Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 16 évesen hogyan tudnék...

16 évesen hogyan tudnék elköteleződni az Egyházban?

Figyelt kérdés
16/f. Római Katolikus vallásom van.

2016. márc. 28. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
mit értesz elkötelezőség alatt?
2016. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tényleg hogy érted az elköteleződést? Engem tényleg érdekel, mert én meg lány vagyok, és ugyanennyi idős, szintén római katolikus...:D
2016. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát úgy értem, hogy: Idei évben lesz 7 éve, hogy állandó rendszerességgel ministrálok. Ez a hét év alatt rengeteg tudást és tapasztalatot gyűjtöttem. Ennek köszönhetően idén a plébánia vezető ministránsa lettem, oktatom a ministránsokat stb. A plébánián sok munkát végzek főleg a tőlem fiatalabbak körében. Ez mind szép és jó. De valahogy úgy érzem, hogy valami hiányzik az életemből.Úgy érzem, hogyha lehetséges lenne valami fogadalmat tenni, vagy engedélyeznék, hogy akolitus legyek sokkal jobban megtudnám élni a hitemet....
2016. márc. 28. 20:58
 4/10 anonim ***** válasza:
ezt már a papal beszéld meg :) vagy majd ha eljön az idő menj ilyesmi szakmára (is) mondjuk hittan tanárnak ,akár papnak, szerzetesnek
2016. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Üdv, először is szeretném azzal kezdeni, kérlek ne vedd bántásnak, hogy a keresztény ember ha sikeres is, azt akkor sem híreszteli el a többi embernek, mivel ha olvasod a Bibliát, ott is tudhatod, hogy kifejezett utasításokat kaptak a követők arra nézvén, hogy ne kérkedjenek, és ne akarjanak emberi dicséreteket, se semmi más világi figyelmet, mert Isten megemlékezik minden csendben, és titokban tartott jó cselekedetről. Az elkötelezettséget véleményem szerint, nem az egyház felé kellene megtenned, ha nem Isten, és Jézus felé. Jó dolog ha egy egyház hagyományait valóságosan megéled a hit életedben, viszont én azt javaslom, tedd amit tenned kell, és Isten idővel úgy is útmutatással lesz feléd, mettől jobban vágysz valami előre "lépésre" annál kevésbé fog megvalósulni. Légy példaképp mások előtt viselkedéseddel, a jutalmad biztos nem fog elmaradni.
2016. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyi még nem kell elköteleződnöd, hogy hivatást válassz. Ha egyházi hivatásod lesz, akkor majd Isten fog elhívni.

Ha gondolkodsz a bérmáláson, akkor jó, ha tudod, hogy egy-két évig hittanra kell járnod, aztán fognak megbérmálni. Tehát rendszeresen tudsz majd beszélni a pappal.

2016. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Voltam bérmálkozó, a hittan tanulást pedig már befejeztem.
2016. márc. 28. 22:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehetnél egy hittanos tábor vezetője.

Vagy az Egyház szervez önkéntességi programokat, érdeklődj e felől, pl betegeket és időseket ápolni.

2016. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én a ministránsok vezetője és a gitáros ének és zenekar alapítója vagyok egyházközségünkben, ezen kívül én is sok-sok plébániai program szervezője vagyok

ha gondolod írj privátban ;)

16/F

2016. márc. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Menj el egy Élet a Lélekben ahol megkaphatod a Szentlélek-keresztséget. Jézus erről beszélt:

Lk 12,49-53

"Abban az időben Jézus így szólt tanítványaihoz: „Azért jöttem, hogy tüzet gyújtsak a földön. Mi mást akarnék, mint hogy lángra lobbanjon."

Aki megkapta a Szentlelket az nyelveken imádkozik, karizmákat kap és csodák történnek körülötte. Erre a mai világban nagy szükség is van.

2016. márc. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!