Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » JEZUS egyenlo ISTENNEL? A...

Tanu kérdése:

JEZUS egyenlo ISTENNEL? A haromsag tana legalabbis errol beszel.

Figyelt kérdés

2014. máj. 23. 15:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1.

Sokszor felhozzák ezt a verset a háromság bizonyítására:

János 17:21

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mibennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél el engem. "

Viszont, ha szó szerint értjük az egyenlőséget, akkor Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel.

2.

Mikor tanítványai megkérdezték Urunkat, hogy mikor jön el a vég, azt mondta, hogy azt senki sem tudja, csak az Atya. Ha egyenrangú vagy egyenlő Istennel, akkor hogy-hogy csak az Atya tudta?

3.

Amikor az Ördög megkísértette Jézust: Lukács 4. fejezet " 6. És monda néki az ördög: Néked adom mindezt a hatalmat és ezeknek dicsőségét; mert nékem adatott, és annak adom, a kinek akarom;

7. Azért ha te engem imádsz, mindez a tied lesz.

8. Felelvén pedig Jézus, monda néki: Távozz tőlem, Sátán; mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj. "

Nos, mit mondott Jézus válaszul az Ördögnek, mikor azt kérte, hogy imádja őt? Hogy csak Istennek szabad imádatot bemutatni. Nem azt mondta, hogy őt kell imádni, hanem Istent.

4.

A Biblia azt írja Jézusról, hogy "az Isten is felmagasztalá őt" tehát megint csak nem lehetnek egyek.

5.

Az írás mondja, Jézus "az egész teremtés elsőszülöttje". Tehát nem öröktől fogva létező, hanem Isten teremtménye.

6.

János 14:28 "az én Atyám nagyobb nálamnál"

7.

"Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten." Itt is azt írja, hogy az Atya nagyobb, mert ugyanúgy, ahogy a férfinek feje Krisztus, Krisztus feje az Isten.

8.

János I. levele 4.rész 14. És mi láttuk és bizonyságot teszünk, hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül.

15. A ki vallja, hogy Jézus az Istennek Fia, az Isten megmarad abban, és ő is az Istenben.

Itt megint csak arról van szó, hogy az Atya elküldte a Fiút. Ha egyek/egyenrangúak, akkor hogy küldhette el az Atya?

2014. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jézus egyenlő Istennel, igen. Akkor, amikor ember volt, akkor nem volt vele egyenlő, mert akkor halandó lett, és sebezhető, azonban feltámadása óta Vele egyenlő, igen. Természetesen emberi léte előtt is egyenlő volt vele, ahogyan itt már idézték, de a Jehova tanúi nem akarják elfogadni, amit fehéren-feketén látnak, olvasnak. Emberi léte előtt Jézus "Istennek formájában volt", majd "levetette istenségét". Igen , egyenlő és természetesen a Szentlélekkel is.
2014. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Feketén fehéren le van írva, hogy nem egyenlő, fentebb írtam is. Cáfold meg a Bibliából akkor azt a 8 idézett igét.
2014. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

(Jn.14/1)"Higgyetek az Istenben és bennem is higgyetek."

A zsidó gyermekekkel ezt tanítják meg elsöként:(5 Mózes 6/4)"Halld Izrael:Az Ùr a mi Istenünk egy Ùr!"

(Márk 12/29)"Jézus pedig felele néki:Minden parancsolatok között az elsö:Halljad Izrael:AZ ÙR A MI ISTENÜNK EGY ÚR."

2014. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!