Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ajánlana nekem Budapesten egy...

Ajánlana nekem Budapesten egy jó keresztyén gyülekezetet, ahova járhatnék?

Figyelt kérdés
2014. aug. 25. 19:23
1 2
 1/16 megfelelő ***** válasza:
Golgota állítólag jó.
2014. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kzs ***** válasza:
33%

Mindenképp pünkösdi-karizmatikus-neoprotestáns keresztény egyházat ajánlok.

Név szerint a Hit Gyülekezetét (Bp. Gyömrői út 69).

2014. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem bármelyik gyülekezet szívesen fogad. Én személy szerint Gödöllőre járok, az Örs vezér térről kb. 40 perc alatt ott van a HÉV, itt nagyon sok fiatal van és szeptember 6-án éppen ifjúsági nap lesz!

Ha Gödöllő is szóba jöhet, akkor: [link]


Szeretettel várunk!


Üdv. Péter

2014. aug. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Golgota,és még egyszer Golgota.

Vagy valamelyik Babtista közösség.

2014. aug. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Golgota.
2014. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Hoffman József ***** válasza:

Fővárosi Baptista Gyülekezet

www.fovarosibaptista.hu

2014. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A Biblia Szól-t. A Golgota u. 3. szám alatt találhatod meg őket.

Nagyon szeretem őket, korábban a baptistákhoz jártam, de nem bántam meg, hogy most már ide járok.

Ami jót tudok róluk mondani:

-csakis a Bibliát veszik alapul,

- a kegyelmet hirdetik

- egy missziós beállítottságú gyülekezet, fontosnak tartják, hogy eljusson az emberekhez az evangélium,

-nagyon befogadóak, barátságosak


Mondjuk az is sokat számít, hogy neked mik az "igényeid", mit tartasz fontosnak egy gyülekezetnél.

2014. aug. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Bocs, de elfelejtettem mellékelni az alábbi linket:

[link]

Itt többet is megtudhatsz róluk.

2014. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hit gyülekezetét kerüld el nagy ívben,retk*s zsidó banda:) úgy csapják be az embereket ahogy csak lehet.Ja és magyarellenes mind.
2014. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kzs ***** válasza:

@ Előbbi


Igen?? Na akkor tisztázzuk!


Ezt írod: "retkesek"

> Nem retkesek: rendszeresen mosakodnak, és a piacra se járnak retekért többször, mint ahogy a többi ember szokott. Vagy láttál te a közvetítések során embereket retekkel az ölükben ülni?

----------

Ezt írod: "zsidó banda"

> Nem igazán. Nem a zsidó vallást tanítja. Ugyanis a zsidó vallásnak az az alapja, hogy Törvény által (vagyis a Mózesi törvények által) tartatunk meg.


Ezzel szemben a Hit Gyülekezete azt tanítja, hogy kizárólag kegyelem által, Jézus Krisztusba való hit által tartatunk meg.

Úgyhogy nem zsidó.

----------------

Ezt írod: "banda"

> Egyem a vicces kedvedet. Vagy ez a szó hogy banda, inkább az András férfinévnek a másik becézett formája? (Nem "bandi", hanem "banda")

Bocsi, de nemcsak András nevű emberek járnak oda...

-------------------

Ezt írod: "úgy csapják be az embereket ahogy csak lehet."

> Ó köszi az észrevételedet. Igaz hogy én magam 2001 óta járok oda, de még sohasem csaptak be.


Szerintem Isten Igéje sohasem becsapós, hanem maga az igazság, ami csak javunkra válhat. Jézus maga mondta: "Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem Istennek minden Igéjével, ami Isten szájából származik"

A keresztről való beszéd élet nekünk - ezt Pál apostol mondta.

----------

Azt írod: "magyarellenes mind"

> komolyan?? Húúúú... akkor mellékelj - légyszíves - 1 (azaz egy) magyarellenes kijelentést, ami elhangzott bármelyik Istentisztelet-közvetítésen!


A Hit Gyülekezete mind a mai napig a Bibliát hirdeti, és keresztény-erkölcsös életvitelre buzdít.

Bárki, bármikor fordulhat bármilyen életvezetési tanácsadással, és soha senki nem kapott se hazaellenes, se emberellenes tanácsot.


A Hit Gyülekezetében elhangzott imák minden esetben a magyar nemzet felemelkedését szolgálta: a vezető lelkész konkrétan, egyértelműen kéri - minden esetben - Isten áldását a magyarságra.

De ha ez nem így van: íme, mellékelj bármilyen ellenkező értelmű üzenetet! (nem fogsz tudni, mert nincs)

-------------

Úgyhogy a kérdező NE KERÜLJE EL a Hit Gyülekezetét!


A Hit Gyülekezete ugyanis a neoprotestáns-pünkösdi-karizmatikus jellegével a lehető legnagyobb meggyőződéssel és komolysággal igyekszik ellátni Krisztus Testének feladatát itt ezen a földön.


Dicséretei, tanításai, imái mind-mind megfelelnek a SzentÍrásban foglaltaknak. Amellett tisztességes, becsületes egyház, erkölcsi keresztény életvitelre sarkall.

2014. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!