Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a kedvenc Biblia Versetek?

Melyik a kedvenc Biblia Versetek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

János Apostolnak közönséges első levele » 3. fejezet

16

Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Ő az ő életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért.

17

Akinek pedig van miből élnie e világon, és elnézi, hogy az ő atyjafia szükségben van, és elzárja attól az ő szívét, miképpen marad meg abban az Isten szeretete?

18

Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.

19

És erről ismerjük meg, hogy mi az igazságból vagyunk, és így tesszük bátorságosakká ő előtte a mi szíveinket.

20

Hogy ha vádol minket a szív, mivelhogy nagyobb az Isten a mi szívünknél, és mindent tud.

2014. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Sok ilyen van, de jelenleg:

Zsoltárok 10:14

Hiszen te látod a bajt és a nyomorúságot.

Figyelsz, hogy kezedbe vedd azokat.

Rád bízza magát a szerencsétlen+, az apátlan fiú,

Te lettél segítsége.

2014. dec. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 KZitus ***** válasza:
Kösz Lucifer, nagyyon szépet választottál.:-)
2014. dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia!


"Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket."

(Zsid. 4:7)


A teológiai szakdolgozatomat Dániel könyve 5. fejezetének írásmagyarázatából írtam. (ha valakit érdekel: [link] )

Ez a fejezet megtanít arra, hogy bár az Isten szeretete határtalan, - az ő hívó szava nagyon sokáig, és ismételten szól - ne játszadozzunk a szív megkeményedésével, mert lehet hogy holnap már késő. Már nem halljuk Isten szavát, mert megkeményedett a szívünk, és legközelebb már csak az Ítélet Napján halljuk, amikor a tények kényszerítő ereje alól nem lehet kitérni, sem jobbra , sem balra, és meg kell hajolni az igazság előtt.


Üdv. Péter

2014. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Természetesen az, amit Ő adott nekem:

Veled leszek, nem hagylak el. Csak légy igen bátor és erős. Józsué 1,5-7


A másik, amelyiket szintén tőle kaptam:

Mert nem szégyellem az evangéliumot, hiszen Isten ereje az minden hívőnek üdvösségére. Róma 1,16

2014. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Ungváry ***** válasza:

" Kicsoda olyan Isten, mint te, a ki megbocsátja a bűnt és elengedi öröksége maradékának vétkét?! Nem tartja meg haragját örökké, mert gyönyörködik az irgalmasságban!"(Mik.7:18)


Ez az ige elég közel áll a szívemhez.


Üdv!

2014. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Most éppen: Jel 22.17: És a Lélek és a menyasszony ezt mondják: Jövel! És aki hallja, mondja: Jövel! És aki szomjúhozik, jöjjön el; és aki akarja, vegye az élet vizét ingyen.
2014. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Zsolt.37-

3.

Bízzál az Úrban és jót cselekedjél; e földön lakozzál és hűséggel élj.

4.

Gyönyörködjél az Úrban, és megadja néked szíved kéréseit.

5.

Hagyjad az Úrra a te útadat, és bízzál benne, majd ő teljesíti.

6.

Felhozza a te igazságodat, mint a világosságot, és a te jogodat, miként a delet.



Móz.1.28

15. És ímé én veled vagyok, hogy megőrizzelek téged valahova menéndesz, és visszahozzalak e földre; mert el nem hagylak téged, míg be nem teljesítem a mit néked mondtam.


Zsolt145-

15. Mindenki szemei te reád vigyáznak, és te idejében megadod eledelöket.

16. Megnyitod a te kezedet, és megelégítesz minden élőt ingyen.

17. Igaz az Úr minden ő útában, és minden dolgában kegyelmes.

18. Közel van az Úr minden őt hívóhoz; mindenkihez, a ki hűséggel hívja őt.

19. Beteljesíti az őt félőknek kivánságát; kiáltásukat meghallgatja és megsegíti őket.

20. Megőrzi az Úr mindazokat, a kik őt szeretik; de a gonoszokat mind megsemmisíti.

2014. dec. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

KorII.3-

17. Az Úr pedig a Lélek; és a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.

2014. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Malakiás próféta könyve 4. rész


1. Mert ímé, eljön a nap, lángoló, mint a sütő-kemencze, és olyanná lesz minden kevély és minden gonosztevő, mint a pozdorja, és megégeti őket az eljövendő nap, azt mondja a Seregeknek Ura, a mely nem hagy rajtok gyökeret, sem ágat.

2. És feltámad néktek, a kik félitek az én nevemet, az igazságnak napja, és gyógyulás lesz az ő szárnyai alatt, és kimentek és ugrándoztok, mint a hízlalt tulkok.

3. És széttapodjátok a gonoszokat, és porrá lesznek lábaitok nyomása alatt azon a napon, a melyet én szerzek, azt mondja a Seregeknek Ura.

2014. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!