Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » érett keresztényektől szeretné...

Gadrienn2016 kérdése:

érett keresztényektől szeretnék kérdezni hogy hogy lehet közelebb kerülni Istenhez meg Jézushoz? Szeretném érezni a jelenlétét, de sajnos imádkozni nem tudok. Szoktam néha olvasni a bibliát, én hiszek Istenben mert láttam bizonyságot.

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Kezdjél el imádkozni. Meglátod, bele fogsz jönni. :)
2016. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Hívd be Jézust az életedbe, add át neki magadat és kérj hitet. (mellesleg meglátni bűneinket és megbánni azokat is kellene... csak mondom. Sokan nagyon ágálnak miatta, pedig már az bűn, ha másokra irigy vagy, vagy épp a szomszédról fantáziálsz.) Kérd, hogy Ő tanítson, ne más. És adj magadnak időt, bízz Istenben, ő alkotott, pontosan tudni fogja hogyan kell téged tanítani és milyen tempóban.
2016. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Nyisd meg a szíved, tarts bűn bánást és imádkozz. Engedj utat az Úrnak, hogy tudjon átformálni, és légy kitartó.

Ez nem fog menni az egyik napról a másikra, de nem telik el sok idő és érezni fogod jelenlétét az életedben.

Sokan azt mondják, hogy a hívők gyenge emberek mert egy láthatatlan elképzelt istenbe kapaszkodnak mert ők saját maguk nem tudják megoldani az élet problémáit;-csakhogy ez pont fordítva van.

Egy hívő élete mindennapi küzdelmekből áll és erre fel kell készülnöd, fel kel készülnöd, hogy tudj megbocsájtani,fel kel készülnöd, hogy tudj ellenállni különböző kísértéseknek és lássuk be, hogy a mai modern világunkban minden percben ki vagyunk téve a kísértéseknek,és fel kell készülnöd,hogy tudj önfeláldozó lenni.

-Tudnod kell, hogy amint eldöntötted, hogy hívő életet akarsz élni és átadtad magad az Úr Jézusnak attól a pillanattól kezdve az ördög harcolni fog érted mert ő a magáénak tud, mert amíg nem voltál hívő és bűnös életet éltél, vagy ha nem is éltél bűnös életet csak egyszerűen Isten nem létezett az életedben, az ördögé voltál és ő azt nem fogja hagyni, hogy egyszerűen küzdelem nélkül hátat fordíts neki.

Mindent megfog tenni, hogy vissza szerezzen, ezt ne úgy képzeld el, hogy jön az ördög és ott harcolni fogtok fénykardokkal hanem úgy, hogy minden lépésedben olyan dolgokkal fog próbálkozni amik a gyengeségeid, és ezért van szükséged a folyamatos imára mert egyedül ez nem fog menni. Lesz, hogy "megbotlasz", lesz olyan is, hogy "elesel" a harc folyamán, de soha ne add fel és mindig tanulj meg lábra állni és ott folytatni az utad ahol abba maradt, soha ne tekints vissza hanem mindig a célodat tartsd szem előtt és akkor a hited megtart és erőt ad a küzdelemben.

Ajánlom, hogy olvasd el a John Bunyan-tol írt Zarándok útja című könyvet.

Nem egy olyan könyv ami meg akar győzni, hogy egy adott vallási felekezethez tartozz hanem egy olyan könyv ami megmutassa a kísértéseket meg egy hívő embernek a küzdelmeit az élete során, én azt tudom mondani, hogy egy tanulságos és hasznos keresztény irodalom.

-Mindenképpen a Biblia olvasását ne szakítsd meg;-olvassad, mert szükséged van rá jobban mint gondolnád, de erre majd saját magad is rájössz.


Én csak azt tudom kívánni, hogy adjon az Úr neked erőt és kitartást a hit harcában!


Az Úr Áldjon!

2016. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:

Szia


Az az igazság, hogy Jehova „nincs messze egyikünktől sem”. Ha szeretnénk közel kerülni hozzá, meg tudjuk őt ismerni. Pl. ez is segít: Cselekedetek 17:26, 27; Zsoltárok 145:18. Igen, Isten még a tökéletlen emberekhez is szeretne közel kerülni, és örömmel fogadja őket barátaivá. Erről az Ézsaiás 41:8; 55:6 ír. A zsoltáríró maga is átélte, amiről írt: „Ó, Ima Meghallgatója, teeléd járul minden test.” „Boldog az, akit kiválasztasz, és közeledni engedsz” Zsolt 65:2, 4.


Vagyis olvasni kell a Bibliát(illyenkor Isten beszél hozzád) és tartalmas beszélgetéseid(imáid) legyenek, ilyenkor te beszélsz Istennek. Azt írod nem tudsz imádkozni - nem tudsz beszélgetni Istennel, nem tudod kitárni a szívedet, gondolataidat neki? Csak próbáld meg. Menni fog:-) Nem kell hangosan, csak úgy a "szívedben" beszélj vele:-)

2016. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
A technokol rapid gõzétõl könnyü látni jézust, szüz máriát, zeuszt vagy éppen pallasz aténét.
2016. márc. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jézus szolgája ***** válasza:
69%

én hiszek Istenben mert láttam bizonyságot.


akkor már érezted az ő hatalmát s a szeretettét,a jelenlétét.

keresd őt minden nap,tiszta szívvel,és minden nap fogod érezni az ő jelenlétét,hatalmát és a szeretettét.

attól füg mennyire nyitod meg Jézusnak a szívedet.


Jézus:s Veletek vagyok minden nap a világ végéig.

2016. márc. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes azokat a lépéseket megtenni, ami tudjuk hogy Isten akarata, mert világosan benne vannak az Igében, pl. Apcsel2 Péter beszéde:

1. lépés a megtérés, ha még nem volt meg, vallásoskodás nem elég, rendesen meg kell térni. El kell fordulni a bűnöktől, ebben benne van parázna törvénytelen kapcsolat felszámolása, okkult és ezoterikus könyvek, szűzmáriás képek szobrok elégetése, stb. Odafordulás Istenhez, minden nap olvass Igét, imádkozz, néha a böjtöt is kipróbálhatod, pl 1-2-3 napig nem eszel, nem iszol semmit, ha fiatal vagy hosszabb is lehet, lényeg hogy ilyenkor ne a kedvteléseidet végezd, hanem ami az Úrnak kedves.

2. be kell merítkezni, a csecsemőkeresztség nem jó

3. lépést Isten fogja adni, a hivatkozott igében megtalálod, akinek van füle, hallja.

2017. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!