Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről a "vallási...

Mit gondoltok erről a "vallási" tanításról?

Figyelt kérdés

'Tekintsd úgy kiközösített szeretteidet, mintha Jehovah ölte volna meg őket és ne gyászold őket!'


el kell ismerni, hogy a biblia beszél a kiközösítésről. azonban sehol nem beszél arról, hogy puszán azért is ki lehet közösíteni valakit, mert nem ért eggyet azzal, hogy pl. Jézus 1914-ben eljött volna, vagy hogy a cigarettázás tíltása bibliai tanítás. a tanúk akkor is kiközösítenek valakit, ha nem ad le rendszeresen névvel ellátott szántóföldi jelentést a szolgálatáról.


2015. máj. 27. 09:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kérlek, nem tudnál felhagyni ezzel a "kötöszködéssel"?


Mi hasznod belöle? Milyen vallású vagy? ,


Miért nem figyelsz oda a Biblia üzenetére? Tudod mi jövendöl és hogyan érint TÉGED?


Hagyd az itéletet Jézus Krisztusra. Tudod Jehova Isten az itélet jogát a Fia Jézus Krisztus kezébe adta.


Jézus ezt mondja: "Ne itéljetek, hogy ne itéltessetek"!


Tudod melyik oldalon állsz a kecskék és juhokról szóló itéletnél, amikor Jézus fog itélkezni?


Neked mit fog mondani? Hidd el, fontosabb az hogy saját magaddal foglalkozzál elöször is. Tudod mit mond Jézus a szálkáról és a gerendáról?...mi ha véletlenül nem ott állsz ahol szeretnél?

2015. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

És mi van, ha te nem állsz ott?


Senki nem kötözködött (én sem), csupán kérdeztem.

2015. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

... mégis kitértél. Miért? Kérlek, válaszolj a kérdésre.


Hogy Jézus mit mond nekem, az nem a kérdés tárgya. Az én hitem megint nem a kérdés tárgya.

2015. máj. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

....és ha igazán érdekelnek a dolgok, ne a blogosokkal, és a bulvárral hagyjad magad befolyásolni. Okos ember maga gyözödik meg a dolgokról. Menj inkább el kérlek a királyságterembe, ott tudod meg az igazságot, vagy a hivatalos web oldalunkon. A királyságteremben bárkinek felteheted a kérdésedet, elmondhatod az esetleges kétségeidet.


Egy okos ember tudja, hogyan lehet a leírt szöveggel manipulálni.

A bünözök kinyirkálják a szavakat, majd összerakják és máris gonosz tetteik céljára szolgál....

2015. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Tehát nem tudod a választ.
2015. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"A bünözök kinyirkálják a szavakat, majd összerakják és máris gonosz tetteik céljára szolgál...."


kedves grkaty. ez a megoldás a zrt-re jellemző. a magyarországi csepeli kongresszusi teremben régebben megvoltak ezek a kiadványok, nem tudom, most megvannak-e. saját szememmel láttam egyet, amin 1914 elősször volt úgy beállítva, mintha russel szerint 1914-ben KEZDŐDNE EL valami. azonban láttam egy régebbi kiadványban uganezt a képet, amin a fejléc is ott volt. ha hiszed, ha nem russel 1874 re várta Jézust, ezt a piramisok alapján számolta ki ehhez egyszerően hozzáadott 40 évet, mikor nem teljesült. az 1914-es próféciája ugyanis eredetileg nem a pogányok idejének KEZDETÉRŐL SZÓLT, hanem a végéről. a régebbi kiadvány tetejéről egyszerűen eltávolították azt a részt, de at öbbit ugyanúgy hagyták! a zrt legnagyobb ellensége a saját irodalma!! ezért tíltják, hogy kutakodj, grkaty. mond csak, mikorláttál utoljára 1977 előtti kiadványt?

2015. máj. 27. 16:33
 17/22 A kérdező kommentje:

Abban az időben a Tanúkat úgy ismerték, mint “Millenniumi hajnalhozókat” (Millennial Dawners), mivel hittek abban, hogy Krisztus millenniumi uralkodása megkezdődött, vagyis felvirradt 1873-ban. Russell az 1889-ben írt “The Time Is At Hand” című könyvében fogalmazta meg “25 éves próféciáját.”


