Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők viszonya a vallástudomán...

Hívők viszonya a vallástudománnyal?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezt mert ez a tudományág a vallásokat tárgyként kezeli, mellőzi a teológiát. Szigorúan elvonatkoztat, például a szubjektív hittől.

Bővebben: [link]

Lehet e olyan hívő akit ez érzelmileg megvisel?



2015. júl. 23. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

A vallásos emberek nem foglalkoznak a vallástudománnyal, a fundamentalisták még a bibliatudományt is elvetik.


Igen, érzelmileg megviseli őket, mert amit ők valóságnak hisznek, arról a tudósok kimutatják, hogy nem fedi az igazságot. Ezért folyamatosan ellenzik, támadják a tudósokat. (Ha nem hiszed, akkor nézz meg egy pár fundi írást, előadást és meglátod...)

2015. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Mi kéne, hogy megviseljen?


Tudod, engem például nem izgat az olyan ember véleménye, akinek semmi köze Istenhez, aki egyáltalán nem ismeri, csupán megpróbál összerakni mozaikokból egy egészet. Az az ő játszótere. Ez miben változtatja akkor az én hitem? Folyamatos kapcsolatban vagyok az Úrral, nekem elég az ő kegyelme és szeretete. Teljesen mindegy, hogy nekem például mekkora az intelligencia hányadosom, az ide járó trollok úgyis leostobáznak, ha nem tetszik nekik a válaszom, méghozzá úgy, hogy én tudom miről beszélek, nekik meg fogalmuk sincs.

2015. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Mi kéne, hogy megviseljen?"


Leírtam, értelmezd a kérdést. :)

Például a vallástudomány megnézi a keresztény vallás hatását mondjuk a társadalomra(vallásszociológia), az egyénre(valláspszichológia). Eközben úgymond tárgyként elemzi. Érzelmektől mentesen, elvonatkoztatva, teológia mentesen, nem azt nézve melyik vallás igaz melyik nem.

Te mint hívő képes vagy e vonatkoztatni? Vagy érzelmeid eluralkodnak feletted?

2015. júl. 23. 16:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát aki keresi az igazságot, azt nem viseli meg :)


Elolvasod ezt az ortodox egyháztörténelmi összefoglalót (bocsi, angolul van) semmi olyant nem fogsz benne találni, amit a mai történelemtudomány ne támasztana alá:

[link]

2015. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
csomó teológus is foglalkozik ezzel, egyeseket pont ilyen tanulmányok visznek valamelyik valláshoz, szóval szerintem nincs ezzel baj, viszont a vallás szerintem nem olyan dolog amit szigorú rendszerbe lehet foglalni, ahogy pl léteznek művészetekkel foglalkozó tudományok ,de azok sem akarnak szigorú matematikai pontossággal leírt törvényeket alkotni
2015. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem értem, aki ezzel foglalkozik, az jó eséllyel valamilyen teológiai végzettséggel is rendelkezik, nem?
2015. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én előbb kezdtem foglalkozni vallástudománnyal, mint hogy hívőnek neveztem volna magamat, utóbbi elég messze is állt tőlem.

Most a vallástudomány és a pszichológia határtudományát kutatom az egyetemen, és személy szerint én úgy érzem az ilyen tanulmányok inkább megerősítőleg hatnak.

Az egy eléggé sarkos leegyszerűsítés és vulgárpszichologizálás, amit az első ember válaszolt.

2015. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi rosszat nem gondolok és hívőként nem visel meg egyáltalán. Hasomló ez a filozófiához: ott is van keresztény filozófia, de van ateista is. Nincs ezzel baj, bár az utóbbival nem értek egyet, de nem visel meg más emberek szubjektív gondolata. A vallástudomány is ugyanez: lehet keresztényként is vizsgálni pl. üdvtörténeti szempontból, de aki nem hívő az nyilván máshogy fogja.
2015. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!