Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi az amivel...

Jehova tanúi! Mi az amivel legjobban egyet értetek az Iszlámban?

Figyelt kérdés
iszlám, Jehova, muszlim

2015. febr. 13. 10:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
mindkét vallás szerint nagyon nagy hite volt Ábrahámnak, az iszlám 3 napos ünnepet szentel ennek a hitnek. pl
2015. febr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Egyébként jól teszed, ha személyesen kérdezel meg tanúkat, a tégedet foglakoztató lérdésekről:-)


"Egy kicsit abszurd, hogy erre nem lehet válaszolni, mert pl mi van, ha egy tanú nem érti, hogy ez mit jelent? Akkor nem mondjátok el neki soha?" - Krisztus nevében imádkozni azt jelenti, hogy az imánink bármely részébe(elől, kozepén, végén) belefoglaljuk azt, hogy "Krisztus nevében, által" hallgassa meg imáinkat. Senki sem keresztelkedig meg addig, ameddig meg nem érti, mit jelent ez, és hogyan alkalmazhatja az életében. Egyébként ez Ksisztus minden tanításával is így van.


"Más meg azt kérdezte, hogyha nem Jézus nevében kérem, akkor az Isten nem teljesíti? Erre sem jött válasz." - de igen, idézve lett a János 15:16, sőt még egy Krisztusi tanítást is elküldök neked:

János 14:13

"És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiú által."

Ján 14:6, 14,

„Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet — válaszolta Jézus. — Senki sem juthat el az Atyához, csak általam. Bármit kértek a nevemben, megteszem nektek.” Jézus itt világosan kijelentette, hogy csak őáltala közeledhetünk az Atyához, s hogy kéréseinket az ő nevében kell előterjesztenünk.

vagy:

1Tim 2:5, „egy az Isten, egy a közvetítő is Isten és ember között: az ember Krisztus Jézus.” Tehát nem jön számításba senki más közvetítő Krisztus gyülekezetének a tagjai számára.

2015. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!