Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan befolyásolják a gonosz...

Hogyan befolyásolják a gonosz szellemek az embereket? Kell-e félnünk a gonosz szellemektől?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 09:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A Biblia ír olyan szellemekről is, akik lojálisak Istenhez, és olyanokról is, akik fellázadtak ellene.

A gonosz szellemek képesek kiadni magukat bizonyos halott személyeknek, hogy így félrevezessenek embereket, vagy ártsanak nekik.

A démonok többé nem ölthetnek testet, viszont továbbra is erősen befolyásolják az emberek elméjét és életét. Mind az állatokra, mind az emberekre hatással tudnak lenni (Máté 12:43–45; Lukács 8:27–33).


Jézus Krisztus is valóságosnak hitte az Ördögöt. Jézust nem valamiféle benne lakozó gonoszság kísértette meg. Egy valóságos személy támadta, akit később „a világ uralkodójának” nevezett (János 14:30; Máté 4:1–11). Abban is hitt, hogy Sátánt szellemteremtmények támogatják gonosz mesterkedéseiben. „Démontól megszállt” embereket gyógyított meg (Máté 12:22–28).

2010. ápr. 1. 14:29
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A gonosz szellemek az embereket(keresztényeket) is figyelik,tanulmányozzák számon tartják őket.

És előfordul az emberek összeszednek magukban néhány ilyen koszolmányt.

Gondolatok,beszéd és tettek által szolgáltatja ki magát az ember nekik de az evangélium örömüzenete az hogy Jézus győzött felettük is és van belőle szabadulási lehetőség.


Máté evangéliuma 8,16-17:


16.Az est beálltával pedig vivének hozzá sok ördöngőst, és egy szóval kiűzé a tisztátalan lelkeket,és meggyógyít vala minden beteget;

17.Hogy beteljesedjék, a mit Ésaiás próféta mondott,így szólván: Ő vette el a mi erőtlenségünket,és ő hordozta a mi betegségünket.


Életmódváltással amely szellemi életet jelent,ilyen módon megóvhatja magát az ember tőlük.

Az Isten által megadott szabadságba élhet az ember félni nem kell tőlük mivel említettem le vannak győzve.

Jézus engesztelő munkájáról

(amely kiterjed a démonoktól való szabadulásra is)így ír Pál apostol a Filippi levélben 2,6-11:


6.A ki, mikor Istennek formájában vala,nem tekintette zsákmánynak azt,hogy ő az Istennel egyenlő

7.Hanem önmagát megüresítette,szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén

8.És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát,engedelmes lévén halálig,még pedig a keresztfának haláláig.

9.Annak okáért az Isten is felmagasztalta őt,és ajándékozott néki oly nevet,a mely minden név fölött való;

10.Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké,földieké és föld alatt valóké.

11.És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Ajánlok egy könyvet amely hasznos olvasmány:

Derek Prince-Démonok és a szabadulás


valamint egy linket amelyről tájékozódhatsz bővebben ebben a témában.


[link]


