Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért küldte Isten a prófétákat?

Miért küldte Isten a prófétákat?

Figyelt kérdés
Összességében nézve mi volt a feladatuk?
2014. szept. 26. 11:49
 1/7 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A próféták Isten üzenetét adták át az embereknek. Jehova prófétákat nevez ki, hogy ítéletüzeneteket, valamint a tiszta imádattal és a messiási reménnyel kapcsolatos üzeneteket hirdessenek ki.


A prófécia jövőben bekövetkező eseményekről jövendöl, még a megtörténtük előtt jelzi őket. A megbízható prófécia egy ihletett üzenet írásban vagy szóban, mely Istennek az akaratát és szándékát tárja fel. A Biblia próféciái egyebek közt azonosítják a Messiást, megjövendölik, mikor fog megjelenni, rámutatnak, mikor lesz „a világrendszer” vége, és közlik Isten ítéleteit Máté 24:3; Dániel 9:25.

2014. szept. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudtad, hogy a jehova szónak a jelentése Örökkévaló és ez egyik Isten megnevezése és hogy nagyon sok van neki, mint például:

Adonáj: Úr, Uram

ELOHIM: Isten

EL: Isten; Isten; aki hatalmas; erő

EL ELYON: A Felséges, Magasságos ( Isten )

EL OLAM: Az Örökkévaló Isten

EL SHADDAI: A mindenható Isten

JEHOVA ELOHIM: Legfelsőbb ISTEN,vagy



Teremtő Isten

Szabadító Isten

Erős Isten

Örökkévaló Atya


És azt tudtad, hogy Jézus is Örökkévaló? Se kezdete, se vége, ő az alfa és az omega, mert ő maga Isten.

2014. szept. 26. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, most Te tulajdonképpen mit is akartál kérdezni?


A prófétákról, vagy a Biblia Istenét a Fiával újra összekeverö nézetröl?


Ha ilyen jártas vagy, megmagyarázhatod azt is, hogy miért írja a Biblia Jézusról, hogy az Isten teremtésének a KEZDETE?

Megmagyarázhatod hogy miért cselekedte Jézus az Atyja akaratát?

Jézus miért nem tudott egyes dolgokat, csak az Atyja?


Jézus miért nem határozhatott egyes dolgokban? ..... ach már unalmas ez a téma. :(

2014. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is unlak téged grkaty. Azt, hogy vak vagy és sötét. A szíved. Benned semmi szeretet nincs és így hirdeted Jézust. Ja, nem is őt, hanem valami elmebeteg idiótát, akit ti jehovának neveztek.

Nincs közöd Istenhez, nem ismered. Amit leírtam, az azért volt, mert a társad Isten helyett egy megnevezését használta már megint és gondoltam megismétlem neki azt, amit tudni illene nektek is, hátha egyszer felfogjátok.

Isten mindenki arra méltót kiszabadít a szektátokból, ti viszont nem véletlenül csücsültök még benne.

2014. szept. 26. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö.


Hogyan itélhetsz Te engem? Milyen jogon? Ki vagy Te? Isten talán?


Honnan tudod Te azt, hogy én szeretem-e Jézus Krisztust?


Nyisd ki kérlek egy pillanatra a szemedet és elolvashatod amit írok: IGEN szeretem, tisztelem Jézus Krisztust, Jehova Istennek a Fiát, mint királyomat Uramat, és mint a gyülekezetnek a Fejét.


Nézd Te magadért felelsz, én is.


Én arról nem tehetek, hogy Te gyülölöd a Jézus KRisztus Atyját, ezért Te felelsz.


De figyelmedbe ajánlom a Jehova Isten ellenségeinek szánt Zsoltárok 83:18,19 versét: "Szégyenüljenek, és piruljanak ..... hogy meg tudják azt, hogy Te, kinek neved Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész Földön" Károli


Ne hagyd kérlek hogy ennyire uralma alá vegyen Téged a gyülölet. Tudod mit mondott Jézus Krisztus, az én Királyom? Akit nagyon is szeretek? "Ne itéljetek, hogy ne itéltessetek"

2014. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
üdv, a Jehova név nem azt jelenti, hogy örökkévaló. Ennek pontos jelentését még a tanúk sem értették meg rendesen, elég összetett a jelentése, semmiképp sem egy egy szóval visszaadható cím, vagy rang.
2014. szept. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves grkaty!


Isten teremtésének a kezdete Jézus (tehát Alfa), olyan értelemben, hogy a Földet is, és rajta az embert is ő formálta, ő alkotta meg. És azért Omega (azaz a vége), mert ő jön majd vissza a világ végén, hogy megítélje az embereket cselekedeteik és szívük milyensége szerint, valamint azért, hogy újjáteremtsen mindent, ahogyan azt a Jelenések könyvében olvashatjuk. :)

2014. szept. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!