Amint kiderült, 1914-ben még nem érkezett el az idő, hogy minden királyság véget érjen.

Russell nem jósolt olyat, hogy Európában egy háború fog kitörni 1914-ben. Valójában az 1894. július 15-i Őrtorony 226. oldalán éppen az ellenkezőjét jósolta meg:


Azt azonban jól tartsuk elménkben, hogy 1914 vége nem a bajok idejének a kezdete, hanem a vége.


Az a prófécia, melyre a Világmagazin cikke hivatkozott, benne volt a címében: “MINDEN KIRÁLYSÁG VÉGE 1914-BEN” (amit a Hirdetők könyv nem említ). Ez volt az, amit Russell megjövendölt huszonöt évvel korábban, 1889-ben, a The Time Is At Hand c. könyve 99. oldalán:


Az elkövetkező huszonhat évben minden jelenlegi kormányzat megbukik és szertefoszlik. … Elfogadott igazságnak tekintjük, hogy e világ királyságainak végső bukása beteljesedik A.D. 1914-ig. – 1889-es kiadás 167


Nyilvánvalóan mégsem ez történt 1914-ben. Egyetlen királyság sem ért véget Isten keze által, nemhogy az összes. Így hát miért akarná a Vezető Testület bárkinek is a figyelmébe ajánlani ezt a cikket, amely bizonyítja, hogy Russell próféciája téves volt?


Ami 1914-ben történt, az éppen az ellenkezője volt annak, amit Russell megjövendölt.


Captives of a concept, ch 12 - 1.jpgMEGJEGYZÉS: Ez az újságkivágás a Hirdetők könyv 560. oldalán található. Eredetileg az I. világháború idején írták. Azt állítja, hogy ’több, mint 40 éven át Russell azt tanította, hogy ez a jelenlegi világháború 1914-ben fog kezdődni’. Ez azonban nem igaz. Russell jövendölése szerint “1914 nem a megpróbáltatások idejének kezdete, hanem a vége”.


Úgy tűnik, hogy valakinek a szervezetben feltűnt, hogy amit a cím - “MINDEN KIRÁLYSÁG VÉGE 1914-BEN” - megjósolt, az nem vált valóra. Így tehát felismerték, hogy valamit tenniük kell, hogy megmagyarázzák ezt a nyilvánvalóan téves “rendkívüli próféciát”. Két lehetőségük volt: (1) Elismerni, hogy hamis volt, vagy (2) kitalálni egy módszert, amellyel megakadályozhatják, hogy az olvasók (és talán még önmaguk is) észrevegyék, hogy a prófécia hamis volt. Ahogyan már korábban említettem, azt a megoldást választották a Hirdetők könyv 60. oldalán levő bekeretezett részben, hogy egyszerűen meg sem említik a cikk címét. Az Ébredjetek! 1973. október 8-i számában pedig ugyanúgy a cikk első oldalát mutatják, de egy fontos különbséggel.


Captives of a concept, ch 12 - 3.jpg

A címet levágták!

2015. máj. 27. 16:41
 18/22 A kérdező kommentje:
nos, így születtett az 1914-es dátum, és így lett belőlle prófécia. természetesen gondolom, te sohasemm hallottál ezekről, fogalmad sincs, miért járja az a mondás, hogy russel forogna a piramisában, ha ezeket tudná...
2015. máj. 27. 16:44
 19/22 A kérdező kommentje:
ne feledd, ezt a témát te hoztad fel, nem én.
2015. máj. 27. 16:46
 20/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, kaptál egy jó tanácsot, miszerint az EREDETIBŐL tájékozódj, ne a hamisítványokból, mert törvényszerű, hogy azok félrevezetnek! Te mindvégig ostobaságokat irkálsz itt össze, ami azt bizonyítja, hogy eszedben sincs megfogadni a jó tanácsot. Csak te magadat okolhatod majd a következményekért!
2015. máj. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!