Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért itélitek el a Jehova...

Miért itélitek el a Jehova Tanuit?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem ítéljük el őket, csak sorozatban vannak cáfolva a hazugságaik, amiket ide írnak és mi ezeket a hazugságokat ítéljük el, mert szándékosak. Mivel ezek az emberek benne AKARNAK maradni a hazugságokba, csak mert mondjuk jó poszton vannak a szervezeten belül, ezért ez már következmény, ha a reakció feléjük irányul.
2014. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Én nem ítélem el őket, múltkor beszélgettem párral, az egyik csajt nagyon megdugtam volna..
2014. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Mindenkit elítélek, aki vallásos.

Hehe.

2014. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem azért ítélik el sokan őket, mert nem értik a NEM szót.

Nyomulósak.

Engem konrkétan marhára nem érdekel miben hisznek, hogyan teszik tönkre a saját életüket vagy nem, de engem hagyjanak békén. Állandóan kopogtatnak, felverik a gyereket alvás közben, nem tudunk tőlük nyugodtan sétálni az utcán, mert ott korzóznak és ránk akaszkodnak. Szívesen elbeszélgetnék velük mindenféle témáról (mert szeretek emberekkel beszélgetni), de velük csak egyvalamiről lehet, ami pedig szerintem mindenkinek olyannyira a magánügye, hogy a legbelsőbb családon kívül senkinek semmi köze hozzá. Ők viszont nem értik meg, hogy engem ez a téma nem érdekel, pedig mindig igyekszem kedves lenni.

Nekem ez a tapasztalatom, lehet, hogy másoknak is?

2014. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Mert egy rakás arrogáns, képmutató idióta. Tapasztalatból beszélek.
2014. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
77%
Ameddig szépen kérem meg ôket, hogy ezt a címet legyenek szívesek elfelejteni, semmi. Mindig visszatérnek, mostmár ott tartok, hogy ha meglátom, hogy ôk azok, szitkozódva megyek ki..ez többnyire bejön, de nagyon nyomulósak, baromi idegesítô!!!
2014. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Én speciel nem ítélem el a Jehova Tanúit. Az nagyon gyerekes viselkedés lenne, hiszen ha mindenkit elítélnék, aki nem ért velem egyet valamiben, akkor az egész világot gyűlölnöm kéne. :)

Mások viszont azért ítélik el őket, mert hamis dolgokat terjesztenek és valóban: akkor sem akarnak elszakadni tőlük, amikor azokra rábizonyítják, hogy hamisak.

2014. júl. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 openyoureye ***** válasza:
Mert aki bűnt követ el az bűnös. Nem maga a bűn az elítélendő, hanem az aki véghezviszi. És ezek a jehovisták a hazudozásikkal folyamatosan ezt teszik. Mikor fogják már fel végre, hogy senkit sem érdekel az égvikágon az a hülyeség amit ők terjesztenek? Rosszabbak mintha a falnak beszélnénk, mert a fal legalább nem érti hogy húzzanak el, ők valszeg igen, mégis visszajönnek. Hát meg is érdemlik amit kapnak utánna.
2014. júl. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mint ahogy látod te is mindenkinek van oka "nélkülözni".

Az én véleményem az rólatok(mert ugye te is tanú vagy) hogy az agresszivitásotok mellett istenkáromlók vagytok. Ami azt jelenti,hogy megtagadjatok a megtestesült Istent,Jézus Krisztust.

Az Őrtorony a hamis prófétátok székhelye és ti ennek a hamis prófétának vagytok az előljárói.

Az,hogy te már döntöttél és abban hiszel amiben akarsz az engem nem igazán tud már zavarni. De viszont az,hogy te becsapsz más felkészületlen embereket az viszont már zavar és emiatt haragszom rátok legjobban.