Shalom

2010. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Derek Prince fent említett könyvét érdemes elolvasni ebben a témában.Segítség valóban,s könnyen értelmezhető olvasmány.
2010. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
A válaszom ki fogja b--ni itt a biztosítékot. :P Több részben tudnék neked válaszolni. Először is semmi olyat ne higgy el, aki másfél oldalon képes ecsetelni a gonosz létezését és hogy az miként képes belebújni az emberbe. Az ilyen idióta leírások két dologra jók: 1. klikkesítés, az amúgy jó emberek kiközösítése, ". gyanakvás, bizalmatlanság erősödése, távoldás a társadalomtól. Hogy melyik vallás mit tud a szellemi világról barátom, azt nehéz kiszűrnöd a fentebb leírtak alapján. Ez a topic arról szól barátom, hogy mindegyik a saját híveként akar tudni, ezért barátként behízelgi magát. Annyi a vallás és a nézet, mint égen a csillag. Nem találsz 2010-ben egyetlen csoportot se, akik ugyanazt hinnék a szellemvilágról. Bizonyíték? Lófasz van barátom..:) Én meg azt mondom, hogy a sok bába közt elvész a gyerek.Vegyük csak a legnagyobb vallás másvilágról alkotott tényét: Kérdezhetném, hogy miért látunk zokogó, síró embereket egy-egy katolikus-szerű világvallás temetésén, ha a szent könyvük 3000 oldalon arról szól, hogy aki meghal, az az Istenhez megy? Kinek és miért jó félni a szellemvilágtól? Inkább azon gondolkodj, hogy miért boldog az a brazil dzsungellakó kőszegény arc, akinek nem tömték tele a fejét azzal, hogy gonosz szellemek, és állandóan gonoszságon agyaló szellemi hatalmasságok próbálják az embert elgáncsolni az életben? Hogy miért, azt senki nem tudja. Az egész parákról szól, és arról, hogy az ilyen dolgokkal foglalkozva minél távolabb kerülj a következő ténytól: Adott egy bolygó. Rajta millió típusú élőlény. Ezek közül egyetlen, ami képes megváltoztatni a környezetét, az ember. Az egyetlen, aki gyakorlatilag minden élőlényt a hasznára tud hajtani, az ember. Az egyetlen lény akit "ismerünk" és lélekkel rendelkezik, és nem elég neki ez a bolygó, hanem menne tovább, hogy más bolygókat is meghódítson, mert ez kevés neki. Ha ezek nem isteni viselkedésformák, akkor semmik. Éld úgy barátom az életed, mint aki a leghatalmasabb szellemi lény ezen a bolygón. Használd jóra az erődet, és a himihumi szellemi zsákutcákat vizsgáld meg, és menj tovább, mint aki valójában birtokolja ezt a bolygót. ÉS tudd, hogy Te vagy a legerősebb. Végül a válaszom: Igen, vannak szellemi lények... akad köztük gonosz is. De ha a félelmeddel nem nyitod ki a kaput nekik, hanem tisztában vagy jogoddal és jogosultságaiddal, akkor mosolyogd meg őket, és menj tovább. Üdv. O
2010. ápr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 vav22 ***** válasza:
Kedves utolsó! Nem a vallás a lényeg, az igaz hit. Csak egy Isten van és egy Biblia... Szóval ne vezesd félre a tudatlanságod miatt a kérdezőt. Jah és én hívő vagyok és olvasom a Bibliát és igyekszem is aszerint élni. De nem járok semmilyen felekezethez... Akkor ez most hogy is van?? Milyen soraim között szeretném látni a kérdezőt? Kissé melléfogtál, először nézz utána a dolgoknak és ne itt hanem hiteles helyen és tisztelt a másikat hisz én sem szándékozlak megváltoztatni...
2010. ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Csak a biblia? Minden relatív barátom. És mi van azzal a több százezer magyarral, akik Géza előtt hunytak el? Állítod a tudatlanságot rólam, mert mást mondok és hiszek? 20 évet töltöttem el keresztényként, és nem a padokban ültem, hidd el. A létező közép európai vallások 95%-át végigjártam, keresztény és karitatív tevékenységet végeztem már 10 éve Szarajevóban. A Bibliát legalább 5x olvastam oda vissza és nem csak a Tanakhot. Sőt azon belül is a fellelhető apokriff iratokat is jópárszor végignyálaztam. De a dolgok mögé akartam nézni és nem győztetek meg. Marhára nem. Vannak őszinte emberek, akik komolyan gondolják az általad említett hitet, de a többség nem ilyen. Semmivel sem több a keresztény ember, mint aki nem az. Megelégszetek azzal, hogy Ti kimozdíthatatlan hittel rendelkeztek, meg ha "szellemi harcról" van szó, Gábriel, Mihály, Uriel, Rafael vagy a másik szektorból Jeazabel,Lucifer, oszt jónapot? Barátom , amikor komolyan a dolgok mögé nézel, és saját bőrödön tapasztalod majd egyszer, hogy millió más szellemi hatalmasság létezik, akkor úgy fogsz nézni, mint nyilas század az F16-osra. Szívesen vitázom privátban, de tudod az a madár, aki egyszer kirepült a kalitkából, sose zárható oda vissza. Soha. Szóval téged nem akarlak meggyőzni az igazamról, de Te se fogsz tudni a számomra újat mutatni keresztény fronton, hidd el. Innentől ne szívjuk egymás vérét és tisztelj meg annyi őszinteséggel, hogy a véleményedet nem "Kedves ikszipszilon"-nal kezded, mert a monológod után kissé a keresztény ájtatosság sugárzik belőle, a maga tudatlanságával, szemellenzősségével. Keleti vallások szerint "Sok út vezet a nirvánába, csak néhányan kerülőn mennek. Ezt az utat más helyett levágni lehetetlen." Pont ezért nem fogja senki fennhangon hirdetni a szellemi világ sajátosságait. Mindenkinek a maga felelőssége, hogy a konkolyból kihalássza a kölest.
2010. ápr. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 vav22 ***** válasza:
Nem tudom a neved azért írtam, hogy kedves utolsó, nem szerettelek volna ezzel megbántani. És azt kívánom bár olyan képmutatóan vallásos lenne mindenki mint én, ugyanis még a szűk családi körben sem tudja róla mindenki, hogy kiben vagy miben hiszek, mert nem az a térítgetős más el nem fogadó fajta vagyok. Van rengeteg hibám amin igyekszem változtatni, de én elfogadom mindenki állásponját és nem a véredet akartam szívni ahogy te mondod és vitázni sem akarok uh. nem írok privátban. Én katolikus neveltetést kaptam, de nagyrészt a képmutatás és a fényűzés amit láttam náluk, ezért nem tudtam azonosulni vele. Én semmi mást nem szeretnék csak hogy kicsit jobb legyen a világ, segítség egymást az emberek és ne rúgjanak még kettőt abba aki amúgy is bajban van és még sorolhatnám. Ezen felül nem érdekel ki miben hisz és milyen vallású, sajnos kevés az igaz hitű és még én sem nevezném annak magam, de igyekszem minden erőmmel azon lenni, hogy az általam jónak vélt úton járjak. Sajnálom ha sértésnek vetted a kommentemet hidd el én tisztellek téged ugyanúgy mint a többi embertársam és tisztelem a hited/nézeteid is. Több kommentet nem írok...
2010. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Mindenki abba az irányba törekszik, hogy megértse ezt a csodás másik világot. A mérgem nem ellened irányult, inkább tudod az dühít(de mocskosul), amikor a másik oldalt úgy aposztrofálják, hogy ha egy szellem tiszteletét teszi valakinél, akkor az csak gonosz lehet és ezért félni kell tőle. A másik, amikor a nem létezés homályába burkolják azt a régiót. Minden a hiten múlik, ebben egyet értünk. De ha mi hiszünk, akkor ezek szerint az is teremtő erő. Akkor meg ha teremteni tudunk egy szellemvilágban, nincs mitől igazából félni, legfeljebb azoktól a dolgoktól, amik a hitet meggyengítik.
2010. ápr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!