Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mit gondoltok...

Jehova tanúi, mit gondoltok Istenről, tökéletes vagy sem? Jézus áldozata tökéletes vagy sem?

Figyelt kérdés
A kérdésem szerintem nagyon egyszerű, azt akarom megtudni TŐLETEK, hogy Jézus áldozata tökéletes vagy hiába való. Ugyanis, ha nem Isten maga halt meg, akkor a Biblia szerint nem tökéletes. Istennek tökéletes áldozat kellet ahhoz, hogy mi emberek kegyelemben élhessünk. Szerintetek meg gondolhatta magát Isten ebben? Nem provokáció, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre!

2016. aug. 1. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak a tanúk tökéletesek. ;)
2016. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondolom hasonló választ fogok kapni, de ugyan akkor inkább abban reménykedem, hogy normális választ fogok tőlük kapni. :) Köszönöm válaszod. :) Aprópopó, ami lemaradt: Azonkívűl, hogy nem provokatív a kérdésem, amellett minden jószándékú, értelmes választ elfogadok, csak minden legyen tisztelet tudó a másikkal, ennyi a kikötésem. Köszönöm. :)
2016. aug. 1. 16:01
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

1-es vagyok:


Én amit írtam ,azt komolyan írtam.


Tényleg nagyobbra tekintik a véneket ,mint a Jézusukat.

2016. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Nem valószínű, hogy az előző válaszoló Tanúja volna Jehovának.


Igen tökéletes áldozat volt,

Ezt abból lehet tudni, hogy Jehova elküldte pünkösdkor a szellemét.

Ez jelezte, hogy elfogadta Jézus áldozatát, és az új választott nép kialakulása , a szellemi Izrael megszületése volt. Nagy felelősség nyugodott Jézus vállán, mert hiába volt tökéletes, Ádám is az volt, még is "elesett".


Egyetlen kérdést sem szoktam provokációnak venni, ha az is.

Igyekszem embernek maradni, ebben az embertelen világban.


Talán még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy bár Jézus mindenkiért meghalt, de a halála nem mindenkire lesz érvényes. Sajnos sokan ezt magától értetődőnek veszik, mintha kötelessége lett volna Istennek ezt véghez vinni a Fiával együtt. Mint ha Isten az emberek pincére lenne.


Azok akik szeretnének örökké élni, azoknak tenniük kell a tökéletlenségük ellenére, Isten szándékával összhangban élni már most is. Nem véletlen írja:


(1Péter 4:17, 18) 17 Mert itt a meghatározott idő, hogy megkezdődjön az ítélet az Isten házán. Ha pedig először rajtunk kezdődik, mi lesz a végük azoknak, akik nem engedelmeskednek az Isten jó hírének? 18 „És ha az igazságos nehezen részesül megmentésben, hol látni majd az istentelent és a bűnöst?”

2016. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Jehova elküldte pünkösdkor a szellemét"


Őőő...

János 15:26 Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek


Hát ember, itt megint hazugságba szaladtunk bele.. Mindig érdekelt hogy szándékosan hazudnak a tanúk, vagy tényleg ennyire nem ismerik a Bibliát?

2016. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

27%-os.


Igazad van ,nem tanú vagyok és főleg nem egy névnek.

2016. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

(János 15:25, 26) . . .« 26 Amikor megérkezik a segítő, melyet elküldök majd nektek az Atyától, az igazság szelleme, amely az Atyától jön, az tanúskodni fog rólam;


Vagy is a vers egészét figyelembe véve, Az Atyától jön a szent szellem, ami arról is tanúskodik, hogy elfogadható volt Jézus áldozata.

2016. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Drága, hazugsághoz ragaszkodó tanú: te azt állítod, illetve a szervezeted, hogy ez a kitalált név küldte el. A Biblia szerint Jézus küldte el. Figyu, nem kéne ám minden áron ragaszkodni a hazugsághoz, egy értelmes ember be tudja ismerni, ha meg van vezetve.

Ott áll a te állításod és mellette a Biblia szerinti. Ugye nem baj, ha én a Bibliának hiszek?

