Mi a helyzet a mennyországgal?
Eddig hittem is benne, még nem is.
De meghalt egy ismerősöm, aki elmondhatatlanul jó ember volt. Azóta egészen hiszek a mennyországban, miatta és a hasonló jó emberek miatt muszáj, hogy létezzen. De akkor is hiányzik az, aki meghalt. Ez így normális?
15/F
Ez a kérdés eléggé érdekes, az általános Keresztény hitben létezik a mennyország gondolata, viszont pontosan az ez mögött megbúvó félelem az amit az ateisták végül is joggal támadnak, az emberek már a kezdetektől ha az ősemberekig visszamegyünk, akkor előbb utóbb rájöttek, hogy az élet amelyet élnek, előbb utóbb véget ér, amikor ez megtörtént feltételezem, úgy, ahogy most is félelmet váltott ki belőlük, elég sok régi lelet, falfestmények, maradványokból lehet azt feltételezni, hogy az emberek, próbálták a halált és az élet misztériumát megmagyarázni, úgy ahogy most is teszik, nyilván nem akarta senki sem, hogy az élet egy biológiai körforgás legyen, melynek van kiinduló és záró pontja, ami a teljes véget jelenti, az emberek félnek a haláltól ez természetes, ezért szerintem már az első intelligensebb egyedek próbálták az emberek gondolatait más irányba vinni, akár másvilágról szóló elképzeléseket, és ehhez hasonló legendákat, elméleteket állítottak fel. Az embernek könnyebb elengednie úgy a szeretteit, ha azt gondolja, hogy valami szebb helyre kerül, senki sem akarja azt elfogadni, hogy a saját szerettei a földben vagy bárhol ahova eltemetik a test halálával megszűnik létezni, a tudomány jelenlegi állása szerint ez az elfogadott pedig.
Nem tudom, hogy valójában mi az igazság, mivel valós időben hosszú ideig halott ember majd aztán életre kelő még nem létezett, persze itt meg lehet említeni Jézust, de ez megint csak hit kérdése, hisz e az ember ebben vagy nem. Az viszont biztos, hogy a vezetők régen és most is tisztában vannak, voltak fele, hogy az emberek akár szörnyű, a jelenleginél is nagyobb káoszt, és kétségbeesést keltenek ha kiderül, hogy nincs élet a halál után, akár ez is lehet egy túlvilági elképzelés alapja, amin egyébként nem is lepődnék meg.
Kedves kérdező, mi emberek saját gondolataink szerint definiáljuk azt, hogy ki a jó és ki a rossz ember, ehhez viszont senkinek nincs joga, az emberek valójában ezt képtelenek megmondani, hiszen amikor azt mondod valakire, hogy jó vagy rossz, azt abból ítéled meg, amit az általad tapasztalt normák, értékrendek, és avagy a társadalmi normáknak megfelelő skálába helyezed, te szemedben lehet valaki jó, a másik szemében viszont rossz, ezért nem javaslom, hogy az életed ilyen fogalmak szerint éld, még nagyon fiatal vagy.
Ha számodra könnyebb a túllépés, hogy azt gondolod, hogy a kedves ismerősöd valami szép helyre került akkor az nem baj, hiszen a hittben hatalmas erő rejlik, de a realitásban is.
Számomra például elképzelhetetlen a kereszténység örök életre való ajándéka, valami akkor nyer az életben is értelmet ha van eleje és vége, ha nincs sötét akkor az ember nem értékeli a fényt, ha nincs fájdalom, akkor a jó érzés előbb utóbb megszokottá válik, ezáltal nem tudod értékelni megfelelően, egy örök élet, melyben minden szép és jó számomra elképzelhetetlen, viszont remélem, hogy nem kell a halállal végleg megszűnni.
Én hiszem, hogy van a tudatnak egy állapota amelyet a vallásos emberek mennyországnak neveznek, de ez nem egy földrajzi hely. Hasonlóképpen létezik olyasmi is amit a pokolnak neveznek, ez a tudat lehető legszánalmasabb állapota. Mindkét állapot már a jelen életben megközelíthető.
Talán érthetőbb lesz, ha ez megnézed:
Szia
Jó, ha foglalkoztat ez a kérdés.
De azért az nem úgy van, hogy most meghal valaki , és mivel jó ember volt, akkor KELL hinnem a menyországban. mert az vagy volt azelőtt is, vagy most sem létezik. Tehát nem az érzelmi döntésünktől függ a létezése, vagy nem létezése.
Azy ajánlom, hogy továbbra is foglalkoztasson a kérdés, mert érdemes megkeresni a választ rá :-)
Mi a Mennyország? Keresztény teológiai értelemben Isten lakhelye, azaz az a "létsík", dimenzió, párhuzamos univerzum stb., illetve nem kívánt törlendő, ahol az Atya van. Nem tudjuk, nincs elképzelésünk róla, hogy ez a hely hogy nézhet ki, milyen szabályok és törvényszerűségek működnek ott, azon egy kitéleltől eltekintve, hogy a keresztények meg vannak róla győződve, hogy ezen a "helyen" nem létezhet rossz és gonosz, mert azok Isten környezetében nem maradhatnak meg. Ennyit tudunk erről a helyről, de igazából abban sem lehetünk biztosak, hogy ez a mi fogalmaink szerinti "hely"-e egyáltalán, pláne, hogy értelmezhető-e ott az idő, vagy bármi, amit gondolunk.
Az, hogy azóta hiszel a Mennyország létezésében, mióta elment egy "kimondhatatlanul jó ember" a környezetedből, ez normális, olyan értelemben, hogy ebben semmi meglepő nincs. Az embert nagyon gyakran nem olvasás, vagy hitoktatás veszi rá meggyőződésének változtatására, hanem sorsdöntő események, különösen ha ezek érzelmileg is érintik.
Ha keresztény vagy, akkor ezt az "tapasztalást" tudatosabbá teheted azáltal, hogy megérted, hogy mi Jézus tanítása:
>>>hiszel Istenben, és szereted Istent >>> ha elhatárolódsz a bűneidtől és az Atyához és Jézushoz fordulsz, akkor az Atya magamellé vesz a földi halál után >>> erre egy kifejezés, hogy a Mennyországba kerülsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!