Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A"Ne ölj" parancsolat tiltja-e...

Kútásó kérdése:

A"Ne ölj" parancsolat tiltja-e háború esetén az emberölést?

Figyelt kérdés
Gondolok itt honfoglaló, honvisszafoglaló, vagy honvédő háborúra.

2014. dec. 15. 12:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A Biblia nem menti fel az embert ha ölt. Semmilyen formában

/Kzitus/


1Sám 15,32

Sámuel pedig monda: Hozzátok ide előmbe Agágot, Amálek királyát. És elméne Agág kényesen ő hozzá, és monda Agág: Bizonyára eltávozék a halál keserűsége.

És monda Sámuel: Miként a te kardod asszonyokat tett gyermektelenekké, úgy legyen gyermektelenné minden asszonyok felett a te anyád! És darabokra vagdalá Sámuel Agágot az Úr előtt Gilgálban.

2014. dec. 15. 20:47
 12/20 anonim ***** válasza:

Ne keverjük össze a Héber iratokat a görög iratokkal


a Héber iratokban azért volt szükséges a "háború, mert Isten Ábrahám leszármazási vonalán igérte a Messiást, ha Izraelt megtámadták,vagy gátolták Isten akkori népét


Mivel a Messiás megszületett és elvégezte a feladatát, már nem kellett védelmezni a megoldást, és az igéretek beteljesedését.


ezen kivűl ha megnézed amit valaki irt a Héberek 11:33 részéből ott a :

hüségeseket sorolja fel Pál és nem azokat akik harcoltak, hanem akik a hitükkel az életüket kockáztatták öldöklés nélkül

2014. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ezek a "héber iratok" tartalmazzák az "Ne őlj parancsolatot is.

Ezek a "héber iratok"=Isten Igéje.

Minden felekezet kiválasztja belőle, ami neki tetszik, ami meg nem tetszik azt meg elveti.

Jézus viszont ezt tanította: gyillik nékünk minden igazságot betölteni.

2014. dec. 15. 21:41
 14/20 szp72 ***** válasza:

Ha figyelmesen olvassuk az Ószövetséget, akkor látható, hogy "Ne ölj" parancs ide vagy oda, néha ölni kellett, s a győztes csata Isten ajándéka volt.

Sokkal érdekesebb a kérdés, hogy Jézus engedi-e az ölést? Ő ugyanis az ellenség szeretetéről is beszélt.

Én azon az állásponton vagyok, hogy törekednünk kell az erőszakmentes életre, de sajnos időnként rákényszerülünk. Vannak helyzetek, amikor muszáj. Számomra világos, hogy például a rendőrség az egy szükséges rossz.

2014. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hát igen, a gárda is egy szükséges rossz, ahol a vidéki lakosságot a rendőrség nem tudja védeni a cigányok terrorizálásától. Nem lenne szükség ezekre, ha az emberek, nem lennének ilyen gonoszak, de sajnos az emberek olyanok, amilyenek.

Másfelől, a korabeli szentek, gyülekezetek az Úr természetfeletti védelme alatt állt, és így nem volt szükségük, biztonsági szolgálatra sem önvédelmi fegyverekre.


2kor11,24

„A zsidóktól ötször kaptam negyvenet egy híján.

Háromszor megostoroztak, egyszer megköveztek, háromszor hajótörést szenvedtem, éjt-napot a mélységben töltöttem;

Gyakorta való utazásban, veszedelemben folyó vizeken, veszedelemben rablók közt, veszedelemben népem között, veszedelemben pogányok között, veszedelemben városban, veszedelemben pusztában, veszedelemben tengeren, veszedelemben hamis atyafiak közt”

2014. dec. 16. 07:34
 16/20 A kérdező kommentje:
A "Ne paráználkodj" parancsolat sem tiltja aszexet, csak keretek közé szorítja.
2014. dec. 16. 07:40
 17/20 anonim ***** válasza:
63%
Ha azt akarjuk, hogy fentmaradjon a nemzetünk, akkor, ha megtámadnak, akkor érdemes védekezni, ez öléssel is járhat. A haza védelme szent kötelességünk. Különben elfogyna a Magyar. De, ha a háború arról szól, hogy raboljuk ki a szomszédot az olajért, az azért más, akkor nem kéne. A honvédőnél kell ölni, akkor nem kell odatartani a másik orcát, Isten nem a hülyék Istene. Ö sem akarná, hogy eltünjön egy nemzet.
2014. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Persze.


vagy lattal a tizparancsolat alatt aprobetus reszt?"


"A Biblia nem menti fel az embert ha ölt. Semmilyen formában. Az összes többit, mármint a kibúvókat, mint a háborúban való ölés, abortusz, az ember találta ki, a körülményekre hivatkozva. De Isten nem adott kibúvókat az embernek az öléssel kapcsolatban."



„A ki szidalmazza az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon.” (2Móz. 21.17)


„Szemet szemért, fogat fogért, kezet kézért, lábat lábért;” (2Móz. 21.24)


„Hat napon munkálkodjanak, a hetedik nap pedig a nyugodalomnak szombatja az Úrnak szentelt nap: valaki szombatnapon munkálkodik, megölettessék.” (2 Móz. 31.15)


„És ezt kell cselekednetek, hogy minden férfiút és minden asszonyt, a ki már férfiúval hált, öljetek meg.” (Bír. 21.11)


„Vénet, ifjat, szűzet, gyermeket és asszonyokat öljetek meg mind egy lábig, de azokhoz a férfiakhoz, a kiken a jegy van, ne közelítsetek, és az én templomomon kezdjétek el." (Ezék. 9.6)


„És kövezze meg őket a gyülekezet, és vagdalják össze őket fegyvereikkel; fiaikat és leányaikat öljék meg, és házaikat tűzzel égessék meg.” (Ezék. 23.47)

2014. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%
Értem, tehát, ha háború van, akkor nézzem el, hogy elvesznek mindent, megölik, megerőszakolják a feleséget, gyereket, élve megnyúzzák az embert és kitömik szalmával(volt ilyen). Én tartsam oda a másik orcámat is. Persze, ha vége a háborúnak, azért bocsássak meg az ellenségeimnek, tegyek velük jót, áldjam őket. Szerinted egy háborúban ilyen hozzáállással meddig maradna fent egy megtámadott nemzet?
2014. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

A ,,Ne ölj'' parancsoltahoz nem kellenek apró betűs részek. Mindenki úgy fogja fel ahogy tudja, most úgy sincsen háborús helyzet, ha meg lesz, akkor önvédelemből szerintem meg LEHET ölni az ellenséget. Különben saját magamat öl mrg az ellenség ,,Legyetek bárányok de ne birkák!'' Másrészt akkor is ölsz szó szerint, ha kimész és eltaposol egy bogarat, hangyát akár véletlenül, akár direkt. Természetesen ez nem bűn. Isten maga mondta, hogy uralkodjunk az állatok felett. Bár szerintem akkor se jó dolog megölni az állatokat, mégis szükség van húsra.

Úgyhogy szerintem a háború egy kicsit


kivételes eset ezzel kapcsolatban

2016. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!