Elképzelhető-e, hogy valaki két valláshoz is tartozik egyidőben?
Hogy tanultad, Jézus mennyi egyházat vagy vallást hozott létre?
1-et, 2-öt, vagy 47.000-et
egy kereszténynek egyféle utat és hitet kell követnie, élnie.
a sokféle megosztottsághoz, és nem egységhez vezet
Jézus nem hozott létre egyetlen vallást sem, hanem az Istennek járó eredeti és tiszta imádatot állította helyre, amit az Izraeliták elhagytak,
első vagyok
(1Királyok 18:21) 21 Illés akkor odalépett az egész néphez, és így szólt: „Meddig sántikáltok még kétfelé? Ha Jehova az igaz Isten, kövessétek őt, de ha Baál, akkor őt kövessétek!”. . .
senki nem tilt semmit, szabad akaratod van,
az írások még is azért készültek Isten jóváhagyásával, hogy felismerd azt az egy keskeny életutat.
Ehhez elengedhetetlen az ima teljes állapot, és a Teremtő útmutatásának olvasása, és annak megértése.
s ahogy döntesz és élsz annak megfelelően leszel elbírálva. harmadik lehetőség nincs.
Tagja csak egy keresztény felekezetnek lehetsz, hiszen a felekezetek nem teljesen ugyanazt tanítják, hinni pedig csak egyféleképpen lehet.
Az megint más kérdés, hogy egy felekezet tagjaként részt vehetsz-e másik felekezetek istentiszteletén. Ez felekezetenként változik. Van ahol ezt nem nézik jó szemmel, máshol viszont megengedőbbek.
Azt azért érdemes magadban lesakkozni, hogy mi az ami egy másik felekezetben vonz, és hogy azt miért nem találod meg a sajátodban.
Inkább azt mondom, hogy ebből a szempontból kéne mérlegelni és döntést hozni (nem rövid idő alatt), nem pedig ahhoz igazodni, hogy mások mit fognak szólni vagy mit mondanak a szabályok. Sok helyen rosszak a szabályok :)
Köszönöm.
A probléma ott vetődik föl, hogy vegyes házasságba születvén sokan kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy az egyik vallásban növünk föl. És semmi bajunk nincs is vele.
Viszont így a család másik felével majdnem semmilyen a viszonyunk. És igazából a másik vallással sem lett volna semmi bajunk, ha abban nőttünk volna föl; sőt most sincs, nagyon jól be tudna illeszkedni az ember oda is.
Igen, lehet, hogy mint a hétköznapi életben sokan, magam sem használom megkülönböztetően a fogalmakat. De hát végülis a mezei embernek a vallás az adott egyház helybeli felekezete által jön létre.
5. válaszoló vagyok.
Hát igen, így, a vegyes családok szintjén lehet akár problémás is ez az egész. Ami jelentkezhet akár külső konfliktusok formájában a családtagok között, akár belső, lelki konfliktus formájában az érintetteknél.
De az egyház megosztottsága tragikus és természetellenes dolog. Soha sem Isten szándékából hanem mindig emberi gyarlóságból történt.
Innen nézve a dolgot teljesen jogos, hogy szembesítve vagyunk ezzel a ténnyel, akár családi szinten is. :(
(Na persze tudom, hogy ezzel most semmit sem segítettem.)
"a vegyes családok szintjén lehet akár problémás is ez az egész. Ami jelentkezhet akár külső konfliktusok formájában a családtagok között, akár belső"
Nesze neked ostoba vallás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!