Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik valamelyik vallásban...

Létezik valamelyik vallásban ilyen lény?

Figyelt kérdés
Farkas fejű embertestű és nem beszél? Mi csoda ez?
2010. febr. 13. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem a minotauruszra gondolsz? az bika fejű
2010. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
esetleg vmelyik egyiptomi Isten?
2010. febr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is egyiptomból rémlik valami.
2010. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A minotaurusz az bika, ismerem a kentaurt is. S az egyiptomi istenség az meg sakál nem farkas.


farkas fejű vagy inkább felső testű emberszerű valamit keresek.

2010. febr. 13. 16:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az észak-amerikai indiánok meséinek gyakori főhőse a szélhámos Coyote, de ő prérifarkas fejű, és tudott beszélni. Kb olyan, mint a németeknél Till Eulenspiegel.


Másról nem tudok.

2010. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Feljegyzések állítólagos farkasemberekről [szerkesztés]

A görög mitológiában szerepel egy Lükaón nevű uralkodó aki nem hitt az igazi istenekben és elszánta magát, hogy kipróbálja őket egy adag emberi hússal, amit a tiszteletükre rendezett ünnepségen a sok étel egyikeként szolgáltak fel. A kannibalizmust mélységesen elítélték a világnak ezen a részén. Az istenek miután felfedezték a tiltott húst, Lükaón királyt farkassá változtatták.

Hérodotosz szerint i. e. IV.-V. században a Fekete-tenger partján élő őslakók varázslók voltak, kik évente néhány napra farkassá változtak, majd ha akartak vissza tudtak alakulni.

Ovidius (i. e. 43 – i. sz. 18) "Metamorphoses" című elbeszélő költeményében feljegyzett egy olyan alakváltozást, amely egy bűn megtorlásaként történt. A költeményben megemlékezik egy legendáról, amelyben rejtélyes alakváltozások szerepelnek a teremtés idejétől kezdve egészen Julius Caesar koráig.

i. sz. I. században id. Plinius író már valóságos lénynek írja le őket.

1793- Gilles Garnier. Gilbert egy erdei remete, otthonról elkóborolt gyermekeket falt fel. A szemtanúk elmesélték, hogy látták, amint Gilbert ilyenkor farkas alakot ölt. Elfogása után beismerte farkasember mivoltát, és mint boszorkányt 1793 januárjában elégették.

[link]

2010. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

S ha egy 4 éves kislány számol be arról rémülten,ohgy ilyen lényeket lát éjjel nappal? mit gondolsz róla?

Nem néz rémisztő filmeket ilyesmi. Születése óta "furcsa dolgokat" tapasztal anyuka. Szellemjáráshoz hasonlókat.

2010. febr. 13. 18:29
 8/12 anonim ***** válasza:
...én a helyedben, mindenképpen konzultálnák egy gyermek pszichológusal, biztosan tudna segíteni, ill. van a problémára megoldás.
2010. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom ilyen, két fiam van. Csak olvastam egy másik fórumon,hogy a kislány állítólag szellemeket lát és az általam ilyennek leírt lényeket.


Nem tudom az egész mennyire valóságos.

2010. febr. 13. 18:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Érdekelne az eset. Melyik fórumon olvastad?

Ezek a lények amúgy a bölcs farkasok. Már amennyire ebből a rövid leírásból ki tudtam következtetni.

2010. febr. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!