Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Le tudná nekem írni pontról...

Le tudná nekem írni pontról pontra a Jelenések könyvének történéseit röviden?

Figyelt kérdés

Pl: -ez történt, ez ezt csinált, az azt csinált

-utána ez történt, ez ezt okozta

-ez történt, ez meg ez összecsapott

Persze a fontos részleteket le lehetne írni. Egyszerűen nem találok olyan leírást, ami részletesen kifejtené az eseményeket néhány mondatban, de ne legyen túl részletes, 10 oldalnyi terjedelmű.



2014. jún. 27. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10 oldal? 10 A4-es oldalon az egész Jelenések könyve elfér!


[link]

2014. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dr.Almási Tibor, Jelenések Könyve magyarázata.

Két kötet.

Megrendelhető:


[link]

2014. jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]

Valami ilyesmire gondoltam. Itt azért konkrétan pár szóban le van írva, hogy a pecsétek felnyitásakor mi történik, meg ilyenek. De itt kicsit kavart érzek, hogy mi mi után jön. Valami hasonlót várnék, csak a sorrendre is kíváncsi volnék.

2014. jún. 27. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Először is azt kell tudnunk, hogy a Jelenések könyvének értelmezésére többféle iskola létezik.


A preaterista (múlt idejú) magyarázat - amelyet a nagy egyházak, például a Katolikus Egyház is vall a látomások történeti teljesedését összességében a Római Birodalom idejére teszi, tehát körülbelül 1500 évvel ezelőtt beteljesült. E magyarázat szerint tehát például a 2-3. fejezetben szereplő levelek történetileg csak a János apostol korabeli gyülekezetekhez szólnak, a 13,1-10 szakaszban szereplő vadállat a Római Birodalom, a 18. fejezet Róma bukását jövendöli meg.


Van egy másik irányzat, - amely ha jól tudom, a neoprotestáns egyházak körében népszerű - az u.n. futurista nézet. Ennek az értelmezésnek az a lényege, hogy a látomások teljesedését a összeségében a jövőbe teszik. Valójában ugyanarról beszélünk, mint az előző irányzat esetében, csak míg ott a látomások teljesedése a távoli múltba van helyezve, addig itt a távoli jövőbe. E magyarázat szerint péládul a 13,1-10-ben szereplő vadállat az "antikrisztus", rendszerint egy személyt értenek alatta, aki még nem jött el. E magyarázat már eleve ott elcsúszik, hogy a ránk maradt apokaliptikus irodalmakban és kommentárok szerint a vadállatok mindig valamilyen hatalmat jelképeznek. Ilyen értelemben tehát a preaterista magyarázat helyesebbnek bizonyul, de nem tökéletes.


Én a magam részéről az u.n. történeti-folytatólagos értelmezést részesítem előnyben. Ezt az értelmezést fogadjuk el mi adventisták, amelynek több 1700 éves hagyománya van, jóval régebbi, mint a preaterista vagy a futurista iskola. Az ókeresztény korszakban a 304-ben mártírhalált halt Victorinus püspök volt a legelső, így így értelmezte a Jelenések könyvét. Ugyanez igaz Beda Venerabilis (kb 673-735) teológusra, de Dante Alighieri-re (1265-1321) is igaz lehet, hiszen a Jel 17 értelmezése ezt látszik alátámasztani. Továbbá ez az értelmezés népszerű volt még az előreformációs és a reformációs mozgalmak körében is. Az értelmezés lényege, hogy a Jelenések könyve folyamatokat mutat be, így nem lehet egzakt módon összességében a múltba vagy a jövőbe tenni. A látomásokra ugyanis az jellemző, hogy lineáris, és ha az egyik véget ért, akkor a következő visszatér ugyanarra a témára, de azt kiegészítve. Erről az értelmezésről itt olvashatsz, ha érdekel:


[link]


Tegyük hozzá persze, hogy a Jelenések könyve azt mutatja be, hogy Isten megváltási terve hogy ér célba. Éppen ezért meg kell keresnünk a könyvben a nekünk szóló üzenetet is, a történelmi értelmezés mellett.

2014. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Jelenések könyve,nem Kronológiai sorrendben íródott,ezért nehéz megérteni tisztánlátni.

Csak azok tudják valahogy egy kicsit meg érten akik az Ószöv.és Új szöv el is tisztában vannak.

nagyon kell figyelni az események sorrendjére.

Ki az Isten ,ki a Bárány,mikor lesz az Ö vissza jövetele,a szentelk fltámadása,stb,""nekünk kell a zárba a kulcsot beilleszteni""

Hitből Élsz?

2014. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válaszoló vagyok


Szerintem a Jelenések könyve a Biblia egyik legkönnyebben érthető könyve, >annak<, akik tisztában vannak az értelmezési kulcsokkal.


Először is ismernünk kell azt a történeti hátteret, amiben a könyv keletkezett. Másodszor szükséges az Ószövetség ismerete, mivel a könyv az Ószövetség nyelvezetérre lett kódolva. A korai keresztények nagyon jól ismerték az Ószövetséget, az volt a Bibliájuk. És harmadszor ismernünk kell a könyv szerkezetét is. A kutatás ma már nyilvánvalóvá teszi, hogy a könyvnek khiasztikus szerkezete van, amely segít az értelmezésben. Ezen felül a Jelenések könyvének lineáris szemlélete van.


Azt gondolom, akik ezekkel a kulcsokkal tisztában van, az meg fogja érteni a Jelenések könyvét.

2014. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!