Miért ábrázolják Buddhát kövéren?
Nem germán származású volt, hanem szkíta (akiknek - még mielőtt kombinálni kezdenénk - az égvilágon semmi közük a magyarokhoz).
A kövér Buddha nem Sziddhárta, hanem a kínai mitológia Budai nevű alakja.
Vannak csontsovány buddhaszobrok is. Ez életének egy szakaszára utal, amikor csak napi néhány rizsszem volt az adagja.
"Nem germán származású volt, hanem szkíta"
Nem azt mondtam, hogy germán volt (légy szíves olvasd újra), hanem, hogy hasonlóan nézett ki (a szkíták is részben nordikusok voltak, persze nem csak azok, de a vezetőréteg igen).
Mint minden szimbólum a régiségben hármas tagolású. Test - lélek - szellem. Deréktól lefelé - test. Deréktól nyak / váll vonalig - lélek. Nyaktól felfelé szellem.
Ez egy sávot is kijelöl, tehát ha egy képen ábrázolt ember fejmagasságba emel valamit, akkor az már a szellemiségében jelenik meg. Buddát általában valamilyen kézjellel szokták ábrázolni.
Ha megfigyeled, akkor a Budda ábrázolásokon a lába úgynevezett lótusz ülésben van, ami két dolgot fejez ki. Egyrészt kifejezi azt, hogy a testiségét amennyire csak tudta visszafogta, amennyire ez fizikailag lehetséges. Sok ábrázoláson el is takarják, némelyeken, ha ábrázolják is nem kap nagy hangsúlyt. Inkább a modern ábrázolásokon igyekeznek eléggé groteszk módon kihangsúlyozni, hogy ott van a lába. Ez már inkább a modern kor materializmusa.
A test kövérsége vagy teltsége a lélek bőségét jelképezi. Ez a lélekről való tudását és bölcsességét fejezi ki. Már ha ezt akarják hangsúlyozni, ugyanis a legtöbb Budda szobor nem kövér alakzatban jelenik meg, tehát nem ez a jellemző ábrázolás, csak ez az ábrázolás terjedt el a nyugati világban. (Akárcsak a név, mivel a Budha az az angol kiejtése, nem kell bele 'H' és általában 1 vagy 2 'D'-vel ejtik keleten.
Fejét pedig gyöngyözött hajjal szokták mintázni. A gyöngyözött hajviselet itt a szellemiség fénykristály szerkezetét igyekszik ábrázolni, amely a megvilágosodott állapotot jelképezné.
---
Budda azt jelenti, hogy megvilágosodott. A történelem során sok Budda volt, ezek közül Siddharta volt az első, akit úgy is neveznek, hogy "Sakia Muni Buddas" vagyis a Sákják (Szakkák - Szkíták) bölcse Budda. Budda nevet kapta, nem a sajátja, mivel Szkíta tanítvány volt így nyilván megvilágosodás után kapta a Budda nevet.
---
Nincs közünk a szkítákhoz?? Na ne nevettess. Végül is teljesen véletlenül az öltözködéstől kezdve, a hadviselésen át a kultúránkig mi vagyunk a legközelebb hozzájuk. És a poén, hogy neked a fővárosod Buda.
Bár tény, hogy már nem sok Magyar él Magyarországon, úgyhogy tényleg el tudom képzelni, hogy neked semmi közöd ehhez, csak akkor kérlek ne nyilatkozz a magyarok nevében! Köszi!!
Anonymus
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!