr.

Megőrzi minden csontját, egy sem töretik meg azokból.

A gonoszt gonoszság öli meg, és meglakolnak, a kik gyűlölik az igazat. Az Úr kimenti az ő szolgái lelkét, és senki meg nem lakol, a ki ő benne bízik.


Vagy;


Préd 4:8-16

Van oly ember, a ki egymaga van és nincs vele másik, sem fia, sem atyjafia nincs; mindazáltal nincs vége minden ő fáradságának, és az ő szeme is meg nem elégszik gazdagsággal, hogy azt mondaná: vajjon kinek munkálkodom, hogy az én lelkemet minden jótól megfosztom? Ez is hiábavalóság és gonosz foglalatosság!

Sokkal jobban van dolga a kettőnek, hogynem az egynek; mert azoknak jó jutalmok vala az ő munkájokból.

Mert ha elesnek is, az egyik felemeli a társát. Jaj pedig az egyedülvalónak, ha elesik, és nincsen, a ki őt felemelje.

Hogyha együtt feküsznek is ketten, megmelegszenek; az egyedülvaló pedig mimódon melegedhetik meg?

Ha az egyiket megtámadja is valaki, ketten ellene állhatnak annak; és a hármas kötél nem hamar szakad el.

Jobb a szűkölködő, de bölcs gyermek a vén és bolond királynál, a ki nem szenvedi el az intést többé.

Mert az a fogságból is uralkodásra megy, holott ennek országában szegénységben született.

Láttam a nap alatt járó minden élőket a második gyermek mellett; a ki amannak helyére lépendő vala.

És hogy az egész sokaságnak nincs vége, mindazoknak, a kiknek ő élén volt; mindazáltal az utánok valók már semmit nem örvendeztek ő benne. Mert ez is hiábavalóság és lelki gyötrelem!

2017. febr. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Charles Haddon Spurgeon (kereszténység baptista prédikátor)


"Minden ember sírva születik, de nem minden ember zúgolódik. Sokan állandóan panaszkodnak és csalódottan halnak meg. Ezek az emberek elrágcsálják a keserű tablettát, pedig ha egy-két korty vízzel és egy kis türelemmel nyelnék le, nem éreznék a keserűségét. Az ilyen emberek a más terhét könnyűnek találják, de a saját terhüket olyan nehéznek, mint az ólmot. Ők azok, akik mindig rossz bánásmódban részesülnek. Senki tyúkszemére nem taposnak oly gyakran, mint az övékre. A hó legsűrűbben az ő ajtajuk elé hull, a vihar legerősebben az ő ablakuk előtt tombol. A valóság az, hogy mindez csak képzelet. Ők is boldogok lennének, ha ezt belátnák. Egy csipetnyi a megelégedés füvéből olyan ízt ad a legegyszerűbb levesnek is, mint a legfinomabb királyi éteknek."


"Középút nincs. Aki halogatja a döntést, az valójában a gonosz mellett döntött. Aki azon töpreng magában, hogy becsületes legyen-e, vagy sem, az már letért az egyenes útról."


"A jóságos Isten a rosszból is jót fakaszt, a gonoszság fejedelme a jót is rosszra fordítja."


"Az ember egyetlen maradandó kincse a halhatatlan lelke, amelyet ha elveszít, mindent elveszít."


"A gyertya nem egy pontra világít, hanem fényt áraszt maga körül. Így kell, hogy a keresztyén ember is mindenkinek, kicsinynek és nagynak egyaránt áldást sugározzon."


"A báránytermészetű ember saját bőrén tapasztalja, hogy még nem pusztultak ki a farkasok."


"Az igazság útja néha olyan keskeny, hogy azon nem járhatnak ketten egymás mellett."


"Aki nem gerjed haragra a gonosz miatt, az nem sze­reti a jót."


John Bunyan (Baptista író prédikátor)


"Ami történt, megtörtént, de nem bánom, hogy annyi gonddal kellett megküzdenem, mert ezeknek köszönhetem, hogy eljutottam oda, ahova akartam."


"Volt időszak, amikor állandóan olyan történeteket hallgattam, amelyek az elszántságról szólnak. Volt, amikor csak azért éltem, mert élnem kellett. De most azért élek, mert HARCOS vagyok, és azt akarom, hogy egy napon ott lehessek az Ő társaságában, akiért annyit harcoltam."


Üdv

2017. febr. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

""Semmi holttestet meg ne egyetek; a jövevénynek, a ki a te kapuidon belől van, adjad azt, hogy egye meg azt, vagy add el az idegennek, mert szent népe vagy te az Úrnak, a te Istenednek." 5Mózes, 14,21"


Ugye tudjuk, hogy ez a nem levágott, hanem valamiért elhullott állatokra vonatkozik? Lsd. szövegkörnyezet

2017. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"Minden élet fontos, még akkor is, ha nem bírjuk megérteni."
2017. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ozmium42 ***** válasza:
# A bölcsesség része számomra az, hogy ne edd meg, de azért a nem zsidókkal etesd meg, vagy az idegennek add el.
2017. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha mindenkit "szeretsz", az egyetlen amit elérsz az az, hogy legyengíted a szereteted azok felé, akik valóban megérdemlik."

"Ne szeresd az ellenségeid-mikor fog az kegyelmük elé helyezni?"

"Minden férfiban van egy bestia, amit edzeni kell, és nem elűzni."

"Míg vannak, akik a földön alszanak, a többinek nem kell attól félnie, hogy leessen az ágyról."

"Állj meg egy pillanatra, és gondolkozz el, hogy amit veszel;hallgatsz;nézel híres-e, ha igen, akkor az okkal van úgy, Te pedig irányítva vagy."

"Minden tevékenységtől megszökök, ami nem a földi javaim és boldogságom szolgálja."


~Anton LaVey :)

2017. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 imakommandós ***** válasza:

Préd 12:14 Mindezekből, fiam, intessél meg: a sok könyvek írásának nincs vége, és a sok tanulás fáradságára van a testnek.

Préd 12:15 A dolognak summája [hátulja], mindezeket hallván, ez: az Istent féljed, és az ő parancsolatit megtartsad; mert ez az embernek fődolga!

Préd 12:16 Mert minden cselekedetet az Isten ítéletre előhoz, minden titkos dologgal, akár jó, akár gonosz legyen az.

2017. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!