Utolsó időkkel kapcsolatos vélemények. Utolsó időket éljük?
Nem vagyok hívő, bár keresztény családban nevelkedtem. Viszont érdekes témának találom az utolsó időket. Régebben amikor még jártam gyülekezetbe sosem foglalkoztunk mélyebben ezzel a témával. Én magam próbáltam, de nem sokra jutottam a Jelenések könyvével. Ma viszont láttam a híreket (nem szoktam híreket nézni, most is csak a mamámnál véletlenül láttam) és ott mutatták a felmelegedés okozta következményeket. Mivel a mamám hívő így rögtön mondta, hogy ezek az utolsó idők jelei stb. stb. Ezért gondoltam érdekességképen rákérdezek itt, hogy ki miként vélekedik erről.
Ami még érdekelne az, hogy van valamilyen olvasmányos könyv erről?
A világnak nem ideje van, hanem ritmusa. Az egyik legnagyobb önbecsapás az, hogy ma úgy gondoljuk a világ időre megy, időre jár, mint valami jól beosztott gyári munka. És közben nem is értjük néha, hogy mi is történik körülöttünk.
Így aztán télen a hóesés, az "rendkívüli időjárás" lesz, nyáron a vihar "természeti katasztrófa", a téli olvadáskor árvíz esetén "károsultjaink" vannak és persze a megoldás mindenképpen csak a "katasztrófa védelem" lehet. Bár senki nem tudja megmondani, miért is kell védeni a katasztrófát? És a hab a tortán, ha süt a nap, akkor természetesen hőség riadót kell elrendelni. Feltétlenül...
Egy szó mint száz, a világ ritmusából kiesett ember sokszor úgy érezheti, hogy valamiféle világvége eseménybe csöppent, hiszen a jövője teljesen kétségessé vált.
Az ember önmagának kitalált egy mesterséges ritmust. Ezt hívjuk 8 órás munkaidőnek. Ami értelmetlen, mert a természetben nincsen 8 órás ritmus. Vagy, ha ideiglenesen valahol találunk is, csupán csak időszerü, de nem állandó.
Ennek ellenére, bár nyáron sok az energia, minden élőlény ilyenkor a legaktívabb és ilyenkor gyarapodik minden, ekkor tevékeny minden, nos az ember nem, az ember ilyenkor nyaralni megy, "pihen", és felkészül ebben a "pihenő" időben, a téli hajrára. Amikor pedig a világ ritmusa szerint minden lelassul, megnyugszik, elmegy pihenni és az energiában szegény állapotában próbál minél kevesebbet pazarolni, akkor az emberek év végi hajrára készülnek, karácsonyi csúcsra, jön az újévi láz, és ezt a fantasztikus tombolást csak az rontja el, hogy a világunk valahogy nem akar ehhez alkalmazkodni, valahogy érezzük, hogy hideg van, nem akarunk kimozdulni, de mégis megerőszakoljuk magunkat, hiszen karácsonyi hajrában nem 8, hanem 12 órát kell dolgozni.
---
Persze van emberi léptékű ritmus, hiszen ilyen a napok váltakozása, a hónapok / évszakok váltakozása és az évek váltakozása. Az évek váltakozását már azért annyira nem érzékeljük közvetlennek, sokkal inkább környezetünkön észleljük. Ahogy az évek telnek múlnak, úgy a maga ritmusa szerint minden megváltozik.
Ez az a határ, amit még nem tudnak teljesen elrejteni előled, hiszen közvetlenül még találkozol vele, bár elég lassú, hogy feledtessék veled és az "élj a mának" zászló alá összegyűjtsék az embereket.
Ugyanakkor, ha kicsit távolabbra tekintesz, a világ itt nem áll meg. A világunknak vannak nagyobb léptékű ritmusai is. Az egyik ilyen a világ nap, mely körülbelül 72,11 év, 1 világhónap körülbelül 2163,333 év, és egy világév körülbelül 25.960 év.
Ez a legnagyobb ritmus, amelyet az emberiség valaha képes volt megérteni és egyfajta rendszerbe foglalni. De úgy vélem, már az is olyan hihetetlenül nagy lépték, amelyet sokszor nem is biztos, hogy teljesen fel tudunk fogni. Ugyanakkor létezik, és bizony hatással van az életünkre. A mai napra, a holnapira, a holnap utánira. Minden pillanatban.
---
Említettem, hogy egy világhónap az körülbelül 2163 év. A mi világhónapunk kb. 2016 évvel ezelőtt kezdődött, egy jeles ember születésével, akit Jézusnak hívnak. Az ő születésének napja, pontosan arra a napra esett, amikor korszakváltás, vagyis világhónap váltás történt. Ekkor léptünk a halak csillagképbe, mely jelenleg is élünk.
Nos, a mamád mondta, hogy "ezek az utolsó idők jelei". Noha, azzal nem értek egyet, hogy ez az abszolút vég jelei lennének, de azzal egyetértek, hogy a világ ritmusa igen is elérkezetté tette a világ jelentős változását. És persze, lehet mondani, hogy még akkor is van legalább 150 évünk kb, csakhogy Jézus figyelmeztetett 2 rendkívül fontos dolgora:
1, Az utolsó idők megrövidülnek, a jók kedvéért
2, Az utolsó napot senki sem tudja, még Jézus sem, sem pedig az angyalok az égben, azt csak az Atya tudja.
Az Atya, aki ennek az egésznek a teremtője, ő a ritmus a világban, csak ő tudja, hogy mikor lesz vége.
Ám van még egy figyelmeztetés: De lesznek jelek...
---
Anonymus
Ismerni kell a kereszténység szóhasználatát. Krisztussal "beteljesedtek az idők", Krisztus óta tehát az "utolsó időket" éljük. De ez nem jelenti azt, hogy ne tarthatna el még egy jó darabig.
Az "utolsó idő" lényeges tulajdonsága, hogy nem tudhatjuk, hogy meddig tart.
A jeleket csak a hivok tudjak ertelmezni.
Ha mar Jezus is a szuleshez hasonlitotta ennek a korszaknak a veget, akkor csak el kell kepzelni, hogy termeszetes szinten hogy zajlik egy szules. Ez amit irni fogok, csupan egy feluletes mutatoja Isten orajanak. Szulesnel eloszor elfolyik a magzatviz. Az 1900-as evek elejetol vilagmeretekben emberek millioi tomegesen tapasztalhattak meg a Szent Szellem kitolteset. A punkosdizmus nem csupan egy mozgalom, hanem elo megtapasztalasa Isten Szellemenek. A kovetkezo a szulesnel a ver lesz. Az I. es II. v.h. kismiska ahhoz kepest ami jonni fog meg. Majd vegul uj elet fog a vilagra jonni.
De a szulesi hasonlatnal is fontosabb jel Izrael. De abba nem megyek bele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!