Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagy református legyek?

Katolikus vagy református legyek?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb vallás a katolikus vagy a református?? Melyiket ajánlatok? Miben különbözik a kettő, és miért??

2014. szept. 15. 15:32
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Katolikus vagy református legyek?"


Egyik se. Egyházhoz akkor akarjál csatlakozni, ha megismerted, és elfogadod a "szabályait". Ehhez nagyon sokat kell olvasni, nem árt mindkét egyház néhány hittanóráján részt venni, ismerkedni. És amikor valami halvány fogalmad lesz majd a dologról, akkor tedd fel újra a kérdést.

2014. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyik se.Nincs olyan,hogy "jobb vallás".
2014. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szp72 ***** válasza:
45%
Én azt mondanám legyél katolikus, de gondold meg, mert én elfogult vagyok.
2014. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Inkább református... de ha olvasod az Újszövetséget, azt fogod látni, hogy inkább az számít, hogy Jézushoz tartozol-e vagy sem.


Én keresztény vagyok, pünkösdi és református tanításokat látom a legbiblikusabbaknak, de ha megkérdeznének az utcán, hogy milyen egyházhoz/felekezethez tartozok, inkább válaszolnám azt, hogy Jézus Krisztus Egyházához tartozok.

2014. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 szp72 ***** válasza:
Inkább legyél jó református, mint rossz katolikus, ez utóbbiból ugyanis már több van, mint kellene.
2014. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
A katolikus és a református egyház sem vallás. A vallás az, hogy hiszel Istenben ez esetben. Nem kell egyház sem templom sem közvetítő Istenhez, mert ahogy Jézus is mondta mindenki egy Istennel, mindenkiben ott él csak figyelni kell rá és kérni tőle meg hagyni, hogy segítsen.
2014. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 megfelelő ***** válasza:
Előbb keresztény legyél, Jézus tanítványa.
2014. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
üdv, miért merült fel benned egy ilyen kérdés? házasodol? Istenben egyébként hiszel?
2014. szept. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, igen hiszek Istenbe, és azért szeretnék mert érzem hogy szinte kötelességem
2014. szept. 16. 18:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó ember!
2014. szept. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!