Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet ugy hogy minket...

Dragon9921 kérdése:

Hogy lehet ugy hogy minket Isten teremtet akor tet ki teremtette és akkor azt aki Istent teremtette őt ki teremtette és igy tovább?

Figyelt kérdés

2015. máj. 30. 22:44
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Oh elnézést. Ezesetben melyiket szeretnéd?

Dzsihád vagy allahu akbar?

2015. máj. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Őszintén, abba miért nem gondolnak bele a hívők, hogy ő hogy alakult ki, mikor? Most nem mindegy, hogy a mi világunk alakult ki magától vagy Isten világa (aztán megteremtett minket)?

Miért feltételezni Istent, ha az ő világa is úgy kellett, hogy keletkezzen, mint a miénk? Felesleges berakni egy végtelen hatalmú entitást.

2015. máj. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 pelgrim ***** válasza:

A kérdés egy helytelen elképzelésből indul ki Istenről. Isten nem egy valaki, nem egy személy, Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, bölcsebb, stb., stb. Isten nem teremtett semmit, Isten mindenné fejlődött. A nehézség ott adódik, hogy mi nem tudunk elképzelni egy olyan tekintélyes lényt, amely maga a hatalom, a szeretet, a bölcsesség, és minden tekintetben végtelen, melynek azon felül mi a fejleményei vagyunk, és ugyanakkor mégse egy valaki, nem egy személy.


Közelebb állunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el mintha egy önfejlesztő ihlet lenne, az Eredeti Ihlet, melynek fejleménye minden más létező dolog, mi emberek is. Melyből úgy a tér mint az idő, a világmindenség, a csillagrendszerek, a bolygók a Föld mindennel rajta, mind, mind belőle fejlődött ki – mint egy fa, melynek gyökerei, törzse, ágai, levelei, virágjai, gyümölcse, mind a fa fejleményei, nem teremtménye.


Isten nem teremtett minket, mi belőle fejlődtünk ki. Ha volt olyan esemény amit ősrobbanásnak neveznek, akkor az is az Eredeti Ihlet fejleménye.

2015. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nézz rá egy gyűrűre és próbáld meg keresni honnan indul. Így kell elképzelni Istent is, nincs se kezdete, se vége.
2015. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Emberek én nem azért kérdeztem hogy összevesszetek egy kérdésen én csak próbáltam logikusan gondolkodni!
2015. máj. 31. 13:13
 16/21 anonim ***** válasza:

Isten az örökkévalóság Istene, őt nem teremtette senki, mert nem volt előtte sem senki. Egy felsőbbrendű, az anyagi világ felett álló lény számára ez simán megvalósítható.


Jelenések 21:6 "Mert én vagyok a kezdet és a vég."

2015. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Egyébként egyik vallásos sem fogta fel amit elsőként írtam.....
2015. máj. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 szp72 ***** válasza:

A semmiből nem lesz semmi, létező csak létezőtől származhat. Mivel tapasztalatból tudjuk, hogy létezünk, ezért szükségszerűen kell legyen egy végső abszolút létező, ami mindig is volt és mindig is lesz.

Az ateista-materialista gondolkodás szerint ez az abszolút létező az anyag. A hívők szerint Isten.

Szerény véleményem szerint azonban okosabb feltételezni, hogy a magasabb rendű létező hozza létre az alacsonyabb rendűt és nem fordítva.

Ez az anyag miért olyan, hogy tudatos emberi lény jön létre? Miért nem inkább olyan, amiből soha nem lesz semmi? Az anyag ha valóban végtelen ideje létezik, akkor már rég be kellett volna állnia az egyetemes hőhalálnak, vagy valami olyan állapotnak, amiből már tényleg nem lehetne soha tudatos létező.

Furcsa ez az anyag. A tudatos lét lehetősége benne van, de a teljes szétesés lehetősége nincs. Én azt gondolom ez nem lehet véletlen.

2015. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Te már közelítesz ahhoz amit én is írtam az első válaszban... amit a sok kis hitbuzgó nagyon csúnyán félreértelmezett ;)
2015. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. Kerdezo!

Istent nem teremtette senki. O mindoroktol fogva van, es mindorokke lesz. A mi elmenk ezt nem tudja felfogni. Sem azt hogy "vegtelen, sem azt, hogy orokke".

Isten egy merhetetlen hatalmas szellem leny, akinek tulajdonsagai vannak, ugymint: szeretet, bolcsesseg, igazsag es hatalom.

O alkotott meg mindent, es minket embereket is ide a foldre.

Istent csak ugy tudnam elkepzelni, mint egy hatalmas, merhetetlen energiaforrast, aki onmagaban mindig megujul. Ez a pelda nem epp megfelelo, de valahogy igy tudnam megkozeliteni Isten letet.

Udv; Judit!

2015. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!