2016. aug. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

jött pár válasz, aminek nagyon örülök. :) Ugyan akkor kedves Jehova Tanú, írtad, hogy:


"Igen tökéletes áldozat volt,

Ezt abból lehet tudni, hogy Jehova elküldte pünkösdkor a szellemét.

Ez jelezte, hogy elfogadta Jézus áldozatát, és az új választott nép kialakulása , a szellemi Izrael megszületése volt. Nagy felelősség nyugodott Jézus vállán, mert hiába volt tökéletes, Ádám is az volt, még is "elesett"."


Én is épp ezt olvastam a Bibliában, hogy Ő tökéletes volt. Ezt a részét, épp emiatt nem értem nálatok. Ti azt mondjátok, hogy angyal az igazi mivoltja Jézusnak. Ám A Biblia azt írja, hogy senki sem jó CSAK az ÚR! (Máté evangéliuma 19:17) Az eredetiben a "Jó" szócska a tökéletest jelenti. Az angyalok nem tökéletesek, hisz voltak közölük, akik elbuktak, és ahogy a Biblia is írja, vágyakoznak betekinteni abba dolgokba, amikbe az emberek betekinthetnek.


"Egyetlen kérdést sem szoktam provokációnak venni, ha az is.

Igyekszem embernek maradni, ebben az embertelen világban."


Ez dicséretes, legyen ez továbbra is előtted. :)


"Talán még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy bár Jézus mindenkiért meghalt, de a halála nem mindenkire lesz érvényes. Sajnos sokan ezt magától értetődőnek veszik, mintha kötelessége lett volna Istennek ezt véghez vinni a Fiával együtt. Mint ha Isten az emberek pincére lenne."


Nem igazán értek veled egyet, mivel a Biblia azt írja, Isten mindenkiért meghalt ugyanis, a Biblia azt írja, hogy Jézus magára vette a Világ Bűneit (2Korintus 5:21; 1János 2:2). Jézus a tanítványainak mondta, hogy (Máté Evangéliuma 20:28-ban) nem azért jött az Emberfia, hogy Őt szolgálják, hanem azért, hogy Ő szolgáljon. :)


"Azok akik szeretnének örökké élni, azoknak tenniük kell a tökéletlenségük ellenére, Isten szándékával összhangban élni már most is. Nem véletlen írja:


(1Péter 4:17, 18) 17 Mert itt a meghatározott idő, hogy megkezdődjön az ítélet az Isten házán. Ha pedig először rajtunk kezdődik, mi lesz a végük azoknak, akik nem engedelmeskednek az Isten jó hírének? 18 „És ha az igazságos nehezen részesül megmentésben, hol látni majd az istentelent és a bűnöst?”"


A Biblia azt írja, hogy te önerődből nem tehetsz azért, hogy a mennybe kerülhess (Effézus 2:8-9; Római levél 11:6; Tituszhoz írt levél 3:5). Csak kegyelem által juthatsz az örök életre, ehhez annyit kell tenned, hogy Jézust elfogadod. Az egyetlen megbocsáthatatlan bűn az az, ha nem fogadod el Krisztust mint Uradat, megváltódat. Erről ír 1János 5:9-12 is, hogy a legnagyobb bűn az, ha NEM fogadjuk el Isten bizonyságtételét, ami Jézus Krisztus Véráldozata volt. Mert aki nem hisz Istennek az hazuggá tette őt.

2016. aug. 1. 22:40
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Válaszadó, sejtettem, hogy nem poén, lehet szarkazmusnak vetted, ezért elnézésedet kérem. Nem szarkazmus volt, tényleg köszönöm a válaszodat. :)


A kedves 8. Válaszadónak (lehet, hogy te vagy az első is :) ) teljesen egyet értek veled, viszont ha nem veszed tolakodásnak, akkor kérlek kicsit vissza fogodtabban. Tudom, hogy mit akartál mondani azzal amit leírtál, csak kicsit túl nyers voltál. Engem nem zavar, de vannak akiket igen, légyszíves légy rájuk is tekintettel. Köszönöm. :)

2016. aug. 1. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!