Van-e varázsereje a keresztvíznek?
Ér-e valamit az a keresztség,amely a megkeresztelt ember hite nélkül,netán akarata ellenére történt?
A keresztelést varázsereje miatt,vagy valamilyen jelképes cselekményként tesszük?
A Biblia tanítása alapján mi a keresztség szertartásának lényege?
Bátori Úr, a keresztvíznek nincs varázsereje.
A hit nem más, mint egy álarc. Elfedi a valóságot.
2. válaszoló.
A hit több,mint egy álarc:Egy teljes ruha.Levetett szennyes ruhánk helyett,egy tiszta fehér gyolcs ruha.Jellemünk ruhája.
Naiv hívők között biztos van, aki így tekint rá, főleg ortodoxoknál, de ennek inkább kulturális okai vannak.
Teológiai értelemben, hát, volt e varázsereje Jézusnak, vagy az apostoloknak azért, mert csodás dolgok történtek körülöttük, gyógyítottak, vagy ördögöt űztek? Ha erre igen a válasz, akkor a szentelt víznek is van varázsereje.
Sok tudós egyébként a szentelt vizet és más szentelményeket mágikus cselekménynek tartják, de ez hasonló álláspont a bibliai történetek mítoszként való értelmezéséhez. Ez lehet egyfajta megközelítés, ami nem azonos a teológiaival, de azt már mindenki magának dönti el, hogy melyik szemlélettel mennyire azonosul. Mindenesetre azt fontos megjegyezni, hogy a szentelmények, mint például a szentelt víz NEM szükséges feltétele a szentségeknek. Isten kegyelme nem anyagi közvetítők esetlegességén múlik.
„Ér-e valamit az a keresztség,amely a megkeresztelt ember hite nélkül,netán akarata ellenére történt?”
Olyan ez, mint a zsidóknál a körülmetélés, amit szintén már a fiatal csecsemőkön elvégezték, hogy a szövetség részei legyenek, holott a zsidók szövetsége sem csak ennyin múlott. Tehát hasznos, még ha nem is garancia a végsőkig.
„A keresztelést varázsereje miatt,vagy valamilyen jelképes cselekményként tesszük?”
(A keresztséghez nem feltétlenül kell szentelt víz.) Lásd fent a párhuzamot a körülmetéléssel.
Tisztelt Titus Pullo!
"Teológiai értelemben, hát, volt e varázsereje Jézusnak, vagy az apostoloknak azért, mert csodás dolgok történtek körülöttük, gyógyítottak, vagy ördögöt űztek? Ha erre igen a válasz, akkor a szentelt víznek is van varázsereje. "
Jézusnak,és követőinek nem volt varázserejük.(A varázserő, a varázsló akaratát misztikus úton átviszi bármire,bárkire,annak akarata ellenére is.Jézus,és követői semmilyen csodát nem követtek el, azok akarata ellenére.)
Jézus,és tanítványai csodáit Isten hajtotta végre.Ők,csak közvetítették azt.A Jézus köntösét éritő nőt,nem a köntös,hanem az Isten hatalmába vetett hit gyógyította meg.(Temérdeken hozzáértek minden változás,csoda nélkül.)
A körülmetélés,egy nemzethez való tartozást jelzett,míg a keresztség-a Biblia szerint-a régi életnek való meghalást,és feltámadást Krisztusban.Az egyik testi cselekmény,míg a másik,egy szellemiségi hovatartozást jelez.
A keresztvíz annyira kitörölhetetlen nyomot hagy a lelken, hogy az ateistákat zavarja, hogy csecsemőként megkeresztelték őket, vagy általában a csecsemőkeresztség ellen, mintha utána nem lehetne kilépni az egyházból.
A keresztvíznek ez a hatása Istentől származik, úgyhogy ha megkérdezed az egyház egy tájékozott tagját, akkor azt fogja mondani, hogy a keresztelés nem varázslat, a szenteltvíz nem varázslat által nyerte ezt a hatást, hanem Isten akaratából. Itt nem az ember kényszerítette rá az akaratát Istenre, hanem Isten a maga akaratából tette ezt.
8. válaszoló!
Hány emberrel találkoztál már,akik emlékeztek bébikori keresztelőjükre?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!