Szerintetek van tulvilági élet (menny és pokol)?
Felesleges lenne az örök élet előtt egy rövidke élet és halál. Mondhatnánk, hogy cirkusz a népnek.
Az sem lenne fair, hogy valaki néhány elkövetett hiba miatt örök életére Pokolra kerüljön. Miközben valaki más ugyancsak elkövetett bűnökkel bánkódva örök életére megjutalmaznák a Mennyben. Ez inkább valami vicc. Nem tudom hány éves lehetett aki ezt kitalálta, komolyan.
"Hogy a fáradtság, és az alkohol képes megszüntetni a tudatot"
Dehogy szünteti meg. Álom és részegség közben sem szűnik meg a tudatod, reagálsz a külvilágra. Még a kómában lévő ember is képes valamilyen szinten kommunikálni (néhány éves kutatási eredmény). Emellett a halálközeli élmények egy része is erősen azt sugallja (mivel érzékel a "lélek" - vagy nevezd, aminek akarod - a testi funkciói működése nélkül), hogy a tudat nem szűnik meg a test elhalásával. Csak "átalakul", és legfőképpen "más külvilágot" fogad be.
A halálközeli élmények azért érdekesek, mert egy részükben valóságon túli élményekről számolnak be, ez rendben is volna, de néha meg nem erről számolnak be, hanem a mi saját valóságunkról. Látnak szem nélkül, hallanak fül nélkül, beszélnek száj nélkül, tárgyakat mozgatnak a szellemek, és ez nekem már meredek.
A tudat pedig igenis ennyire könnyen megszűnik, amiről te beszélsz, az azért nem szűnik meg, mert nem a tudathoz tartozik. Ha beléd rúgnak, persze felébredsz, de nem tudatosan, hanem a tudatod tér vissza az ébredéssel. Ez szerintem ösztönös reakció, nem tudat. Valószínűleg a kómásokkal is hasonló a helyzet, bár nekik a sérülésük jellegétől függően lehet, hogy részben vagy egészben a tudatuk is ép, csak nagyon korlátozottak a lehetőségeik.
"egy részükben valóságon túli élményekről számolnak be, ez rendben is volna, de néha meg nem erről számolnak be, hanem a mi saját valóságunkról. Látnak szem nélkül, hallanak fül nélkül, beszélnek száj nélkül, tárgyakat mozgatnak a szellemek, és ez nekem már meredek."
Meredek vagy sem (némelyik nekem is az, de ez ugye szubjektív dolog, nem perdöntő vagy cáfoló erejű a személyes meggyőződés), számos ilyen, állítólag dokumentált eset van. És ami még érdekes: a HKÉ-t átélt emberek elsöprő többsége (nem emlékszem a százalékokra a kutatásokból, 98% körül lehet) biztos abban, hogy élménye valós volt, nem hallucináció, álom vagy egyéb. Ebben magasan kvalifikált személyek ugyanúgy megegyeznek, mint olyanok, akik már számos drog indukálta tripen átestek.
Vissza a tudathoz: A tudat folytonos, ne keverjük az öntudattal. Éppen azért vagy képes visszatérni az ébrenlét állapotába, vagy éppen kómában rögzíteni ilyen-olyan eseményeket, amelyek körülötted történnek, mert a tudatod ép. Más kérdés, hogy nem tudod használni, és az öntudat nem aktív, azaz "nem vagy magadnál". Éppen a HKÉ miatt, illetve ezért valószínű, hogy a tudat nem agy előállította "melléktermék" (ahogy az szép, materialista nyelven megfogalmazást nyert), hanem egy olyan folytonos valami, ami nem szűnik meg az öntudat szünetelésével vagy teljes "elpusztulásával" sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!