Hogy lehet az, hogy az ördögök engedtek Jézusnak, a farizeusok pedig ellenálltak? Ők gonoszabbak voltak az ördögöknél?
Tetszik a kérdés. :)
A Biblia nem igazán számol következetesen az emberi jellemfejlődéssel. A jó megrögzötten jó, a gonosz megrögzötten gonosz, örökre így is marad, kivétel csak ritkán, egy csattanós tanmese kedvéért fordulhat elő. Az ördögök például azért engednek Jézusnak, mert itt azt akarja láttatni az író, hogy ez a Jézus nagy hatalommal rendelkezik, még az ördögök felett is. A farizeusok meg azért ellenállnak, mert azt kell szemléltetni, milyen romlottak.
Köszönöm a választ!
Még az is érdekes, hogy a gadarénus, aki ördögi megszállott volt, légiónyi ördögtől, nem volt eszénél, és kövekkel vagdosta magát. Ez engedett Jézusnak a benne lévő ördögökkel együtt. Ugyanakkor a farizeusok annyira észnél voltak, hogy hatalommal rendelkeztek a nép fölött, soha senkinek nem szolgálván testileg. Ők még sem engedtek Jézusnak. Annyira ördögiek voltak, hogy Jézus maga mondta róluk, hogy ti a bűnt szolgáljátok, és az ördög atyától valók vagytok. Mégis intelligenciájuk volt egy egész nép felett való uralkodásra.
nem értek egyet, a bibliában rengeteg jellemfejlődés van, még farizeusok között is, és sok farizeus nagyon is enged Jézusnak, vagy idővel enged, stb stb
ami meg a választ illeti, noss van eg gyanúm ,hogy ez egy troll kérdés, mert annyira magától értetődő a válasz, hogy szerintem kisgyerekek is könnyen megválaszolnák
3-as:
Nem hinném, hogy kisgyermek előtt is egyértelmű lenne a válasz a kérdésemre. Mert amit kérdeztem, nem trollkodó, hanem rávilágít a hatalom kérdésére. Ez pedig kisgyerek előtt nem tisztázott. Ugyanis a farizeusok, főleg a vezetők, a főpapok, vének és írástudók a világ vezetőit szemléltették, akik a világ fejedelme által uralkodnak, ellenállván Istennek, és erőtlenné téve az ő törvényeit a maguk rendelései által. Gondolom Jézus erre világított rá, amikor a farizeusok jellemét elénk tárta. A farizeusok nem voltak betegek, akik körülvették volna Jézust, hogy gyógyítsa meg őket. Nem érdekelte őket sem a bűnbocsánat, sem az igazság. Nem érezték, hogy rászorultak volna Isten gyógyításaira, mint a bűnösök, paráznák és vámszedők, sőt az ördöngösök. Ők ördögi hatalommal rendelkeztek, ami elutasítja az isteni hatalmat, és ezzel a hatalommal uralkodtak. De lehet, hogy tévedek, csak próbálom elemezni az akkori helyzetet.
Jó kérdés, de nem az a válasz, hogy a farizeusok gonoszabbak vagy nagyobb hatalmúak lennének az ördögöknél (eredetiben daimónion = démonok, gonosz szellemek megnevezése).
A válasz az, hogy Jézus a farizeusokkal szemben sohasem lépett fel azzal a parancsoló erejű természetfeletti hatalommal, amivel a démonokkal szemben fellépett.
A démonok bukott, ítélet alatt álló szellemi lények (vagyis a kárhoztatásuk ki lett mondva, bukott állapotuk végleges), a farizeusok viszont szabad akarattal rendelkező élő emberek voltak. Jézus a démonokkal szemben használta a természetfeletti hatalmát, a farizeusokkal szemben pedig nem. Használhatta volna velük szemben is, de nem ez volt a célja. Nem azért jött, hogy az emberek ellen, hanem hogy a Sátán királysága ellen harcoljon, az emberek közül pedig minél többeket megmentsen. Ezzel példát is mutatott a későbbi keresztények számára, és egyértelművé tette, amit később Pál így fogalmaz meg: "nem test és vér ellen van nekünk tusakodásunk, hanem fejedelemségek ellen, hatalmasságok ellen, a jelenvaló sötétség világurai ellen és a gonoszság szellemei ellen, amelyek a magasságban vannak", vagyis a keresztényeknek szellemi lények ellen, szellemi eszközökkel kell harcolnia, nem pedig fizikai szinten az evangéliumnak ellenálló emberek ellen. Sajnos a történelmi kereszténység pont ez utóbbi irányban haladt gyakorlatilag az utóbbi 2000 év túlnyomó részében, de mint Jézus példája mutatja, nem ez volt az eredeti küldetése.
Az Ószövetség tanulsága szerint, ha Isten természetfeletti erővel harcol, azt minden esetben ítélet előzi meg, a farizeusok azonban nem álltak ítélet alatt. Sőt az Újszövetség eljövetele óta az ítélet fel van függesztve, és a világ mind a mai napig nem áll ítélet alatt, hanem még tart a kegyelem napja és tartani is fog mindaddig, amíg az ítéletet beharangozó profetikus események be nem következnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!