Jehova Tanúi szerint kit jelképez a Dániel könyve 8. fejezetében szereplő kis szarv?
A történelem tanúsága szerint a kis szarv a négy jelképes szarv egyikének nyúlványa volt — azé, amelyik legnyugatabbra volt. Ez Kasszandrosz hadvezér Makedónia és Görögország fölötti hellenisztikus királysága volt. Ezt a királyságot később saját királyságába olvasztotta Lüszimakhosz hadvezér, aki Trákia és Kis-Ázsia királya volt. Az időszámításunk előtti második században Róma meghódította a hellenisztikus uralom alatt álló területnek ezeket a nyugati részeit. I. e. 30-ra pedig elfoglalta az összes hellenisztikus királyságot, és ezzel a bibliai próféciában szereplő hatodik világhatalommá vált. Mégsem a Római Birodalom volt a Dániel látomásában szereplő kis szarv, ez a birodalom ugyanis nem maradt meg „a végső időig” (Dániel 8:19).
Ki tehát ez az erőszakos, ’kemény orcájú király’ a történelmi bizonyítékok szerint? Britannia tulajdonképpen a Római Birodalom egyik északnyugati nyúlványa volt. Egészen az i. sz. ötödik század korai szakaszáig a mai Nagy-Britannia területén római provinciák voltak. Ahogy telt az idő, a Római Birodalom megszűnt, a görög—római műveltség azonban megőrizte befolyását Britanniában és Európa más részein is, amelyek korábban római uralom alatt voltak. Octavio Paz, Nobel-díjas mexikói költő és közíró ezt így fogalmazta meg: „ A Római Birodalom bukásakor az egyház foglalta el a helyét.” Hozzáfűzte még: „az egyházatyák, valamint a későbbi tudósok a görög filozófiát a keresztény tanba oltották.” A XX. századi filozófus és matematikus Bertrand Russell pedig ezt a megjegyzést tette: „ A görög forrásokból eredő nyugati műveltség azon a filozófiai és tudományos hagyományon alapszik, amely két és fél ezer évvel ezelőtt indult ki Milétoszból [egy Kis-Ázsiában található görög városból].” Elmondható tehát, hogy a Brit Birodalom kulturális gyökerei a Makedóniának és Görögországnak nevezett hellenisztikus királyságig nyúltak vissza.
1763-ra a Brit Birodalom legyőzte erős vetélytársait, Spanyolországot és Franciaországot. Attól kezdve a tengerek urának és a bibliai prófécia hetedik világhatalmának bizonyult. 1776-ban a 13 amerikai gyarmat elszakadt Nagy-Britanniától, és megalakította az Amerikai Egyesült Államokat. A Brit Birodalom azonban még ezután is olyan mértékben növekedett, hogy magában foglalta a föld területének és népességének a negyedét. A hetedik világhatalom még nagyobb hatalomra tett szert, amikor az Amerikai Egyesült Államok együttműködött Nagy-Britanniával, aminek következtében létrejött az angol—amerikai kettős világhatalom. Ez a hatalom gazdaságilag és katonailag valóban ’kemény orcájú királlyá’ vált. Ezek szerint az angol—amerikai világhatalom a kis szarv, amely „a végső időben” kegyetlen politikai hatalommá vált.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!