A Jehova tanúi a rendszerváltás után szabad kezet kaptak. Ugye a kommunizmus tagadta Isten létezését és bizony sok kommunista országba még a templomokat is döntöttek rakás számra(lásd pl. Románia) nos mivel az emberek tiltva voltak a Bibliai ismeretektől, egy egész generáció mint pl az enyém úgy nőtt fel.hogy halvány gőze sem volt,hogy mi az a Biblia. Nagyon kevesen voltak akik a tiltás ellenére nem fordítottak hátat Istennek,de a többség tudatlan volt a kereszténységgel kapcsolatban. Megtörtént a rendszer váltás az Őrtorony szabad kezet kapott Európa volt kommunista országaiba is és megkezdődött a "jehovizmus"szinte ugyan azt tanította mint a kommunizmus csak Lenin helyett Jehovát istenitették. A tudatlan embereknek tetszett ez az új "isten"és szépen rengetegen beléptek a jehovizmus új pártjába. És a számok nagyon szépen bizonyítják is ezt. A jehovizmusban is az ördög keze van benne mint ahogy a kommunizmus is az ő ötlete volt. Ígérni ígért de mi lett belőle...? A jehovizmus is ígér sokmindent de megfeledkezik a mennyről és helyette egy tökéletes földi élettel biztatja híveit. Miközben Jézus pont az ellenkezőjére tanított. Ezért haragszom..

2014. júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

T. utolso hozzaszolo!

Nagyon nem ismered Jehova tanuinak a tanitasat. Ha olvasnad a Bibliat, rajonnel, hogy azt tanitjak, ami a Bibliaban benne van. Most nem a mi altlunk forditott Bibliarol beszelek, hanem a Karoli-fele Bibliarol. Mert amig nem volt meg a mi altalunk forditott Biblia, a Karolit hasznaltuk. Es erdekes modon, abbol is ugyan azt tanitottuk mint most a mienkbol? Vajon hogyan lehetseges ez?

Pontosan mi tanitjuk az igazsagot. Mert a Biblia nem ir "haromsagrol", nem ir "tuzes pokolrol" ahol az emberek szenvednek. Tisztan, erthetoen leirja, mi tortenik azokkal akik meghaltak. Hol vannak, milyen allapotban.

Nem irja, hogy a lelkunk a halalunk utan tovabb el, pont az ellenkezojet irja le.

Azt is rosszul tudod, hogy mi nem fogadjuk el Jezust, mint aki testet oltott. Dehogynem fogadjuk el. Pontosan tudjuk, hogy lejott a mennybol, felaldozta magat ertunk.

Csak nem fogadjuk el, hogy O azonos lenne Istennel. Mert a Biblia vilagosan leirja, hogy O a teremto Isten fia, a legelso teremtmenye. Tehat Jezusnak volt kezdete, mert megteremtette Isten.

Elismerjuk Urunknak es kiralyunknak, hiszen Isten a mennybemenetele utan Kirallya es fopappa tette ot, es neki adta azt a jogot, hogy majd az iteletet vegrehajtsa Satanon es demonain, valamint a gonosz emberi tarsadalmon.

Meghajolunk elotte, hodolunk neki. De a hodolat nem azonos az imadattal. Maga Jezus mondta: "egyedul Istent imadd, es csak neki szolgalj."

A hodolat azt jelenti, hogy elfogadjuk a magas rangjat, elismerjuk nagysagat, es ertekeljuk amit ertunk tett. O a gyulekezetek feje.

Tehat nagyon sok mindennel nem vagy tisztaba. Gondolom hallomas utan itelkezel. Ha venned a faradtsagot, hogy magad gyozodj meg a dolgok allasarol, utana jogosan mondhatnal iteletet. De gondolom igy konnyebb vadaskodni. Udv:Judit!

Meg annyit: az Ortorony folyoirat csak egy segedeszkoz. Olyan mint amilyent mas vallasok is kiadnak a tanulmanyozas megkonnyitesere. A Biblia az alap. Egy egy Bibliaverset, vagy tortenetet vizsgalunk meg, kizarolag Bibliai alapon. Ez a folyoirat segit jobban megertenunk a Bilbiat azzal, hogy alaposan kitargyaljuk az adott reszt.

2014. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!