Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus JÓ (volt) vagy...

Jézus Krisztus JÓ (volt) vagy rossz?

Figyelt kérdés

Máté 19: 16.

És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek?

17.

Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten.


Ha Ő jó volt, akkor Ő Isten. De ha nem volt jó, vagyis rossz volt, akkor Ő nem Isten.

De ha rossz volt, akkor mi volt a bűne??



Nem tudom érzitek e, de ez a kérdés inkább azoknak szól, akik nem hisznek Jézus istenségében.

A kérdés nem provokáció.


2014. okt. 6. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem arra utalt, hogy igazán JÓ csak az Isten lehet, Jézus viszont nem isten.


Nem vagyok vallásos.

2014. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A "Szentírást" megannyiszórakoztató átirát, de ez talán nem véletlen.

Az Isten egy, de három személy. Lehet, h az emberi létarra van predesztinálva, hogy nem lehet jó? Nekem ez a két magyarázat ugrik be.

2014. okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem találkoztam még vele.
2014. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tevedes...Latod abba a hibaba estel mint a gazdag ifiju....

Nem veszed eszre hogy itt Jezus vizsgaztata a kerdezot:mert ha felismerte volna Jezusban a megvaltott tudhatta volna hogy Isten-nel all szemben igy valaszolhatott hogy azert mondja jonak mert Isten fia...

De az ifiju csak mestert latott benne nem a Megvaltot...

2014. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Angelo84 ***** válasza:
Csak arra hívta fel a figyelmet Jézusunk, hogy nem a személye a mérvadó, nem a "kézzelfogható" Jézus, hanem a Krisztus, ami benne munkálkodik, mert ugye Krisztus, vagyis az Ige, EGY az Istennel(János evang. első fejezet eleje).
2014. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mokrativ válasza:
100%

Ez kismiska moralizálás Máté 10: 34-36-hoz képest.


"34.

Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.

35.

Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;

36.

És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe."

2014. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó


ennek az idézetnek az az értelme, hogy Jézus Krisztus tudta, ha igazán Öt fogják követni az emberek, hogy még a saját családjuk is sokszor el fog tölük fordulni.


Kedves kérdezö, Jézus Krisztus a figyelmet nem saját magára akarta fordítani sohasem, hanem Atyjára Jehova Istenre.


Sok vita van ezen az oldalon a Jézus istenségére vonatkozóan.


Jézus Krisztus amikor a Földön volt tökéletes ember volt. Ezt a Róma 5 részéböl is felismerjük.


Semmilyen büne nem volt, tökéletes ugyanakkor alázatos ember volt.


Nem Istennek tartotta magát, hanem az Isten Fiának, söt úgy nevezte magát, hogy az "emberfia"


A farizeusok vádolták Öt azzal, hogy Istennek tartja magát. Jézus védekezett és a Zsoltárok 82:6,7 versét idézte melyet megtalálunk a János 10 részében.


Itt azt a tényt hozta fel védelmére, hogy Isten még a befolyásos földi bírákat is az "isten" címmel illete meg. Az Isten kifejezés hatalmasat jelent.


Ebböl ered aztán a sok félreértés. Jézus Krisztusnak természetesen joggal jár az Isten cím, mert hatalmas. De ez nem jelenti azt, hogy egyenlö a hatalmasabb mindenható Atyával. Ez két teljesen különálló személy, mint apa és fia....mégha nagyon is hasonlítanak egymásra.

2014. okt. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Néhány idézettel nem lehet egy elődönteni, hogy valaki jó vagy rossz.

Ilyen értelemben a kérdés kissé provokatív.


Jézus a vallások nagy része és a Szentírás szerint is jó volt.


Ettől a kérdés még érdekes.

2014. okt. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Miért igazított helyre Jézus egy embert, aki ’jó Tanítónak’ nevezte? Azzal, hogy Jézus visszautasította ezt a hízelgő címet, Atyját dicsőítette, és jelezte, hogy az igaz Isten a forrása minden jó dolognak. Ezenkívül arra az alapvető igazságra irányította a figyelmet, hogy kizárólag Istennek, mindenek Teremtőjének van joga irányadó mértékeket szabni arra vonatkozóan, hogy mi a jó és mi a rossz.

A Luk 18:18, 19 is fontos

2014. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ling-ce ***** válasza:
Jézus azért nem fogadta el a jó jelzőt mert nem akarta megdicsőíteni Önmagát. Őt az Atya dicsőítette meg (többször is). Jézus nem volt se jó, se rossz, Ő Szent volt. Az Ártatlan Bárány. Isten egyszülött Fia (tehát maga is Isten) az Ajándék a világ életéért.
2014. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!